Čepelová končí v Bastade vo štvrťfinále, vzdala v druhom sete

Jana Čepelová štvrťfinálový zápas v Bastade vzdala.
Jana Čepelová štvrťfinálový zápas v Bastade vzdala. (Autor: TASR/AP)
SITA|17. júl 2015 o 13:03

Slovenka Jana Čepelová v Bastade vypadla so Španielkou Larou Arruabarrenovou-Vecinovou. V druhom sete za stavu 3:6, 2:5 zápas vzdala.

Bastad - štvrťfinále

(dotácia 250 000 USD, antuka)

Lara Arruabarrenová-Vecinová (Šp.) - Jana Čepelová (SR) 6:3, 5:2 skreč

/Čepelová po 79 min odstúpila/

BASTAD. Slovenská tenistka Jana Čepelová nepostúpila do semifinále dvojhry na turnaji WTA vo švédskom Bastade. V piatkovom štvrťfinále ju zastavila tiež nenasadená Španielka Lara Arruabarrenová-Vecinová.

Slovenka po 79 minútach vzdala v druhom sete za nepriaznivého stavu 3:6, 2:5. Súperke nevrátila tri roky starú prehru z tvrdého povrchu v uzbeckom Taškente.

Čepelová si skomplikovala situáciu v súvislosti so štartom priamo v hlavnej súťaži dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku.

Dvadsaťdvaročná Košičanka v Bastade získala šesťdesiat bodov do svetového rebríčka WTA a finančnú prémiu 6175 eur.