Žilina zdolala Glentoran aj v odvete a postupuje, Jelič strelil hetrik

Na pôde súpera dominovali. A doma víťazstvo potvrdili. Futbalisti Žiliny po celkovom výsledku 7:1 postupujú do druhého predkola, v ktorom sa stretnú s Daciou Kišiňov.

Hráč Žiliny Ernest Mabouka (vľavo) sa snaží odcentrovať cez brániaceho Stevena McCullougha.(Zdroj: SITA)

EURÓPSKA LIGA - odveta 1. predkola:

MŠK Žilina - Glentoran FC 3:0 (1:0)

Gól: 44. Matej Jelić, 55. Matej Jelić, 66. Matej Jelić

Rozhodcovia: Bardhyl Pashaj - Egin Doda, Enea Pashaj (všetci Albánsko), ŽK: László Bénes - Barry Holland, 2897 divákov

Žilina: Miloš Volešák - Ernest Mabouka, Denis Vavro, Milan Škriniar, Bojan Letić - Viktor Pečovský (59. Miroslav Káčer) - Nikolas Špalek (59. Lukáš Čmelík), László Bénes, Michal Škvarka, Jaroslav Mihalík - Matej Jelič (79. Jakub Paur)

Glentoran: Elliott Morris - Barry Holland, Calum Birney, Jay Magee (79. William Garrett), Marcus Kane - Kristian Gibson - Steven Gordon, Stephen McAlorum, Steven McCullough - Francis McCaffrey (76. Jonathan Addis) - Conor McMenamin

/prvý zápas: 4:1, do druhého predkola postupuje Žilina/

ŽILINA. V odvete 1. predkola Európskej ligy UEFA 2015/16 triumfovali futbalisti MŠK Žilina nad severoírskym Glentoran FC 3:0. A po víťazstve 4:1 z prvého vzájomného duelu suverénne postúpili ďalej.

V 2. predkole narazia na moldavský klub Dacia Kišiňov. Zverenci Adriána Guľu začnú na trávniku súpera 16. júla.

Odveta by mala byť v Žiline 23. júla.

Hrdinom odvetného súboja v žilinskom drese bol Matej Jelič. Šikovný chorvátsky útočník strelil všetky tri góly domáceho tímu. Hetrik dosiahol v rozpätí 22 minút od 44. do 66. minúty.

Hlasy po zápase.

Online prenos

Koniec - Zápas sa skončil. Žilina zdolala Glentoran aj v odvete a po celkovom výsledku 7:1 postupuje do druhého predkola, kde sa stretne s Daciou Kišiňov.

Víťazstvo v dnešnom dueli zariadil hetrikom Matej Jelić.

90. min - Riadny hrací čas sa skončil. Nadstavovať sa budú štyri minúty.

80. min - Do konca zápasu zostáva už len desať minút a je isté, že Žilina postúpi do druhého predkola a stretne sa s Daciou Kišiňov. Proti Glentoranu mala v doterajšom priebehu aj štatistickú prevahu.

Vyhráva na celkový počet pokusov (13-10) či na strely na bránu (6-2). Lepšia je aj v držaní lopty: 59% - 41%.

70. min - Okrem Žiliny dnes hrajú v Európskej lige ďalšie dva slovenské tímy. Slovan Bratislava po víťazstve 6:0 na pôde gruzínskeho tímu College Europa uspel aj doma - vyhral 3:0 a postupuje.

Oveľa tvrdšie bude musieť bojovať trnavský Spartak - po polčase hrá s Olimpicom Sarajevo nerozhodne 0:0. Ak by udržal bezgólový výsledok, dostane sa do druhého predkola vďaka gólu strelenému na ihrisku súpera (1:1).

Trnava do teho!

Posted by Spartak Trnava on 9. júl 2015

66. min - Matej Jelić pokračuje vo svojom gólostroji. Najlepší strelec vlaňajšej sezóny Fortuna ligy (spolu so Seničanom Jaom Kalabiškom) završuje svoj hetrik. Výbornú prácu odviedol Lukáš Čmelík, ktorý mu poslal prihrávku z ľavej strany a Chorvát z prvej prestrelil Morrisa.

55. min - Matej Jelić má vynikajúcu formu. Na hranici šestnástky sa dostal k strele a prepálil všetko pred sebou. Svojim druhým presným zásahom v dueli zvyšuje už na 2:0.

46. min - Druhý polčas sa začal.

I. polčas

45. min - Prvý polčas sa skončil.

