Sagan zvýšil náskok pred Greipelom a dal bicykel Contadorovi. Španiel aj tak stratil

Sedemnástu etapu Tour de France vyhral Nemec Simon Geschke, žlté tričko si postrážil Chris Froome.

Peter Sagan na trati 17. etapy.(Zdroj: TASR/AP)

Výsledky

17. etapa (Digne Les Bains - Pra Loup, 161 km): 1. Simon Geschke (Nem.) Giant Alpecin 4:12:17 h, 2. Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin +32, 3. Rigoberto Urán (Kol.) Etixx – QuickStep +1:01, 4. Thibaut Pinot (Fr.) FDJ +1:36, 5. Mathias Frank (Švaj.) IAM Cycling +1:40, 18. Nairo Quintana (Kol.) Movistar, 20. Christopher Froome (V. Brit.) obaja +7:16, 21. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar +7:23, 22. Vincenzo Nibali (Tal.) Astana +7:31, 31. Alberto Contador (Šp.) Tinkoff-Saxo +9:33, 91. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo +21:05.

Poradie po 17. etape: 1. Froome 69:06:49 h, 2. Quintana +3:10 min, 3. Valverde +4:09,4. Geraint Thomas (V. Brit.) Sky +6:34, 5. Contador +6:40, 6. Robert Gesink (Hol.) Lotto NL-Jumbo +7:39, 29. Sagan +1:01:35.

Bodovacia súťaž: 1. Sagan 420 bodov, 2. André Greipel (Nem.) 316, 3. John Degenkolb (Nem.) 281

Vrchárska súťaž: 1. Froome 61 bodov, 2. Joaquim Rodríguez (Šp.) 52, 3. Jakob Fuglsang (Dán.) 41

PRA LOUP. Víťazom prvej z kvarteta alpských etáp na cyklistických pretekoch Tour de France sa stal po sóle Nemec Simon Geschke z tímu Giant-Alpecin.

Slovák Peter Sagan v stredu opäť zvýšil zvýšil svoj náskok v bodovacej súťaži. Žltý dres si udržal Christopher Froome.

V jedinej rýchlostnej prémii etapy si Sagan za tretie miesto pripísal pätnásť bodov a v boji o zelený dres tak zvýšil svoj náskok pred Andrém Greipelom už na 104 bodov.

S Tour sa v stredu rozlúčil tretí muž priebežného poradia Tejay van Garderen (BMC) trápený zdravotnými problémami i poľský majster sveta Michal Kwiatkowski (Etixx - Quick-Step).

Geschke sa rozplakal

Geschke dosiahol najväčší úspech kariéry, na pretekoch Grand Tour doteraz nikdy nebol na pódiu. Bradatý Nemec sa v cieli pred televíznymi kamerami rozplakal.

"Je to veľké víťazstvo, o tejto chvíli som sníval od pätnástich rokov," povedal, sklonil hlavu a utieral si slzy.

bradac_res.jpg

Simon Geschke. FOTO - TASR/AP

S odstupom 32 sekúnd prišiel do cieľa Američan Andrew Talansky (Cannondale-Garmin) a minútu za víťazom zaostal Kolumbijčan Rigoberto Urán (Etixx - QuickStep)

Sagan na 91. mieste

Sagan opäť dal výrazne o sebe vedieť a už vo štvrtej etape v rade nechýbal v úniku.

V záverečnom cieľovom stúpaní na Pra Loup už Sagan nebol vpredu medzi najlepšími. Napokon skončil na 91. mieste so stratou vyše 21 minút na víťaza.

Sagan mal v etape okrem zeleného dresu lídra bodovacej súťaže ma sebe aj tzv. červené číslo označujúce najbojovnejšieho pretekára minulej etapy. Slovák bol od prvých kilometrov opäť aktívny.

Z jeho troch pokusov o únik vyšiel ten tretí a na 64. km sa ocitol vpredu spolu s ďalšími 27 jazdcami. V polovici etapy mali náskok 2:30 min pred skupinou okolo žltého Chrisa Frooma.

Contador mal defekt a stratil

V stúpaní na najvyšší bod celej Tour de France Col d´Allos (2250 m) zaostávala skupina favoritov okolo Frooma už o vyše 10 minút. Vpredu bol vtedy sám Geschke a pozíciu si udržal až do cieľa.

Sagan v tomto stúpaní zvoľnil tempo a zaradil sa do skupiny najväčších favoritov, kde bol poruke Albertovi Contadorovi. Ten však 9 km pred cieľom na úzkej ceste v zjazde dostal defekt, spadol a bolo po jeho nádejách na dobrý výsledok.

