FUTBAL
KVALIFIKÁCIA NA MS 2018 - zóna CONCACAF, prvé zápasy 2. kola:
Svätý Vincent a Grenadíny - Guayana 2:2
Antigua a Barbuda - Svätá Lucia 1:3
Aruba - Barbados 0:2
Curacao - Kuba 0:0
MS HRÁČOV DO 20 ROKOV - osemfinále:
Rakúsko - Uzbekistan 0:2 (0:0)
Góly: 47. a 57. Chamdamov
Brazília - Uruguaj 0:0, 5:4 po jedenástkovom rozstrele
Nemecko - Nigéria 1:0 (1:0)
Gól: 19. Oztunali
Portugalsko - Nový Zéland 2:1 (1:0)
Góly: 24. Guzzo, 87. Gelson - 65. Holthusen
PRÍPRAVNÉ ZÁPASY:
Kórejská republika - Spojené Arabské Emiráty 3:0 (1:0)
Góly: 45. Ki-Hun Jeom, 60. Yong-Jae Lee, 90. Jung-Hyub Lee
Japonsko - Irak 4:0 (3:0)
Góly: 5. Honda, 9. Makino, 33. Okazaki, 84. Haraguči
TENIS
HERTOGENBOSCH ATP (604 155 eur, tráva) - 2. kolo:
Adrian Mannarino (6-Fr.) - Marco Chiudinelli (Švajč.) 6:3, 6:2
Nicolas Mahut (Fr.) - Roberto Bautista-Agut (Šp.-3) 6:2, 6:4
HERTOGENBOSCH WTA (250 000 USD, tráva) - 2. kolo:
Kiki Bertensová (Hol.) - Anastasia Pavľučenkovová (6-Rus.) 6:2, 6:2
Belinda Bencicová (4-Švajč.) - Alison Van Uytvancková (Bel.) 6:3, 6:2
NOTTINGHAM (250 000 USD, tráva) - 2. kolo:
Yanina Wickmayerová (Bel.) - Bojana Jovanovská (Srb.) 6:0, 6:4
PRAHA (42 500 eur, antuka):
2. kolo dvojhry:
Norbert Gombos (SR-2) - Jan Mertl (ČR) 6:7 (5), 6:3, 7:5
Štvrťfinále dvojhry:
Albert Montanes (Šp.-6) - Jozef Kovalík (SR) 6:2, 3:6, 6:2
Štvrťfinále štvorhry:
Mateusz Kowalczyk, Igor Zelenay (Poľ./SR-1) - Andrej Martin, Hans Podlipnik-Castillo (SR/Čile) 6:4, 6:4
PADOVA (25 000 USD, antuka) - 1. kolo:
Petra Uberalová (SR) - Alice Savorettiová (Tal.) 4:6, 6:1, 6:1
Maria-Elena Camerinová (Tal.) - Lenka Juríková (SR) 7:5, 6:4
Fiona Ferrová (Fr.) - Kristína Schmiedlová (SR) 6:3, 6:0
BOL (10 000 USD, antuka) - 1. kolo:
Sam Meesen (Hol.) - Roman Lakatoš (SR) 6:0, 6:0
BELEHRAD (10 000 USD, antuka) - 1. kolo:
Adrian Partl (SR-2) - Petar Čonkič (Srb.) 6:2, 6:2
ĽUBĽANA (10 000 USD, antuka) - 1. kolo:
Tom Kočevar-Dešman (Slovin.-3) - Milan Habrman (SR) 6:3, 6:3
ADANA (10 000 USD, antuka) - 1. kolo:
Lenka Wienerová (SR-6) - Irem Soylová (Tur.) 6:0, 6:0
HÁDZANÁ
KVALIFIKÁCIA NA ME 2016 - I. fáza:
A-skupina:
Belgicko - Grécko 30:25 (16:17)
B-skupina:
Luxembursko - Estónsko 26:31 (13:14)
C-skupina:
Taliansko - Rumunsko 22:28 (10:13)
KVALIFIKÁCIA NA ME 2016 - II. fáza, 5. kolo:
1. skupina:
Turecko - Nórsko 22:26 (10:12)
Holandsko - Chorvátsko 24:27 (12:14)
2. skupina:
Litva - Dánsko 25:31 (13:18)
Bosna a Hercegovina - Bielorusko hrá sa 11. 6.
3. skupina:
Slovensko - Slovinsko 20:26 (10:13)
Lotyšsko - Švédsko 14:33 (8:16)
4. skupina:
Izrael - Island 24:34 (12:17)
Čierna Hora - Srbsko 23:23 (11:14)
5. skupina:
Portugalsko - Maďarsko 25:26 (15:12)
Rusko - Ukrajina 27:22 (15:10), hralo sa v Minsku
6. skupina:
Česko - Francúzsko 24:34 (10:16)
Švajčiarsko - Macedónsko 17:26 (8:15)
7. skupina:
Fínsko - Nemecko 20:34 (8:16)
Rakúsko - Španielsko 24:30 (12:16)
BEJZBAL
MLB - streda:
Cincinnati - Philadelphia 5:2
Toronto - Miami 7:2
New York Yankees - Washington 4:5
Colorado - St. Louis 2:4
Baltimore - Boston 5:2
Pittsburgh - Milwaukee 2:0
Detroit - Chicago Cubs 3:12
Atlanta - San Diego 4:1
Cleveland - Seattle 3:9
New York Mets - San Francisco 5:8
Tampa Bay - Los Angeles Angels 4:2
Chicago White Sox - Houston 4:1
Minnesota - Kansas City 2:7
Oakland - Texas 5:4
Los Angeles Dodgers - Arizona 7:6
VODNÉ PÓLO
SVETOVÁ LIGA ŽIEN - superfinále:
A-skupina:
Taliansko - Austrália 7:8
Čína - Rusko 9:7
B-skupina:
Holandsko - USA 3:8
Kanada - Brazília 11:8