Opäť strieborný, Sagan skončil v šiestej etape na druhom mieste

Peter Sagan má na tohtoročnej Tour de France po šiestich etapách bilanciu trikrát druhý a raz tretí. V šiestej etape bol rýchlejší ako Slovák len český cyklista Zdeněk Štybar.

Najradšej bude na tohtoročnú 6. etapu Tour de France spomínať určite víťaz Zdeněk Štybar.(Zdroj: SITA/AP)
Navštívte slávny autosalón v Ženeve >>

Tour de France - 6. etapa

ŠTART: Abbeville (Francúzsko) o 12.40 hod

CIEĽ: Le Havre (Francúzsko) približne o 17.25

DĹŽKA: 191,5 km

CHARAKTER: zvlnená

LE HAVRE, BRATISLAVA. Čech Zdeněk Štybar triumfoval vo štvrtkovej 6. etape cyklistických pretekov Tour de France, ktorá viedla z Abbeville do Le Havre a merala 191,5 km.

Slovák Peter Sagan opäť skončil na 2. mieste, už štrnástykrát na Tour v kariére. V žltom drese jazdiaci Tony Martin mal kilometer pred cieľom pád.

Trasa 6. etapy mala zvlnený profil s tromi horskými prémiami IV. kategórie a cyklisti išli zväčša popri morskom pobreží.

Na trati sa museli vyrovnať v Normandii s nástrahami bočného vetra od mora.

Záver vyhovoval nie čistokrvným šprintérom, ale skôr jazdcom, ktorý sa vedia rýchlostne presadiť aj v miernom stúpaní.

850 m dlhý kopček Cote d´Ingouville s priemerným sklonom 7% mal vrchol 500 m pred cieľovou čiarou.

Na štarte v Abbeville bolo 188 cyklistov. Už po piatich kilometroch sa z pelotónu odpútali Daniel Teklehaimanot (MTN - Qhubeka), Perrig Quémeneur (Europcar) a Kenneth van Bilsen (Cofidis) a postupne si vypracovali vyše dvanásťminútový náskok.

Eritrejský reprezentant Daniel Teklehaimanot jazdil aktívne a vyslúžil si ako prvý Eritrejčan dres najlepšieho vrchára, z bodkovaného trička vyzliekol Joaquima Rodrígueza.

Pelotón šetril energiou, jazdci sa nikam neponáhľali. Postupne prevzali na jeho čele iniciatívu jazdci tímov Lotto-Soudal a Giant-Alpecin.

Pokoj v balíku sa skončil až pred rýchlostnou prémiou, 45 km pred cieľom získal Peter Sagan deväť bodov.

Postupne sa strata pelotónu na vedúcu trojicu znižovala. Na čele už pracovali aj jazdci tímov Giant-Alpecin a Tinkoff-Saxo.

Desať kilometrov pred cieľom pelotón pohltil Quémeneura a Teklehaimanota, ďalej bojoval už len Van Bilsen.

Aj jeho aktivita sa skončila 3 km pred páskou. Záver už bol veľká taktická bitka.

Kilometer pred cieľom prišlo v pelotóne k pádu, do ktorého sa zaplietli aj Tony Martin a Vincenzo Nibali.

Veľmi dobre koncovku zvládol Zdeněk Štybar, odpútal sa od konkurentov a dosiahol prvý etapový úspech na Tour. Sagan vyhral súboj o druhú priečku.

Hlasy:

Peter Sagan (zdroj: letour.fr): "Dnes som prehral, pretože každý mi pred etapou hovoril, že vyhrám. Nie je to však vôbec ľahké uspieť na Tour de France. Keď Štybar zaútočil v cieľovom kopčeku, nikto nešiel po ňom. Chvíľu som čakal a všetci ostatní jazdci čakali na mňa. Šprintoval som o druhé miesto, keďže Greipel tam nebol a boli k dispozícii body. Je dobré, že sa Alberto Contador vyhol pádu."

