Wimbledon: Schmiedlová vypadla, Kližan prehral 11:13 v piatom sete

Prehľad pondelkových zápasov slovenských tenistov vo Wimbledone.

Wimbledon - dvojhra žien - 1. kolo:

CoCo Vandeweghová (USA) - Karolína Schmiedlová (SR) 6:4, 6:2

Martin Kližan (SR) - Fernando Verdasco 6:4, 2:6, 3:6, 7:6 (5), 11:13

WIMBLEDON. Slovenský tenista Martin Kližan prehral v pondelňajšom dramatickom stretnutí 1. kola dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne so Španielom Fernandom Verdascom.

Podľahol mu za 3:57 h tesne 6:4, 2:6, 3:6, 7:6 (5), 11:13. Odnáša si desať bodov do renkingu a štartovné 29 000 libier brutto.

Víťaz nastrieľal dvadsaťsedem es, zdolaný desať. Na dvojchyby to bolo 10:10. Verdasco mal pomer víťazných úderov a nevynútených chýb 72:44, Kližan 44:50.

Maximom je druhé kolo

Kližan (aktuálne 39) hral v All England Lawn Tennis and Croquet Clube piaty raz. Jeho maximom zostáva 2. kolo zo sezóny 2012. A tretí raz za sebou sa lúčil hneď na úvod.

Predtým nestačil na Čecha Tomáša Berdycha a Španiela Rafaela Nadala. V roku 2011 prehral v 1. kole kvalifikácie.

Na veľkej štvorke má osobný rekord v podobe osemfinále US Open 2012.

Na Wimbledone 2015 bude štartovať aj vo štvorhre - po boku Čecha Lukáša Rosola.

Pred dvoma rokmi bol vo štvrťfinále

Tridsaťjedenročný Verdasco (43.) bude po úspechu v premiérovom vzájomnom súboji s Kližanom čeliť Rakúšanovi Dominicovi Thiemovi nasadenému ako tridsiatemu druhému.

Verdasco bol pri Temži vo štvrťfinále edície 2013. Vlani už v 1. kole nestačil na Austrálčana Marinka Matosevica.

Online prenos

Po Karolíne Schmiedlovej končí na Wimbledone aj Martin Kližan. Fernando Verdasco mal napokon v závere pevnejšie nervy a zvíťazil v piatom sete 13:11.

Verdasco si však napokon podanie udržal, vedie 11:10. Na podanie pôjde Kližan, ale bude opäť pod tlakom. Zatiaľ ho však zvláda bravúrne.

Martin Kližan bojuje, stav v piatom sete je 10:10 a na Verdascovom podaní je momentálne zhoda.

V zápase sa stále nič nemení, ani jeden z hráčov podanie nepustil. Kližan vyrovnal na 9:9, podáva Verdasco.

Dráma pokračuje, ani jeden z hráčov si nechce pustiť servis. Kližan hrá s Verdascom 7:7 v piatom sete. Tajbrejk sa už nehrá, jeden z tenistov musí vyhrať o dva gemy.

Obaja hráči si držia v piatom sete svoje podanie - 5:5.

V piatom sete si tiež Kližan zatiaľ drží svoje podanie - 3:3.

Kližan získal štvrtý set v tesnom tajbrejku. Zápas trvá už 155 minút.

V treťom sete je to zatiaľ boj o každú loptičku. Obaja hráči si držia podanie - 2:2

Tretí set získal Španiel. Verdasco lepšie podáva (esá 12:5) a zápas má pod kontrolou.

Kližan už prehráva 2:5.

Kližan po dobrom vstupe do zápasu, stráca. V treťom sete prehráva už 0:2.

Karolína Schmiedlová nestačila na Američanku Vandeweghovú. Prehrala 4:6, 2:6.

Schmiedlová je už len krok od vypadnutia. Podáva na udržanie sa v zápase.

Verdasco znovu brejkol Kližana a vyhral druhý set 6:2.

Slovenka urobila v zápase zatiaľ viac nevynútených chýb 11:7. Tretí taz stratila podanie. Prehráva už 1:4.

