Stovku na jamajskom šampionáte vyhral Powell za 9,84 s

(Autor: Twitter)
SITA|27. jún 2015 o 10:34

Bývalý svetový rekordér Asafa Powell zabehol na jamajskom šampionáte už 86. raz v kariére čas pod desať sekúnd.

KINGSTON. Ostro sledovanú stovku na jamajskom atletickom šampionáte v Kingstone vyhral pri neúčasti Usaina Bolta 32-ročný Asafa Powell. Časom 9,84 sekundy vyrovnal svoje tohtosezónne maximum.

Bývalý svetový rekordér dosiahol už 86. raz v kariére čas pod desať sekúnd.

Majster sveta z Dägu 2011 Yohan Blake skončil svoju púť už v semifinále priemerným časom 10,36. Ďalšie dve miesta v tíme pre MS v Pekingu si vybojovali Nickel Ashmeade (9,91) a Kemar Bailey-Cole (9,97).

Stovka mužov (nízka kvalita).

Hladkú stovku žien vyhrala vo svetovom výkone roka 10,79 olympijská víťazka a majsterka sveta Shelly-Ann Fraserová-Pryceová.

Jamajský šampionát v atletike

MUŽI - finále:

100 m (+0,9): A. Powell 9,84, Ashmeade 9,91, K. Bailey-Cole 9,97, N. Carter 9,98, Fisher 10,01, T. Tracey 10,15

400 m prek.: Whyte 48,90, Cato 49,09, L. Green 49,41

ŽENY - finále:

100 m (+0,4): Fraserová-Pryceová 10,79 - svetový výkon roka, N. Morrisonová 11,03, Campbellová-Brownová 11,06, Sh. Simpsonová 11,14

400 m prek.: J. Russellová 55,10, Stoddartová 55,29, Traceyová 55,45

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Stovku na jamajskom šampionáte vyhral Powell za 9,84 s