Hossa získal tretí raz Stanleyho pohár, Chicago vyhralo šiesty zápas 2:0

Marián Hossa dvíha nad hlavu Stanleyho pohár.(Zdroj: TASR/AP)
Zažite súboj gigantov FC Barcelona - Real na vlastnej koži >>

NHL - finále play-off, šiesty zápas:

Chicago - Tampa Bay 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 38. Keith (Kane, Richards), 55. Kane (Richards, Saad).

Rozhodcovia: O'Halloran, Sutherland - Heyer, Racicot, vylúčení: 1:3 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, strely na bránku: 32:25, 22.424 divákov.

Chicago: Crawford - Hjalmarsson, Keith, Seabrook, Oduya, Timonen, van Riemsdyk - Hossa, Toews, Sharp - Kane, Richards, Saad - Vermette, Teräväinen, Versteeg - Shaw, Kruger, Desjardins.

Tampa: Bishop - Stralman, Hedman, Garrison, Coburn, Šustr, Carle - Stamkos, Filppula, Killorn - Kučerov, Johnson, Palát - Callahan, Paquette, Brown - Boyle, Morrow, Drouin

CHICAGO. Hokejisti Chicaga s Mariánom Hossom zvíťazili v šiestom stretnutí finále o Stanleyho pohár nad Tampou Bay 2:0. Sériu vyhrali 4:2 na zápasy.

Hossa sa stal najúspešnejším slovenským hokejistom v histórii NHL. Slávnu trofej získal po rokoch 2010 a 2013 už po tretí raz. Odpútal sa od Tomáša Kopeckého - ten má v zbierke dva tituly.

"Je úžasné takto vyhrať pred vlastnými divákmi. Sme skvelá partia. V týchto chvíľach myslím na svoju rodinu a pozdravujem všetkých priaznivcov," vyhlásil Slovák v televíznom prenose.

"Som hrdý, že som mohol potešiť svoju krajinu tým, že som súčasťou fantastického tímu. Bola to ťažká sezóna, na ktorej konci sa tešíme," dodal.

Hráči si na Stanleyho pohár museli počkať - pre zaplavené ulice v Chicagu dorazil na štadión až niekoľko minút po zápase.

Hráči Chicaga pózujú s víťaznou trofejou. FOTO - SITA/AP.

Chicago získalo trofej tretí raz za posledných šesť rokov, ale prvý raz ju vybojovalo na svojom ľade.

Vedúci gól strelil v 38. minúte obranca Duncan Keith, keď za brankára Bena Bishopa dorazil vlastnú strelu. Keith dostal po zápase cenu pre najužitočnejšieho hráča play off.

Desať sekúnd pred koncom druhej tretiny trafil obranca domácich Brent Seabrook v presilovke žŕdku.

Slováci so Stanleyho pohárom:

Marián Hossa: 2010, 2013 a 2015 (Chicago)

Tomáš Kopecký: 2008 (Detroit), 2010 (Chicago)

Marián Gáborík: 2014 (Los Angeles)

V 55. minúte vyšiel Chicagu rýchly protiútok a po krásnej kombinácii zvýšil Patrick Kane na 2:0. Vôbec prvýkrát v tejto finálovej sérii sa stalo, že niektorý tím viedol viac ako o gól.

Tampa počas presilovky odvolala brankára prvý raz už tri minúty pred koncom, ale Chicago umnou hrou žiadnu drámu nepripustilo.

Získalo už šiesty celkový triumf v klubovej histórii. Za naužitočnejšieho hráča play-off vyhlásili obrancu Duncana Keitha.

Záver zápasu.

Po kapitánovi Jonathanovi Toewsovi zdvihol trofej nad hlavu fínsky veterán Kimmo Timonen. Dočkal sa jej vo veku 40 rokov a po 1213 zápasoch v zámorskej profilige.

"Keď som sa ráno zobudil, cítil som, že tento zápas vyhráme. Je to pre mňa nádherná rozlúčka s kariérou v NHL," povedal Timonen v televíznom prenose priamo počas osláv na ľade.

Do Chicaga Fín pritom prišiel iba vo februári.