Aj Lacko vo Wimbledone končí, neudržal vedenie 2:1 na sety

Zápas mal dobre rozohraný. Lukáš Lacko však v štvrtom a piatom sete vyhral dokopy iba päť gemov.

Lukáš Lacko nedokázal vylepšiť bilanciu slovenských tenistov vo Wimbledone.(Zdroj: Ilustračné - TASR/AP)

Wimbledon - 1. kolo:

Lukáš Lacko (SR) - Steve Johnson (USA) 3:6, 7:6 (5), 6:4, 1:6, 4:6

BRATISLAVA. Slovenský tenista Lukáš Lacko prehral v pondelňajšom stretnutí 1. kola dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone s 25-ročným Američanom Stevom Johnsonom (52.).

V ich premiérovom vzájomnom súboji nestačil za 169 minút po výsledku 3:6, 7:6 (5), 6:4, 1:6, 4:6.

Američan mal pomer víťazných úderov a nevynútených chýb 80:50, Slovák 36:34. Na esá to bolo 33:10 pre postupujúceho (dvojchyby 10:6).

Maximom tretie kolo

Lacko si odnáša štartovné 29 000 libier a desať bodov do svetového rebríčka - v ňom figuruje na 94. pozícii. V minulosti bol aj o päťdesiat miest vyššie.

Na medzinárodných otvorených majstrovstvách Anglicka štartoval ôsmy raz v kariére. Miestnym maximom preňho zostáva tretie kolo zo sezóny 2012. Vtedy ho vyradil Francúz Jo-Wilfried Tsonga.

Tretí raz za sebou sa na tomto podujatí lúčil hneď na úvod. Predvlani prehral s Američanom Rajeevom Ramom, minulý rok so Španielom Tommym Robredom.

V treťom kole na Majors bol aj na Australian Open 2012.

Deväť z desiatich duelov prehral v prvom kole

Zverenec Karola Becka Lacko prehral v 1. kole singlovej súťaže na veľkej štvorke deviatykrát z ostatných desiatich podujatí. Výnimkou preňho bolo v januári tohto roka Australian Open (2. kolo).

Najbližšie sa predstaví od 13. júla na turnaji ATP World Tour na tráve v americkom Newporte.

Johnson v 2. kole Wimbledonu vyzve Bulhara Grigora Dimitrova.

Online prenos

tenis-lopticka.jpg Johnson svoju výhodu z úvodu piateho setu doviedol až do konca a po tuhom boji vyhráva 3:2 na sety. Po Karolíne Schmiedlovej a Martinovi Kližanovi vypadáva aj tretí slovenský zástupca vo Wimbledone.

tenis-lopticka.jpg Lacko bojuje, ale Johnson stále drží výhodu brejku. Vyhráva 5:3 a už len jeden gem ho delí od víťazstva v tomto stretnutí.

tenis-lopticka.jpg Lacko je psychicky dole a Johnson naopak valcuje. Slovák stráca servis aj v úvode štvrtého setu a Američan má ideálnu možnosť získať rozhodujúci náskok.

IV. set

tenis-lopticka.jpg Vyzerá to tak, že o víťazovi dnešného súboja rozhodne piaty set. Lacko akoby podvedome záver štvrtého setu vypustil a prehráva už 1:5.

tenis-lopticka.jpg Steve Johnson sa v treťom sete oklepal a má opäť mierne navrch. Pretavuje to do získaného servisu, ujíma sa vedenia už 3:1 a navyše bude podávať.

III. set

tenis-lopticka.jpg Lacko sa za stavu 5:4 na svojom podaní vytrápil, musel dokonca odvracať brejkbaly súpera. Napokon sa mu to podarilo a vyhráva aj tretí set.

tenis-lopticka.jpg Lukáš Lacko si naďalej drží svoju výhodu. Vyhráva 5:3 a Američan Johnson podáva na udržanie sa v treťom sete. Stále má však manko jedného brejku.

tenis-lopticka.jpg Lukáš Lacko nadväzuje na skvelý záver druhého setu a hneď v úvode tretieho získava servis súpera. Vyhráva 2:0 a je v trháku.

II. set

tenis-lopticka.jpg Obaja hráči si v druhom sete podržali svoj servis a o víťazstvo museli zabojovať v tajbrejku. V ňom mal od začiatku navrch slovenský tenista a napokon ho vyhráva 7:5 a stav setov vyrovnáva na 1:1.

tenis-lopticka.jpg V druhom sete si zatiaľ obaja hráči držia svoje podanie. Lacko sa dostáva do vedenia 4:3, opäť však bude musieť čeliť servisu súpera.

tenis-lopticka.jpg Johnson to napokon zvládol a vyrovnáva - 2:2. Pozitívne je, že Lukáš sa po nevydarenom prvom sete psychicky zdvihol.

tenis-lopticka.jpg V druhom sete Lukáš Lacko bojuje, vedie 2:1 a mal dokonca brejkbal. Johnson však mal pevné nervy a dokázal ho odvrátiť. Zhoda.

I. set

tenis-lopticka.jpg Steve Johnson bez väčších problémov kontroloval priebeh prvého setu a svoj náskok už z rúk nepustil. Vyhral ho 6:3 a vedie 1:0.

tenis-lopticka.jpg Úvod zápasu sa nevydaril ani Lukášovi Lackovi. S Američanom Johnsonom stratil servis a prehráva 2:4. Musí tak doháňať stratené manko.

tenis-lopticka.jpg Slovenským tenistom prvý deň Wimbledonu nevychádza. Karolína Schmiedlová prehrala s CoCo Vandeweghovou, Martin Kližan po tuhom boji nestačil na Fernanda Verdasca.