Gerrardov parádny debut za LA Galaxy, podieľal sa na troch góloch

Anglický futbalista si vychutnal aj ovácie po striedaní.
Anglický futbalista si vychutnal aj ovácie po striedaní. (Autor: SITA/AP)
TASR|18. júl 2015 o 08:57

Hviezdna posila LA Galaxy sa gólovo presadila prakticky okamžite po príchode do svojho nového tímu.

LOS ANGELES. Bývalý dlhoročný kapitán Liverpoolu Steven Gerrard zažil v noci na sobotu vydarený debut v drese svojho nového zamestnávateľa Los Angeles Galaxy.

Skúsený anglický futbalista mal výrazný podiel na víťazstve kalifornského klubu v domácom zápase MLS nad San Jose Earthquakes (5:2), keď jeden gól dal a na ďalších dvoch sa podieľal.

Hráči Galaxy nezachytili úvod stretnutia, keď už v 25. minúte prehrávali 0:2. Potom sa však nadýchli k parádnemu obratu, ku ktorému významne prispel aj Gerrard.

Tridsaťpäťročný stredopoliar v 37. minúte svojím premiérovým gólom za LA vyrovnal na 2:2, keď namieril presne k vzdialenejšej žrdi.

Gerrardov vyrovnávajúci gól

Sedem minút predtým mal prsty aj v úvodnom góle domácich, keď po faule na neho v šestnástke premenil pokutový kop kapitán Galaxy Robbie Keane.

Írsky reprezentant následne strelil vedúci gól Galaxy po štandardke Gerrarda a v 80. minúte zavŕšil z ďalšej premenenej jedenástky svoj hetrik.

Gerrard mohol pridať aj svoj druhý gól, ale jeho strela z priameho kopu opečiatkovala brvno súperovej bránky. V 88. minúte mu pri odchode z trávnika tlieskali diváci postojačky.

Major League Soccer (MLS) - futbal:

Los Angeles Galaxy - San Jose Earthquakes 5:2 (2:2)

Góly: 30., 64. a 80. Robbie Keane (prvý a tretí z pok. kopu), 37. S. Gerrard, 90.+ Lletget - 22. a 25. Quincy Obina Amarikwa

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Gerrardov parádny debut za LA Galaxy, podieľal sa na troch góloch