Brazília predĺžila víťaznú šnúru, Belgicko nasmeroval k triumfu Fellaini

Nevedeli sme im vziať loptu, vravel po prehre s Belgickom tréner Francúzov Didier Deschamps.

Brazílčan Willian v súboji s Rafaelom Marquezom.(Zdroj: TASR/AP)
Dvojzápas našich na futbalových ME “21” v Poľsku >>

SAO PAULO. Brazílska futbalová reprezentácia vedená trénerom Dungom predĺžila svoju víťaznú sériu už na deväť zápasov. V nedeľňajšom prípravnom súboji v Sao Paule si poradila s Mexikom bez väčších problémov 2:0.

Brazílčaia sa ujali vedenia v 27. minúte po individuálnom prieniku Coutinha, ktorý dokázal skórovať z ostrého uhla a zaknihoval si tak premiérový reprezentačný gól. Výhru poistil Tardelli, ktorý zúžitkoval prihrávku Eliasa a dokončil tak ďalšiu učebnicovú kombináciu domácich.

Brazíliu čaká šampionát

"Bolo fajn, že sme si mohli zahrať pred domácim publikom. Sme spokojní s víťazstvom i spôsobom, akým sme ho dosiahli," citovala agentúra Reuters slová stopéra Davida Luiza.

Stretnutie nemalo príliš veľké tempo, v druhom polčase početné striedania tak narušili hru, že diváci v ňom nevideli riadnu strelu na bránku. Brazílčanom chýbal strelec Nemyar, ktorý oslavoval s Barcelonou triumf v Lige majstrov.

Mexičania sa zasa museli vyrovnať s absenciami Carlosa Velu a Javiera Hernandeza, ktorí dostali voľno pred júnovým Gold Cupom v USA. Brazília tak pokračuje v úspešnom ťažení, od nástupu trénera Dungu po vlaňajšom svetovom šampionáte vyhrala všetkých deväť stretnutí, pričom ukoristila skalpy Kolumbie, Čile, Argentíny i Francúzska.

Teraz ju čaká účinkovanie na Copa America, ešte pred ním absolvuje v stredu generálku s Hondurasom.

Belgičanom nevedeli vziať loptu

Zaujímavý zápas sa hral na Stade de France v Paríži, kde domáci Francúzi v súboji dvoch štvrťfinalistov MS 2014 podľahli v gólovej prestrelke Belgičanom 3:4.

Dvoma gólmi v prvom polčase nasmeroval Belgičanov k výhre stredopoliar Manchestru United Marouane Fellaini, ktorý sa najprv presadil z dorážky zblízka po zblokovanej strele a následne pridal presnú hlavičku.

"Na ihrisku sme dominovali, vypracovali sme si sedem či osem čistých tutoviek," pochvaľoval si tréner Marc Wilmots.

V 54. minúte po presnom zásahu Edena Hazarda z jedenástky viedli Belgičania už 4:1, domácim sa podarilo v samom závere už iba znížiť zásluhou striedajúcich Nabila Fekira a Dimitria Payeta.

"Bol to skvelý večer a krásny zápas. Mám po ňom výborné pocity," vyznal sa Hazard, Hráč roka v anglickej Premier League.

"Belgičania skutočne využili svoje šance a my sme nehrali dobre v obrane. Nevedeli sme im vziať loptu. Belgičania možno nemajú vo futbale taký cveng ako Brazília či Argentína, no majú svoju silu. Nie nadarmo sú druhí vo svetovom rebríčku," poznamenal tréner "Les Bleus" Didier Deschamps.