Mali, Senegal, USA aj Srbsko postúpili na futbalových MS20 do štvrťfinále

Futbalisti Mali by mohli byť dôstojnými nástupcami Seydoua Keitu v seniorskom národnom tíme. (Autor: SITA/AP)
TASR|10. jún 2015 o 09:47

Medzi osmičkou najlepších majú zastúpenie tri kontinenty.

WELLINGTON. Futbalisti Mali sa stali prvými štvrťfinalistami MS do 20 rokov na Novom Zélande. V osemfinále vo Wellingtone si v africkom derby poradili s Ghanou hladko 3:0.

V ďalšom zápase si Američania poradili s Kolumbiou 1:0. Víťazný gól strelil v 58. minúte Rubio Rubin.

Senegalčania zdolali Ukrajinu až po jedenástkovom rozstrele v pomere 3:1, keď po 90 minútach i po predĺžení bol stav 1:1.

Medzi elitnú osmičku postúpilo aj Srbsko, ktoré v dramatickom súboji zdolalo Maďarsko 2:1 po predĺžení.

V riadnom hracom čase sa skončil zápas 1:1. Srbi vyrovnali v prvej minúte nadstaveného času zásluhou Ivana Saponjiča.

V predĺžení hrali bez vylúčeného Milana Gajiča, napriek oslabeniu však strhli víťazstvo na svoju stranu vďaka vlastnému gólu maďarského zadáka Attilu Talabéra v 118. minúte.