Zdeněk Štybar (zdroj: Eurosport): "Je to niečo úžasné. Každý, kto štartuje na Tour de France, sníva o víťazstve v niektorej z etáp. Ja som cítil šancu na kockách, ale dokázal som to až dnes. Pôvodne som si myslel, že pôjdeme záver na Cavendisha, ale nakoniec to vyšlo na mňa. Som naozaj nevýslovne šťastný."

Peter Sagan (zdroj: tinkoffsaxo.com): "Dnes som demonštroval, že mám dobré nohy. V týchto pretekoch každý odo mňa čakal víťazstvo. Treba zostať pokojný. Niekedy sa veci zvrtnú iným smerom, inokedy sa podaria. V závere som chcel byť v kopci vpredu a čakať na šprint. Nikto však nesťahoval stratu na Štybara."

Peter Sagan (zdroj: tinkoffsaxo.com): "Zelený dres som vyhral trikrát v rade, bolo by pekné, ak by sa mi to podarilo opäť. Bude to však veľmi náročné."

Celkové poradie (po 6. etape):

1. Tony Martin (Nem.) Etixx - QuickStep 22:13:14 h

2. Christopher Froome (V. Brit.) Team Sky +12 s

3. Tejay van Garderen (USA) BMC Racing +25

4. PETER SAGAN (SR) Tinkoff-Saxo +27

5. Tony Gallopin (Fr.) Lotto Soudal +38

6. Greg van Avermaet (Belg.) BMC Racing +40

7. Rigoberto Urán (Kol.) Etixx - QuickStep +46

8. Alberto Contador (Šp.) Tinkoff-Saxo +48

9. Zdeněk Štybar (ČR) Etixx - QuickStep +1:04

10. Geraint Thomas (V. Brit.) Team Sky +1:15

BODOVACIA SÚŤAŽ O ZELENÝ DRES:

1. André Greipel (Nem.) 161 bodov

2. PETER SAGAN (SR) 158

3. John Degenkolb (Nem.) 120

4. Mark Cavendish (V. Brit.) 94

5. Bryan Coquard (Fr.) 86

Online prenos

Cieľ - Zdeněk Štybar z tímu Etixx-Quick Step si na tohtoročnej Tour pripísal prvé etapové víťazstvo. Gratulácia skúsenému českému jazdcovi!

Cieľ - Od hlavného "strapca" sa niekoľko stoviek metrov pred cieľom odtrhol Čech Zdeněk Štybar a aj keď zvyšok pelotónu mohutne finišoval, český jazdec získal prvenstvo. Potešiteľné je, že zo skupiny atakujúcich jazdcov z pelotónu bol najrýchlejší práve Peter Sagan. Tretí skončil domáci Francúz Coquard. Opäť raz skvelá práca slovenského cyklistu!

1 km do cieľa - Dramatický pád v hlavnom "balíku" favoritov, do ktorého sú zapletení predovšetkým Tony Martin a Vincenzo Nibali.

3 km do cieľa - Pelotón dohnal van Bilsen a do popredia idú najviac favorizovaní cyklisti.

4 km do cieľa - Očakáva sa ostrý boj v závere. Líder van Bilsen má k dobru už len 10 sekúnd.

7,4 km do cieľa - Kenneth van Bilsen je na čele ešte stále sám, pred pelotónom má náskok 20 sekúnd.

9,5 km do cieľa - Začína sa zrýchľovať, pelotón podstatne zvýšil tempo. Navyše povrch vozovky aktuálne ľahko klesá.

12,5 km do cieľa - Kenneth van Bilsen sa pokúsil o sólo únik spomedzi líderského tria závodníkov, pelotón je však už na dohľad.

14 km do cieľa- Pelotón stráca už len 46 sekúnd, pomaly začína ísť do tuhého.

18 km do cieľa - Podľa očakávania sa začína pelotón postupne doťahovať na líderské trio (1:04).

25 km do cieľa - Dnešná etapa bude finišovať v meste Le Havre. Leží na severozápade Francúzska na pravom brehu ústia rieky Seina. A po Marseille je druhým najväčším prístavom vo Francúzsku.

