Švajčiarky zdolali Ekvádor 10:1, Hummová s hetrikom za päť minút

Fabienne Hummová (vľavo) sa teší so spoluhráčkou Liou Wältiouvou po presnom zásahu. (Autor: SITA/AP)
TASR|13. jún 2015 o 09:00

Na ženskom futbalovom šampionáte boli v posledných štyroch dueloch diváci svedkami rekordného víťazstva, ako aj bezgólovej remízy.

VANCOUVER. Švajčiarske futbalistky dosiahli na MS v Kanade rekordné víťazstvo. V piatkovom zápase C-skupiny zdolali Ekvádor vysoko 10:1 a dosiahli prvý triumf na turnaji.

Hetrikmi sa blysla dvojica Fabienne Hummová - Ramona Bachmannová.

Prvá menovaná na tri góly v úvode druhého polčasu potrebovala len päť minút. Ide o najrýchlejší hetrik v histórii ženských MS.

Líder C-skupiny z Japonska nezaváhal proti Kamerunu a zvíťazil 2:1. Hráčky z krajiny vychádzajúceho slnka rozhodli o triumfe už v úvode, keď po góloch Samešimovej a Sugasawovej viedli po 17 minútach hry 2:0.

Zápasový zostrih (JPN - CAM)

V D-skupine Američanky bezgólovo remizovali so Švédkami a Austrálčanky po dvoch presných zásahoch Simonovej zdolali Nigériu 2:0.

MS vo futbale žien (Kanada):

C-skupina

Japonsko - Kamerun 2:1 (2:0)

Góly: 6. Samešimová, 17. Sugasawová - 90. Nchoutová

Švajčiarsko - Ekvádor 10:1 (2:0)

Góly: 47., 49. a 52. Hummová, 60., 61. a 81. Bachmannová, 24. a 71. Ponceová (oba vlastné), 45.+ Aigbogunová, 76. Moserová - 76. Ponceová (z 11 m)

D-skupina

USA - Švédsko 0:0

Austrália - Nigéria 2:0 (1:0)

Góly: 29. a 68. Simonová

Domov»Futbal»Reprezentácie»Švajčiarky zdolali Ekvádor 10:1, Hummová s hetrikom za päť minút