Istomin vyhral turnaj v Nottinghame, získal premiérový titul

Denis Istomin dosiahol životný úspech.
Denis Istomin dosiahol životný úspech. (Autor: SITA/AP)
SITA|27. jún 2015 o 17:27

Uzbecký tenista zdolal vo finále turnaja Američana Sama Querreyho. Lepšie zvládol oba tajbrejky.

Nottingham (644 065 eur, tráva) - finále:

Denis Istomin (Uzb.) - S. Querrey (USA-12) 7:6 (1), 7:6 (6)

/za 103 minút/

NOTTINGHAM. Uzbecký tenista Denis Istomin sa ako nenasadený hráč stal víťazom dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Aegon Nottingham Open v anglickom Nottinghame.

Dvadsaťosemročný rodák z ruského Orenburgu zdolal v sobotňajšom finálovom dueli dvanástku pavúka Sama Querreyho z USA za 103 minút 7:6 (1), 7:6 (6). Dosiahol premiérový singlový titul na okruhu ATP.

O rok mladší rodák zo San Francisca Querrey nepridal svoj ôsmy celkový triumf vo dvojhre.

Záverečný víťazný úder a veľká radosť Denisa Istomina.

Vo vyrovnanom zápase zvládol Istomin lepšie tajbrejky. Kým v prvom sete viedol jednoznačne 6:0 a až za tohto stavu dovolil americkému súperovi jedinú loptičku, v druhom sete mala skrátená hra takmer opačný priebeh.

Querrey mal náskok už 5:1. Potom za stavu 5:6 odvrátil mečbal, ale napokon si nevynútil tretí set.

Istomin mohol o osude stretnutia rozhodnúť aj skôr, keď dva razy (5:2, 5:4) podával na víťazstvo v zápase. A za stavu 5:4 nevyužil prvú možnosť na ukončenie duelu.

Austrálsky tenista Chris Guccione a Brazílčan André Sá zvíťazili v sobotňajšom finále štvorhry v Nottinghame nad uruguajsko-španielskym tandemom Pablo Cuevas, David Marrero nasadeným ako druhým za 64 minút 6:2, 7:5.