Mesto založil kráľ František I. Na jeho počesť sa najprv volalo Franciscopolis alebo Ville Francoise. Až neskôr sa začal používať názov Le Havre.

V roku 1562 bolo po zrade vydané Angličanom. Francúzi ho znovu dobyli o deväť mesiacov neskôr. V sedemnástom storočí kardinál Richelieu a markíz de Vauban premenili pôvodný obchodný prístav na vojenský.

V období prvej svetovej vojny v meste sídlila belgická vláda. Počas druhej svetovej vojny bolo z veľkej časti zničené. Znovu ho vybudovali v rokoch 1947 – 1956.

29,5 km do cieľa - Emotívna chvíľa pre Daniela Teklehaimanota, ako aj celú cyklistiku v Afrike. Eritrajčan vyhral aj tretiu vrchársku prémiu a v ďalšej etape sa oblečie do bodkovaného trička, čím si splnil svoj sen a rozhodne spopularizoval celý cyklistický šport nielen v rodnej krajine, ale aj na celom africkom kontinente.

46 km do cieľa - Poradie po šprintérskej prémii na Saint-Léonard po 145,5 km: 1. Perrig Quémeneur (20 bodov), 2. Kenneth van Bilsen (17 bodov), 3. Daniel Teklehaimanot (15 bodov) 4. John Degenkolb (13 bodov), 5. Bryan Coquard (11 bodov), 6. André Greipel (10 bodov), 7. PETER SAGAN (9 bodov).......

46 km do cieľa - Šprintérsku prémiu na Saint-Léonard vyhral domáci cyklista Perrig Quemeneur z tímu Europcar. Drmatický boj však predviedli najmä cyklisti z pelotónu, kde sa odtrhla šestica jazdcov, medzi ktorými nechýbal ani Peter Sagan.

56 km do cieľa - Pelotón začína zrýchlovať a aktuálne znížil stratu na eritrejsko-franúzsko-belgickú trojičku (2:32). Aj tak je však doterajšie tempo dnešnej etapy pomalšie, ako sa všeobecne očakávalo.

74 km do cieľa - Trojica lídrov má aktuálne náskok 4 minúty a 37 sekúnd. Uvidíme, či vedúca trojica bude stále udávať tón dnešnej etapy aj pri vrchárskej prémii.

93 km do cieľa - Do konca je ešte stále relatívne dosť času, tempo je zatiaľ pokojné a v pelotóne panuje dobrá nálada, pričom jazdci na trati občas prehodia pár slov.

102 km do cieľa - Daniel Teklehaimanot už zažiaril tento rok na pretekoch Critérium du Dauphiné, kde sa stal víťazom vrchárskej súťaže. Dosiahol vôbec prvé víťazstvo pre tím MTN-Qhubeka na pretekoch World Tour.

"Keď som bol mladý a sledoval som Tour de France, vždy ma zaujímal viac boj o bodkovaný než o žltý dres," vyhlásil podľa letour.fr ešte pred začiatkom Tour Eritrejčan.

"Je fantastické, že budem súťažiť na Tour. Každý cyklista sníva o tom, že sa raz predstaví na Tour de France. Dúfam, že budem mať šancu bojovať o bodkovaný dres. Nebude to ľahké, ale som pripravený pobiť sa oň."

110 km do cieľa - O malú chvíľu Daniel Teklehaimanot získava bod aj na Côte de Pourville-sur-Mer (2 km, 4,5%). A v klasifikácii o vrchársky dres sa zaraďuje bok po boku vedľa Joaquíma Rodrígueza.

Dnes je Eritrejčan jediným jazdcom, ktorý môže Španiela vyzliecť z bodkovaného dresu. V prípade rovnosti bodov je vpredu ten cyklista, ktorý vyhral prémiu vyššej kategórie.

Rodríguezovi sa to podarilo na už spomínanom Mur de Huy, ktorý bol prémiou tretej kategórie.

Aby Teklehaimanot Rodrígueza predstihol, musel by bodovať aj na poslednej prémii Côte du Tilleul. Tá ale príde na rad až o deväťdesiat kilometrov neskôr. A je možné, že dovtedy pelotón únik dostihne.

