Karolína Schmiedlová postúpila v Bukurešti už do semifinále

Schmiedlovej sa v rumunskej metropole darí.
Schmiedlovej sa v rumunskej metropole darí. (Autor: SITA/AP)
SITA|17. júl 2015 o 21:53

Mladá tenistka sa môže v prípade postupu do finále stať slovenskou ženskou jednotkou.

BUKUREŠŤ. Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová postúpila do semifinále dvojhry na turnaji WTA International na antuke v rumunskej Bukurešti.

V piatkovom večernom štvrťfinálovom súboji si nasadená sedmička Schmiedlová poradila s nenasadenou Dankou Koviničovou z Čiernej Hory hladko za 65 minút 6:2, 6:2.

Od stavu 1:2 v prvom sete Schmiedlová až do stavu 4:0 v druhom dejstve získala deväť gemov v rade. Potom síce súperke dovolila znížiť na 2:4, ale bolo to len chvíľková nepozornosť.

Za stavu 5:2 dopodávala zápas čistou hrou do víťazného konca.

"Hrala som solídne, to, čo som potrebovala. Súperka robila možno priveľa chýb, viac ako som očakávala. Myslela som si, že budú dlhšie výmeny. Nechápem, ako ľahko som zvíťazila. Teším sa z toho, že som v ďalšom semifinále v kariére. Som so sebou spokojná," uviedla Karolína Schmiedlová pre agentúru SITA.

Súperkou Karolíny Schmiedlovej (60. v rebríčku WTA) v semifinále bude Slovinka Polona Hercogová, 87. v renkingu WTA.

Slovenská hráčka už má istotu prémie 11 300 USD pred zdanením a 110 bodov do rebríčka WTA. Ak sa 20-ročnej Košičanke podarí postúpiť až do finále, stane sa slovenskou ženskou jednotkou.

"Bude to ťažký zápas, ale opakujem, teším sa už aj z postupu do semifinále. Vlani som mala väčšie problémy s prechodom z trávy na antuku, prišla kríza, teraz ma povzbudil každý víťazný zápas. A že môžem byť slovenskou jednotkou? O tom ani neviem," dodala Karolína Schmiedlová.

Bilanciu vzájomných zápasov s rovesníčkou Koviničovou si Schmiedlová vylepšila na 3:2.

V tomto roku sa zverenkyňa Milana Martinca prebojovala už štvrtýkrát medzi najlepšie štyri hráčky na podujatí hlavného okruhu WTA.

Z aprílového podujatia na "harde" v Katoviciach má turnajový titul, ešte predtým na antuke v Riu de Janeiro bola vo finále.