Rovnako svoje podanie stratila aj Karolína Schmiedlová - v druhom sete prehráva 1:2

Verdasco má v druhom sete za stavu 2:1 dva brejkbaly. Jeden premenil a vedie 3:1.

Karolína Schmiedlová prvý set prehrala 4:6.

Slovenský tenista zobral Verdascovi podanie a v zápätí čistou hrou získal prvý set - 6:4. Kližan dobre podáva, v zápase nastrieľal už 5 es.

Kližan mal možnosť prelomiť podanie súpera, brejkbal však nevyužil - prehráva 3:4

Vandeweghová dobre podáva, má na konte už 4 esá a v prvom sete vedie nad Schmiedlovou 4:2.

Martin Kližan začal zápas proti Fernandovi Verdascovi dobre a udržal si podanie - 2:2

V druhom zápase Američanka CoCo Vandeweghová už vedie nad Karolinou Schmiedlovou 2:1 a podáva.

Sumár

Karolína Schmiedlová. FOTO - TASR/AP

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová ani na tretí pokus neprešla cez úvodné kolo dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. S Američankou Coco Vandewegheovou prehrala za 70 minút v dvoch setoch 4:6, 2:6. Súperka ju počas celého zápasu nepustila ani k jedinému brejkbalu.

Schmiedlová bola po skorej wimbledonskej rozlúčke sklamaná.

"Mala som zo súperky trochu rešpekt. Je to veľmi dobrá hráčka, taká strelkyňa. Bála som sa jej servisu a v dnešnom zápase potvrdila, že ho má veľmi kvalitný. Nepustila ma ani k jednému brejkbalu, v dôležitých momentoch si na rozdiel odo mňa dokázala pomôcť podaním. Škoda začiatku druhého setu, keď som viedla 1:0, 30:0 a trikrát som sa dostala do výmeny, no nedokázala som si to uhrať," vravela tenistka.

"Asi som mala do toho viac ísť a rozbehať ju, nie sa nechať zatlačiť. Ináč som pri jej podaní nemala veľa šancí. Tráva nie je mojou prioritou, nabudúce mi to hádam vyjde lepšie."

V All England Lawn Tennis and Croquet Clube sa ešte predstaví v debli s krajankou Dominikou Cibulkovou.

Duel dvoch Sloveniek na úvod

LONDÝN. V prvý deň Wimbledonu nastúpi na zápasy 1. kola päť slovenských tenistov. Najzaujímavejší bude vzájomný duel medzi Dominikou Cibulkovou a Danielou Hantuchovou.

"Určite ten zápas bude mať trošku iný náboj, lebo sa v ňom stretnú dve veľké mená slovenského ženského tenisu, a to priamo vo Wimbledone. My sa však na to pripravíme ako na každý iný zápas a Domča sa určite bude snažiť podať čo najlepší výkon," predznamenal Cibulkovej tréner Matej Lipták, ktorý v minulosti viedol aj Hantuchovú.

Cibulková má s Hantuchovou bilanciu 0:4 a za sebou štvormesačnú výluku vrátane marcovej operácie ľavej nohy. Do diania sa vrátila až tento týždeň a na prípravnom podujatí v Eastbourne sa dostala do osemfinále.

"Myslím si, že pre Domču je v prvom rade super správa, že noha je v poriadku - vydržala prvý ťažký test v Eastbourne. K tomu sa pridáva aj celkom slušná forma a kvalita hry. Domča je podľa mňa dobre pripravená a hladná po zápasoch, ale stále sme vo fáze, v ktorej si nedávame žiadne veľké ambície a očakávania. Berieme to ako ďalší dobrý test po dlhej pauze bez zápasov," skonštatoval Matej Lipták.

Ďalší program Slovákov

Dvojhra mužov - 1. kolo:

Lukáš Lacko (SR) - Steve Johnson (USA) / tretí zápas na dvorci č. 15 (začiatok približne po 15.30 h SELČ)

Dvojhra žien - 1. kolo:

Dominika Cibulková (SR) - Daniela Hantuchová (SR) / tretí zápas na dvorci č. 16 (začiatok približne po 17.00 h SELČ)

Domov»Tenis»Wimbledon: Schmiedlová vypadla, Kližan prehral 11:13 v piatom sete