Momentálne sa rozdiel medzi trojicou vpredu a hlavnou skupinou stabilizoval na úrovni piatich minút.

117 km do cieľa - Trojčlenná skupina má za sebou prvé krátke stúpanie v dnešnej etape. Prémiu štvrtej kategórie na vrchole Côte de Dieppe (1,8 km, priemerný sklon 4%) vyhral Daniel Teklehaimanot.

Do klasifikácie o bodkovaný dres pre najlepšieho vrchára si pripisuje prvý bod. Naďalej vedie Španiel Joaquím Rodríguez, ktorý ako jediný vybojoval dva body.

Získal ich pri víťazstve na kopci Mur de Huy v tretej etape.

france_cycling_tour_de_france-db3fe2e90e_r8498_res.jpeg

Joaquím Rodríguez má stále bodkovaný dres. FOTO - SITA/AP.

Dnes sa však priebežný líder hodnotenia môže zmeniť. Jazdcov čakajú ešte dve vrchárske prémie štvrtej kategórie - v hre sú teda stále ďalšie dva body.

122 km do cieľa - Na trase šiestej etapy sa nič významné nedeje, iba pelotón sekundu po sekunde sťahuje náskok vedúcej trojice Quéméneur - Teklehaimanot - Van Bilsen.

Zhruba za tridsať kilometrov ho znížil z dvanásť na päť minút.

129 km do cieľa - Náskok vedúcej skupiny klesá, už je vyšší len niečo ako sedem minút. Perrig Quéméneur však dosiahol obdivuhodnú hranicu - v úniku na tohtoročnej Tour jazdí dokopy už viac ako tristo kilometrov.

133 km do cieľa - "Záverečné stúpanie nie je vôbec jednoduché a je veľmi ťažké predpovedať, ako dopadne. Veľa záleží od toho, ako sa budú preteky vyvíjať a aká veľká skupina bude bojovať o triumf," hovoril pre letour.fr športový riaditeľ tímu Cannondale-Garmin Charly Wegelius.

"Mojim favoritom je John Degenkolb, ale na jeho ramenách bude naozaj veľký tlak. V každom prípade, nebol by som prekvapený, keby sme v závere videli finišovať oveľa menšiu skupinu jazdcov ako zvyčajne. A nie je ani zďaleka isté, že vôbec uvidíme šprint o víťazstvo."

137 km do cieľa - V trojčlennej vedúcej skupine je aj jazdec tímu Cofidis Kenneth Van Bilsen. Zaujímavosťou je, že je úplne prvým jazdcom do dvadsaťpäť rokov v úniku na tohtoročnej Tour.

Medzitým tímy na čele pelotónu zvýšili tempo a postupne ukrajujú z masívneho náskoku trojice. Z dvanástich minút je v krátkom priebehu už len osem.

144 km do cieľa - Vpredu tiež zapracoval tím Giant Alpecin, ktorý má vo svojom strede Johna Degenkolba. A hneď sa náskok vedúcej trojice znížil - momentálne je na úrovni desiatich minút.

151 km do cieľa - Náskok vedúcej skupiny narástol na dvanásť a pol minúty a začal sa zdať príliš hrozivý pre jazdcov tímu Lotto Soudal, ktorí okamžite začali pracovať na čele pelotónu.

V ich farbách preteká André Greipel, ktorý je lídrom bodovacej súťaže o zelený dres pre najlepšieho šprintéra. Nemec vyhral už dve etapy a pred Petrom Saganom vedie o tridsaťdva bodov.

Vo vzájomnom súboji zdolal slovenského cyklistu aj včera. Veľmi tesne.

france_cycling_tour_de_france_-046557bd0_r3687_res.jpeg

Peter Sagan (druhý zľava) prehral včera opäť len veľmi tesne. FOTO - SITA/AP.

157 km do cieľa - Z unikajúcej trojice je najvyššie v priebežnej klasifikácii Eritrejčan Daniel Teklehaimanot. Na lídra Tonyho Martina stráca 26 minút a 54 sekúnd.