44. min - V závere prvého polčasu napokon domáci prekonávajú obranný val hostí. Bojan Letić na hranici šestnástky uvoľnil prihrávkou do pokutového územia Mateja Jelića, ktorý nekompromisnou strelou nedal Morrisovi šancu.

41. min - Žilinčania majú postup prakticky istý, ale v dnešnom dueli toho veľa nepredvádzajú. Vpredu sa pokúšali o rýchlu kombináciu, ale v rozhodujúcej fáze opäť zlyhali. Diváci prejavujú nespokojnosť a pískajú.

Na opačnej strane v ďalšej nebezpečnej príležitosti vyskočil najvyššie McMenamin a iba tesne minul bránu. Volešák bol prakticky bezmocný a loptu vytláčal už len očami.

Z následného protiútoku sa domáci radovali z vedúceho gólu. Lenže dorážajúci Matej Jelić stál v ofsajde a rozhodca ho neuznáva. Stav sa nemení.

34. min - Denisa Vavra v jednom zo súbojov trafil hosťujúci hráč nešťastne kopačkou do hlavy. Z rýchleho protiútoku zakončoval Conor McMenamin a Volešák musel prvý raz zasahovať.

Stav sa nemení, aj domáci Vavro je našťastie v poriadku. Oba tímy majú po jednej strele do priestoru brány.

25. min - Nebezpečne teraz pohrozili aj hostia, najmä Marcus Kane sa po odrazenej lopte ocitol v dobrej streleckej pozícii. Trafil však len jedného z domácich hráčov, ktorý stál pred ním.

Na celkový počet streleckých pokusov je štatistika zatiaľ vzácne vyrovnaná: 3-3. Väčšina ich ale mierila mimo brány, jedine domáci raz vyskúšali Elliotta Morrisa.

17. min - Duel sa značne odvíja aj od výsledku prvého stretnutia. Žilina má nahrané a nikam sa nemusí ponáhľať. Futbalisti Glentoranu zatiaľ nič nepredviedli.

Zápas navyše začal komplikovať pomerne hustý dážď, ktorý sa spustil nad Žilinou. Po vysokých teplotách je dnes v Žiline oproti posledným dňom pomerne chladno, teplota dosahuje sedemnásť stupňov.

8. min - Zápas sa od úvodu nenesie v pekelnom tempe. Mužstvá sa len oťukávajú, Žilinčania zatiaľ kontrolujú priebeh duelu. Majú loptu prevažne na svojich kopačkách, ako jediní sa už dvakrát pokúsili ohroziť bránu súpera.

Domáci Miloš Volešák prácu nemá, iba ak po nakopávaných loptách z hĺbky poľa, ktoré ale nenachádzajú adresáta.

1. min - Zápas sa začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - Žilina do dnešného zápasu vstúpi s troma zmenami v zostave oproti úvodnému duelu. A všetky tréner Adrián Guľa urobil v stredovej formácii. Len na lavičke začnú Lukáš Čmelík, Jakub Paur a Miroslav Káčer.

Na ich miesto kouč zaradil Nikolasa Špaleka, Michala Škvarku a Jaroslava Mihalíka.

MK ILINA - Glentoran FC, dnes o 19:30 na tadine MK ilina Zkladn zostava MK ilina: Volek - Mabouka, Vavro, ...

Posted by MŠK Žilina on 9. júl 2015

Pred zápasom - Okrem Žiliny dnes hrajú ďalší dvaja slovenskí zástupcovia. A obaja majú nakročené k postupu. Slovan vyhral na pôde gibraltárskeho tímu College Europa 6:0.

Ťažšiu úlohu bude mať Trnava. Na ihrisku FK Olimpic Sarajevo vybojovala nerozhodný výsledok 1:1. Doma jej preto teoreticky bude stačiť na postup aj bezgólová remíza.

Pred zápasom - Žilina má postup do druhého kola prakticky istý. Aby sa doň nakoniec prebojoval írsky tím, musel by streliť na Slovensku minimálne štyri góly.

"Doma v odvete stojíme pred jasným cieľom potvrdiť postup. Opäť to bude o nás, deväťdesiat percent prípravy sa sústredíme na našu hru. Verím, že sa opäť dobre pripravíme," povedal Guľa.

Pred zápasom - Bolo to pekné a efektívne, hovoril po prvom stretnutí Žiliny na pôde írskeho Glentoranu tréner Adrián Guľa. Jeho zverenci súpera predčili po všetkých stránkach. Vyhrali suverénne 4:1.