Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Handzuš opäť rozhodol o výhre Philadelphie

NEW YORK 20. januára (SITA) - Michal Handzuš opäť zariadil výhru Philadelphie. Po víťaznom góle v sobotňajšom stretnutí NHL proti Tampe Bay (3:2) sa slovenskému útočníkovi rovnaký kúsok podaril aj v nedeľu. Vďaka Handzušovmu gólu päť minút pred koncom vyh

rali Flyers na ľade New Yorku Rangers 4:2. Domáci tím začal dobre, ovládol hru v prvej tretine, po ktorej viedol 2:0. Cez prestávku však tréner Philadelphie Ken Hitchcock zvýšil v šatni hlas a hostia duel otočili. "To, čom som povedal v šatni, by sa určite nemohlo objaviť v televízii na rodinnom kanáli," povedal Hitchcock, ktorého mužstvo prehrávalo po prvej tretine na strely na bránku 8:20. V druhej časti hry Flyers hru zlepšili a vyrovnali. Rozhodnutie potom prišlo po chybe 42-ročného kapitána Rangers Marka Messiera, ktorý stratil pri bránke puk, čo Handzuš využil na strelenie 14. gólu v sezóne. "Môj zámer bol vystreliť na bránku a pokúsiť sa o dorážku. Podarilo sa. Dnes to nebol z mojej strany dobrý výkon, priklonilo sa ku mne šťastie," povedal Handzuš, ktorému na presný zásah nahrávali Donald Brashear a Radovan Somík. "Puk skákal okolo mojich nôh, ale než som ho stihol dostať preč, niekto mi ho zobral," popísal situáciu Messier. Philadelphia vyhrala osem z posledných deviatich zápasov.
Alexej Jašin zaznamenal gól a asistenciu pri triumfe New Yorku Islanders 4:1 nad Atlantou. Pre ruského hviezdneho centra to bol len 12. gól sezóny. "Musím sa cez to dostať. A to sa dá len tvrdou prácou. Niekedy sa vám darí, inokedy nie, ale snažím sa hrať čo najlepšie a pomôcť mužstvu," povedal Jašin, ktorý dvakrát pokoril v NHL 40-gólovú hranicu. Atlanta nemohla už tretí súboj počítať s Ľubošom Bartečkom. Slovenský krídelník má totiž poranené slabiny a v tejto sezóne odohral pre zranenia zatiaľ len 13 zápasov. Zranil sa aj Bartečkov spoluhráč Jeff Cowan, ktorý po bitke s Jasonom Wiemerom utrpel ľahký otras mozgu.
Po šiestich rokoch sa podarilo opäť zvíťaziť Vancouveru na ľade Detroitu. Canucks porazili Red Wings 4:1 najmä vďaka 30 úspešným zásahom brankára Dana Cloutiera. "Ak brankár zachytá tak ako on, tímu to veľmi pomôže a začne si viac veriť. Dnes to bol od Dana naozaj excelentný výkon," pochválil Cloutiera tréner Vancouveru Marc Crawford. Cloutier potvrdil dobrú pohodu aj tri minúty pred koncom, keď zneškodnil trestné strieľanie Tomasovi Holmströmovi. Obranca Detroitu Nicklas Lidström odohral 900. zápas v základnej časti.

Atlanta - N. Y. Islanders 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Góly: 11. Heatley (Tremblay, Savard) - 20. Scatchard (Weinhandl, Blake), 26. Jašin (Timander, Parrish), 45. Bates, 56. Peca (Jašin, Hamrlík). Vylúčení: 6:3 na 2 min, navyše Cowan - Wiemer na 5 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:27. Brankári: Nurminen - Osgood. Diváci: 14 151.

N.Y. Rangers - Philadelphia 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
Góly: 3. Fata (Poti, Holík), 19. Samuelsson (Nedvěd) - 31. Gagne (Johnsson, Roenick), 32. Primeau (Recchi, Desjardins), 55. HANDZUŠ (Brashear, SOMÍK), 60. Primeau (Desjardins). Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 33:27. Brankári: Dunham - Čechmánek. Diváci: 18 200.

Detroit - Vancouver 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Góly: 4. Holmström (Lidström, Bykov) - 14. Klatt (D. Sedin, H. Sedin), 18. Allen (Näslund, Bertuzzi), 35. Salo (Öhlund, H. Sedin), 48. Cooke (Malík). Nepremenené trestné strieľanie: 57. Holmström (DET). Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše Avery (DET) na 5+10 min+DKZ, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:34. Brankári: Joseph - Cloutier. Diváci: 20 058.