Spolu s Perrigom Quéméneurom a Kennethom Van Bilsenom zatiaľ zaberajú naozaj zostra. V čele majú náskok už jedenásť a pol minúty.

160 km do cieľa - Cyklisti opúšťajú región Picardie a vstupujú do Normandie - jedného z najslávnejších francúzskych regiónov, presláveného najmä dôležitými bojmi v Druhej svetovej vojne.

Opäť narástla strata pelotónu na vedúcu trojicu - je už desaťminútová.

168 km do cieľa - Trojica vpredu napálila poriadne tempo. Po čosi viac ako dvadsiatich kilometroch vzrástol jej odstup od pelotónu na takmer osem minút.

171 km do cieľa - Unikajúca trojica výrazne zvýšila náskok, už prekročil hranicu štyroch minút. Pelotón sa ako tradične nikam neženie. Má čas.

Zaujímavým mužom v úniku nie je len cyklista z Eritrei, ale tiež Perrig Quéméneur. Ten je v tohtoročnej edícii Tour veľmi aktívny. V úniku bol už dva razy. Dokopy odjazdil na čele 260 km.

Za ním nasleduje Čech Jan Bárta - štartové pole viedol spolu 204 kilometrov.

182 km do cieľa - Na úvod pretekov sa pokúšal o samostatný únik Luis Angel Maté, ale na jeho snahu ešte pelotón zareagoval. A veľmi rýchlo ho pohltil.

Vzápätí sa odtrhla ďalšia trojica jazdcov - a tá si už vypracovala dostatočný náskok. Sú v nej Perrig Quéméneur z Europcaru, Kenneth Van Bilsen z Cofidisu a Eritrejčan Daniel Teklehaimanot z MTN-Qhubeka.

Veľmi rýchlo si vypracovali náskok dve a pol minúty.

191,5 km do cieľa - Šiesta etapa Tour de France odštartovala. Žlté tričko má rovnako ako včera oblečené Nemec Tony Martin. Je vôbec prvým jazdcom na tohtoročnej Tour, ktorý ho nosí viac ako jeden deň.

correction_france_cycling_tour_de_france_r1093_res.jpeg

Tony Martin si včera udržal žlté tričko. FOTO - SITA/AP.

Doteraz ho mali na sebe ďalší traja cyklisti - víťaz úvodnej krátkej časovky Rohan Dennis, Chris Froome a Fabian Cancellara.

Neutralizačná zóna - Jazdci už sú na trati. Prechádzajú neutralizačnou zónou cez mesto Abbeville ku kilometru nula, odkiaľ začnú naplno pretekať.

Do šiestej etapy vyrazilo dokopy 188 cyklistov. Na rozdiel od včerajška dnes už nevyštartoval Švajčiar Michael Albasini z tímu Orica-GreenEdge.

Pred etapou - Červené číslo najaktívnejšieho jazdca za výkon v predchádzajúcej etape dnes bude mať na drese pôvodne jeden z veľkých súperov Petra Sagana o zelený dres - Michael Matthews.

Austrálčan sa ešte počas tretej etapy zaplietol do hromadného pádu na rovine vo veľkej rýchlosti. Mal podozrenie na zlomené rebrá.

Röntgen napokon najhorší možný scenár vyvrátil - išlo iba o pomliaždeniny. A Matthews s veľkými bolesťami napokon v najslávnejších pretekoch pokračuje.

Bojovať o etapové víťazstvá však prakticky nemá šancu.

Pred etapou - Dnešnú etapu cyklisti odštartujú vo francúzskom mestečku Abbeville. Leží na rieke Somme a žije v ňom niečo viac ako 24-tisíc obyvateľov.

Abbeville bolo založené v siedmom storočí. Patrí k najstarším francúzskym mestám - mestské práva získalo v roku 1184. A v stredoveku bolo jediným prístavom v La Manche.

Vždy išlo o dôležité obchodné stredisko oblasti. Striedavo bolo burgundským a francúzskym panstvom. Až koncom pätnásteho storočia definitívne pripadlo Francúzsku.

