Rybáriková na ôsmy pokus postúpila do 2. kola, jej súperka zápas vzdala

Magdaléna Rybáriková rozšírila počet Sloveniek v druhom kole Wimbledonu.
Magdaléna Rybáriková rozšírila počet Sloveniek v druhom kole Wimbledonu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|30. jún 2015 o 20:05

Doteraz sa ani raz neprebojovala vo Wimbledone do druhého kola. Magdaléna Rybáriková po postupe cez Talianku Knappovú doplnila Danielu Hantuchovú a Janu Čepelovú.

Wimbledon - 1. kolo:

(dotácia 26,75 milióna, tráva)

Magdaléna Rybáriková (SR) - Karin Knappová (Tal.) 7:6 (6), 3:0 - skreč

/Knappová po 86 minútach odstúpila/

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková uspela v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne.

Nad rovnako nenasadenou Taliankou Karin Knappovou viedla 7:6 (6), 3:0. Potom 28-ročná súperka po 86 minútach odstúpila - počas zápasu mala nepríjemný pád a zranila si členok.

Dvadsaťšesťročná Rybáriková (65.) konečne zlomila svoje prekliatie v All England Clube. Medzi seniorkami prehrala v rokoch 2008 až 2014 vždy už v úvodnom kole. V sezóne 2007 neprešla kvalifikáciou.

V druhom kole bude hrať hrať s ľavorukou ruskou univerzálkou Jekaterinou Makarovovou nasadenou ako ôsmou. Má proti nej pozitívne skóre 2:1, ale neuspela v dosiaľ poslednej konfrontácii vlani vo Washingtone (1:6, 1:6).

Na tráve ju zdolala v sezóne 2010 v Birminghame tesne 7:5, 4:6, 7:6 (5).

Proti Knappovej (43.) znížila v štatistike na 1:3. Má istotu sedemdesiat bodov do hodnotenia a prémie 47 000 libier brutto.

Magdaléna Rybáriková prelomila prekliatie vo Wimbledone. FOTO - TASR/AP.

Rybáriková má na veľkej štvorke osobný rekord v podobe 3. kola US Open 2008 a 2009. Teraz si ho môže aspoň vyrovnať.

Slovenka mala pomer víťazných úderov a nevynútených chýb 8:19, Knappová 18:32. Zvládla osem z jedenástich zásahov pri sieti, kým Talianka desať z devätnástich.

Hlasy

Magdaléna Rybáriková: "Prvý set bol veľmi tesný, dvakrát sme sa v ňom brejkli. Na tenis boli veľmi náročné podmienky. Na jednu stranu neskutočne svietilo slnko, boli tam tiene, obe sme tam hrali zle. Zdalo sa mi, že som niekedy normálne netrafila loptičku, lebo som ju vôbec nevidela. V tajbrejku sme mali ohromnú výmenu, tam sa mi podarilo zahrať neskutočný bekhend, ktorý ma postavil na nohy. Bol to vydretý set. Na začiatku druhého súperka urobila pohyb, šmykla sa jej noha a, bohužiaľ, podvrtla si členok. Ja som tiež dvakrát padla a cítim trošku členok. Bolo to dnes na kurte trošku nebezpečné. Súperke som pomáhala na nohy, lebo zostala ležať, tak som sa jej spýtala, či potrebuje pomoc."

Online prenos

tenis-lopticka.jpg Napokon je zranenie Knappovej vážnejšie a za stavu 0:3 v druhom sete zápas vzdáva. Magdaléna Rybáriková dopĺňa Danielu Hantuchovú a Janu Čepelovú a postupuje do druhého kola Wimbledonu. Podarilo sa jej to až na ôsmy pokus.

tenis-lopticka.jpg Knappová očividne nie je v pohode, čo Rybáriková dokonale využíva. Získava brejk a súperke uchádza už na 3:0. Slovenka to má veľmi dobre rozohrané.

tenis-lopticka.jpg Hneď na začiatku druhého setu má Knappová problémy. Pri jednej z výmen si podvrtla členok a bude potrebovať ošetrenie.

Ťažko teraz povedať, aké je to vážne, ale v ďalšom priebehu by ju to v snahe o otočenie výsledku mohlo limitovať.

I. set

tenis-lopticka.jpg Aj tajbrejk bol plný zvratov. Madgaléna vyhrávala už 5:3, potom však súperka získala tri loptičky a vybojovala si setbal. Lenže Slovenka kontrovala, otočila a hneď svoj prvý setbal za stavu 7:6 v skrátenej hre premieňa.

tenis-lopticka.jpg Lenže Rybáriková svoju výhodu nevyužíva - 6:6. O víťazke prvého setu rozhodne tajbrejk.

tenis-lopticka.jpg Tak teraz možno kľúčový moment prvého setu. Rybáriková si vypracovala na podaní súperky dva brejkbaly a hneď prvý premieňa. Vedie 6:5 a bude podávať na víťazstvo v úvodnom sete.

tenis-lopticka.jpg Magdaléna však svoj vypracovaný náskok neudržala a v ôsmom geme stráca svoje podanie. Súperka vyrovnáva na 4:4. A hneď na to pri vlastnom podaní sa dostáva do vedenia 5:4.

tenis-lopticka.jpg Magdaléna Rybáriková preráža súperkino podanie a vzápätí brejk pri vlastnom servise potvrdzuje. Dostáva sa do dôležitého vedenia 3:1.

Magdaléna Rybáriková sa márne pokúša dobehnúť loptičku po jednom z úderov súperky. FOTO - TASR/AP.

tenis-lopticka.jpg Rybáriková sa na svojom prvom podaní vytrápila, ale napokon ho cez opakované zhody získava a vyrovnáva na 1:1.

tenis-lopticka.jpg Zápas začala podaním Talianka Knappová. A počínala si suverénne. Rybárikovej nedovolila získať ani jeden fiftín a čistou hrou sa ujíma vedenia 1:0.

Pred zápasom

tenis-lopticka.jpg Magdaléna Rybáriková by v prípade úspechu mohla doplniť dvojicu Sloveniek v druhom kole. Včera po víťazstve nad Dominikou Cibulkovou postúpila Daniela Hantuchová, dnes šokovala Jana Čepelová výhrou nad svetovou trojkou Simonou Halepovou.

tenis-lopticka.jpg Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková ešte nikdy nepostúpila vo Wimbledone do druhého kola. Tento rok má ďalšiu šancu - jej súperkou je Talianka Karin Knappová. Zápas sa začína po 20. hodine.

Domov»Tenis»Rybáriková na ôsmy pokus postúpila do 2. kola, jej súperka zápas vzdala