Skvelá Rybáriková vo Wimbledone vyradila osmičku turnaja

Magdaléna Rybáriková potvrdila, že tráva je jej obľúbený povrch.
Magdaléna Rybáriková potvrdila, že tráva je jej obľúbený povrch. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|2. júl 2015 o 14:20

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková v druhom kole porazila Rusku Jekaterinu Makarovovú.

Wimbledon - 2. kolo dvojhry žien:

Magdaléna Rybáriková - Jekaterina Makarovová (Rus.-8) 6:2, 7:5

/za 75 minút/

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa prebojovala už do 3. kola dvojhry vo Wimbledone. V 2. kole po výbornom výkone nečakane vyradila ôsmu nasadenú Rusku Jekaterinu Makarovovú.

Uspela v dvoch setoch 6:2 a 7:5.

Magdaléna Rybáriková v druhom kole vyradila osmičku turnaja.

Slovenská dvojka dosiahla jeden z najcennejších skalpov v kariére. A vyrovnala svoje grandslamové maximum z US Open 2008 a 2009.

V dueli o postup do osemfinále nastúpi v sobotu proti Bieloruske Olge Govorcovovej, ktorá vyradila Francúzku Alize Cornetovú.

Rybáriková počas celého zápasu skvele servovala, zahrala jedenásť es. Vo Wimbledone má už istú prémiu 77-tisíc libier a 130 bodov do svetového rebríčka WTA.

Hlasy po zápase

Igor Moška (generálny sekretár STZ): "Magda dosiahla fantastický výsledok. Na to, aby hráčka zdolala na tráve Makarovovú, musí podať výborný výkon. Magde sa to dnes podarilo. Vo Wimbledone sa jej dlho nedarilo, no v tomto roku potvrdzuje, že trávnatý povrch je jej najobľúbenejším. Keď dobre servuje, tlačí sa dopredu a využíva rezaný bekhend, dokáže potrápiť ktorúkoľvek tenistku. Preskočila ťažkú prekážku, čo jej určite dodá veľa sebavedomia do ďalších zápasov aj do druhej polovici sezóny."

Tibor Macko (prezident STZ): "Magde som vždy veril a viem, že na tráve mala vždy dobré predpoklady. Som veľmi príjemne prekvapený výsledkom. Žiaľ, nemohol som to vidieť, ale veľmi ma to teší, gratulujem jej a dúfam, že ešte nepovedala posledné slovo."

Priebeh:

I. set

Prvý set vyznel až prekvapivo jasne pre nenasadenú slovenskú tenistku. Rybáriková predvádzala kvalitnú hru a za necelú pol hodinu triumfovala v prvom sete pomerom 6:2.

Rybáriková účinné využívala bekhendový slajz, dokázala zatlačiť súperku z forhendu.

II. set

Druhé dejstvo je už oveľa vyrovnanejšie. Za stavu 3:4 pre súperku si Rybáriková neudržala svoj servis a Makarovova mohla uzavrieť druhý set pri svojom podaní.

Slovenka však získala stratený gem späť a znížila na 4:5. Následne si podržala svoj servis a vyrovnala na 5:5.

Jekaterina Makarovová stačila Rybárikovej iba v prvom sete. FOTO - TASR/AP.

Nezvládnuté "doservovanie" druhého setu zanechalo na Ruske psychické stopy, čo využila slovenská hráčka, keď opäť prelomila Makarovovej podanie- 5:6.

Rybáriková si už šancu nenechala vziať a duel dopodávala do víťazného konca- 7:5 a postup do tretieho kola!