Počas druhej svetovej vojny bolo mesto z veľkej časti zničené nemeckým a potom aj anglickým bombardovaním.

Pred etapou - "Perfektná možnosť pre Petra Sagana ukončiť dlhý čas bez etapového víťazstva na Tour de France. Zatiaľ naposledy sa tešil pred dvoma rokmi v Albi. V stredu v Amiens bol druhý za Greipelom, ale slovenský šampión chce viac," pripomína pred štartom etapy server letour.fr.

"Rátať treba aj s hviezdami jarných klasík Johnom Degenkolbom a Alexandrom Kristoffom, ktorí sú zatiaľ tiež bez víťazstva," píše sa ďalej na oficiálnej stránke pretekov.

"Pôvodne mala byť koncovka šiestej etapy vyhovujúca najmä pre jazdcov tímu Orica - GreenEdge na čele s Michaelom Matthewsom. Ten je však dotlčený po pondelňajšom ťažkom páde a uzatvára celkovú klasifikáciu."

Pred etapou - Petrovi Saganovi by mohol vyhovovať aj samotný záver. V Le Havre cyklisti nebudú finišovať po rovine. Na posledných stovkách metrov musia zdolať mierny kopec.

zaver.png

Na záverečných metroch sa cesta zdvihne. Priemerný sklon 850 metrov dlhého stúpania sa pohybuje na úrovni siedmich percent. Ideálne predpoklady pre to, aby sa Peter Sagan pokúsil zabojovať o víťazstvo a zároveň získať dôležité body v súboji s Andrém Greipelom v klasifikácii o zelený dres.

Pred etapou - Sagan stále čaká na svoje prvé víťazstvo na tohtoročnej Tour. Naposledy sa z triumfu tešil 5. júla ešte v roku 2013 na trase z Montpellieru do Albi.

Dnešná etapa z Abbeville do Le Havre by mu však svojim profilom mala vyhovovať azda najviac zo všetkých doterajších etáp. A je možné, že v jej priebehu vypadnú z boja o víťazstvo niektorí čistokrvní šprintéri.

V šiestej etape pôjdu cyklisti aj okolo mora (zdroj: letour.fr).

mapa.png

Trasa je dlhá 191,5 kilometra. Nachádzajú sa na nej tri vrchárske prémie - všetky štvrtej kategórie, takže do klasifikácie o bodkovaný dres pre najlepšieho vrchára sa budú rozdávať len tri body.

Côte de Dieppe je dlhý 1,8 km a má priemerný sklon štyri percentá. Côte de Pourville-sur-Mer meria dva kilometre (priemerný sklon 4,5 percenta).

Na vrchol Côte du Tilleul budú cyklisti stúpať 1,6 kilometra po ceste s priemerným sklonom 5,6 percenta.

Na cyklistov čakajú tri vrchárske prémie štvrtej kategórie (zdroj: letour.fr).

profil_r2741.png

Šprintérska prémia sa v šiestej etape nachádza až na bode 141,5 km. A i jej umiestnenie by mohlo vyhovovať Petrovi Saganovi. Predtým totiž jazdci absolvujú úvodné dve stúpania.

Ak Tinkoff-Saxo bude mať záujem na odtrhnutí čistokrvných šprintérov, mohol by sa pokúsiť nastoliť tempo a pelotón ešte pred prémiou roztrhať.

Pred etapou - Peter Sagan je aj naďalej držiteľom bieleho trička pre najlepšieho jazdca do dvadsaťpäť rokov. V priebežnej klasifikácii vedie pred Warrenom Barguilom a Nairom Quintanom.

france_cycling_tour_de_france-39b054695c_r5264_res.jpeg

Sagan naďalej bude mať na sebe biely dres. FOTO - SITA/AP.

V hodnotení bodovacej súťaže o najlepšieho šprintéra patrí Žilinčanovi druhé miesto. Lídrom je víťaz dvoch etáp v tohtoročnej edícii slávnych pretekov - Nemec André Greipel.

Peter Sagan naňho stráca tridsaťdva bodov.

