Djokovič v Paríži nezvládol posledný krok

Víťazná trofej už má svojho majiteľa.
Víťazná trofej už má svojho majiteľa. (Autor: SITA/AP)
Ondrej Gajdoš|7. jún 2015 o 21:27

Srbský hráč podľahol vo finále Roland Garros Stanovi Wawrinkovi a neskompletizoval kariérny Grand Slam.

PARÍŽ, BRATISLAVA. Keď vo štvrťfinále vyradil deväťnásobného víťaza turnaja Roland Garros Rafaela Nadala, zdalo sa, že Novaka Djokoviča už nič nemôže zastaviť na ceste za triumfom na parížskej antuke.

Ako ôsmy hráč tenisovej histórie by ním skompletizoval kariérny Grand Slam. Srbský tenista zdolal v dvojdňovom semifinále v piatich setoch aj Andyho Murraya, ale trochu prekvapujúco nezvládol nedeľňajšie finále so Stanom Wawrinkom.

Svetová jednotka prehrala 6:4, 4:6, 3:6, 4:6.

„Na svete sú aj dôležitejšie veci, ako sú víťazstvá v zápasoch,“ so slzami v očiach vravel 28-ročný Djokovič pri slávnostnej dekorácii.

„Gratulujem Stanovi. Je to výborný tenista, skvelý človek. O rok sa vrátim a znova sa pokúsim vybojovať túto trofej.“

Vo finále bez energie

Djokovič odohral v semifinále ťažký päťsetový súboj s Britom Murrayom, dohrávali ho v sobotu. Zverencovi trénerskej dvojice Boris Becker - Marián Vajda možno chýbali vo finále sily, nemal energiu ako v predchádzajúcich stretnutiach.

Djokovič začal dobre, v prvom sete brejkol švajčiarskeho súpera a vyhral set 6:4. Ale Wawrinka lepšie zvládol záver druhého setu a všetko začínalo odznova.

Tridsaťročný Wawrinka pôsobil na kurte uvoľnenejšie, hral agresívnejšie a presnejšie. Jeho jednoručný bekhend je najlepší na svete.