Vysoko je aj v celkovom poradí. Vďaka bonifikácii za tretiu pozíciu vo včerajšej etape sa posunul pred Francúza Tonyho Gallopina už na štvrtú priečku. Za vedúcim Tonym Martinom zaostáva o tridsaťtri sekúnd.

Pred etapou - Opäť to tesne nevyšlo. Petrovi Saganovi aj včera chýbal na víťazstvo iba kúsok. V závere parádne zrýchlil, ale začal šprintovať príliš zozadu. A nemal už dostatok času.

Druhý raz v tohtoročnej edícii ho zdolal iba Nemec André Greipel. A druhý raz v priamom súboji porazil Brita Marka Cavendisha z Etixx - Quick-Step.

"Bola to dosť bláznivá etapa. Pršalo, fúkal vietor. Navyše - ten sa stále otáčal. Teší ma, že Alberto Contador došiel do cieľa v poriadku v prvej skupine," vravel Sagan podľa webu pluska.sk.

"Je to šialené. Všetci chcú byť vpredu, všetci sa chcú prebiť o čo najlepšiu pozíciu. Nedeje sa to nikde inde, len na Tour. Ale sú to preteky," pokračoval.

"V závere som bol dosť vzadu. Možno na nejakej desiatej pozícii, keď som začal naplno šprintovať. Škoda toho. Určite si nemyslím, že by sa Greipel nedal zdolať."

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


 1. Egejská riviéra: Ktoré letovisko je pre vás najlepšie?
 2. Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli?
 3. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
 4. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy
 5. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku
 6. Zelené Grunty vám ponúknu viac, ako očakávate
 7. Kam do tepla v januári?
 8. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely
 9. Konzultácia so svetovými odborníkmi dokáže zachrániť život
 10. Divoký Island: cesta ostrovom ľadu a ohňa
 1. Objavte majestátne Tatry kúsok po kúsku
 2. Alarica – new business project in the market of shoes
 3. Ako jazdiť na snehu alebo ľade?
 4. Egejská riviéra: Ktoré letovisko je pre vás najlepšie?
 5. Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli?
 6. Toto tajomstvo vrcholoví športovci dlho skrývali
 7. Vlani sme si vyberali z vyše pol milióna inzerovaných áut
 8. V centre našej pozornosti sú zákazníci. Už 50 rokov
 9. Začiatok roka patrí dani z nehnuteľností
 10. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
 1. Egejská riviéra: Ktoré letovisko je pre vás najlepšie? 16 931
 2. Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli? 8 782
 3. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných 3 625
 4. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy 2 340
 5. Toto tajomstvo vrcholoví športovci dlho skrývali 2 012
 6. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy 1 934
 7. Kam do tepla v januári? 1 857
 8. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely 1 652
 9. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku 1 502
 10. Demänovku mieša iba jeden človek. Ako si strážia receptúru? 904

Téma: Tour de France 2015


Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Štefunko: Nešiel by som do toho, keby som mal byť bezvýznamný hráč

Predseda novej strany Progresívne Slovensko si trúfa vo voľbách na 15 percent. Kandidátov chce nasadiť už do tohtoročných komunáliek.

KOMENTÁRE

Babiš rovná sa ANO, ANO rovná sa Babiš

Kdesi na konci tunela sa predsa len čosi črtá.

SVET

Ukrajina priznala vojnu s Ruskom. Slova vojna sa však bojí

Na východe Ukrajiny už aj formálne prebieha otvorený konflikt.

Neprehliadnite tiež

Nechcel som, aby Nasťa odišla z Ruska. Dnes to chápem, tvrdí jej brat

Ruský biatlon je v útlme. Ako je možné, že Kuzminová vyhráva, a naši nie, čudujú sa Rusi.

Slovan tretiu výhru za sebou nepridal, v Ufe dostal počas 64 sekúnd tri góly

Hráči bratislavského klubu už o postup do play off nebojujú.

Adam Žampa bodoval, slalom v Kitzbüheli vyhral Kristoffersen

Marcel Hirscher nenadviazal na svojich päť predchádzajúcich víťazstiev.