"Dnes som chcel ísť do úniku, aby som mohol v závere etapy pomôcť Rafalovi Majkovi, Michaelovi Rogersovi alebo Albertovi Contadorovi. Nakoniec sme sa všetci stretli v poslednom zjazde," opisoval Sagan pre web Tour de France.

"Keď Alberto spadol, dal som mu svoj bicykel. Potom dostal ďalší na záverečný kopec. Je mi ľúto, že sa mu nepodarilo dohnať stratu," doplnil Sagan.

Španiel stratil na Frooma dve minúty a 17 sekúnd. V celkovom poradí jeho manko narástlo už na šesť minút a 40 sekúnd.

alberto_res.jpg

Doráňaný Alberto Contador, ktorý po defekte spadol z bicykla. FOTO - TASR/AP

Online prenos

Sympatický bradatý Geschke sa v cieli pred televíznymi kamerami rozplakal. "Je to veľké víťazstvo, o tejto chvíli som sníval od pätnástich rokov," povedal, sklonil hlavu a utieral si slzy.

V cieli je už aj Contador, na Frooma stratil dve minúty. V celkovom poradí na Brita stráca už šesť minút a 40 sekúnd.

Froome je v cieli, s prehľadom odrazil útoky Quintanu a udržal si žlté tričko.

Do cieľa sa blíži Froomova skupinka, Contador za ňou zaostáva už o dve minúty. Španiel ide sám, Sagan klesol do skupinky, ktorá je ešte viac vzadu.

Cieľ: 17. etapu Tour vyhral Nemec Simon Geschke, o polminútu zaostal Andrew Talansky, tretí skončil Rigoberto Uran.

1 km do cieľa: Contador stráca na Froomovu skupinu vyše minúty a pol

2 km do cieľa: O víťazovi etapy sa rozhodne medzi Geschkem a Talanskym, ktorý stráca 50 sekúnd. Froomova skupina stráca na lídra vyše 9 minút.

4 km do cieľa: Pozícia Contadora a Sagana ani ich strata na Frooma momentálne nie je známa.

6 km do cieľa: Geschke je už v záverečnom stúpaní, ktoré sa končí v cieli etapy. K Nemcovi sa však už blížia prenasledovatelia, Talansky stráca zhruba 50 sekúnd.

11 km do cieľa: Contador má problémy s bicyklom, zrejme dostal defekt. Sagan je pri ňom. Contadorovi napokon vymenili bycikel, stratil však kontakt so skupinkou favoritov.

12 km do cieľa: Sagan klesol do skupiny hlavných favoritov, v ktorej je Froome, Contador, Nibali či Quintana. Strata tejto skupiny na vedúceho Geschkeho je vyše deväť minút.

22 km do cieľa: Geschke bol prvý na vrchole Col d’Allos, strata Saganovej skupiny stále nie je známa. Pelotón s favoritmi je ešte v stúpaní, zaútočiť sa pokúsili Nibali a Quintana, ale Froome ich ataky zachytil.

24 km do cieľa: Saganova skupina dostihla viacerých jazdcov, vpredu ich zostáva už len šesť. Strata na vedúceho Geschkeho, ktorý sa už blíži na vrchol Col d’Allos, v tejto chvíli nie je známa.

27 km do cieľa: Geschke sa blíži k vrcholu stúpania, pred pelotónom má náskok už 11 a pol minúty. Pole sa trhá, pred Saganovou skupinkou je momentálne 17 cyklistov.

froome_res.jpg

Chris Froome v žltom drese vedúceho pretekára Tour na trati 17. etapy. FOTO - TASR/AP

30 km do cieľa: Po Van Garderenovi odstúpil z dnešnej etapy i celej Tour aj majster sveta Poliak Michal Kwiatkowski.

32 km do cieľa: Geschke je stále v úniku, pred Saganovou skupinou má náskok už dve a pol minúty, pelotón aj s Froomom stráca už desať minút.

41 km do cieľa: Blíži sa najťažšie stúpanie dnešnej etapy na Col d’Allos do nadmorskej výšky 2250 metrov. Je to stúpanie prvej kategórie s dĺžkou 14 km a priemerným sklonom 5,5 percenta.

profilcolscotes_1_r2535.png

45 km do cieľa: V úniku je Nemec Simon Geschke, Saganova skupina na neho stráca už vyše minútu a pelotón už takmer šesť minút.

50 km do cieľa: Prémiu vyhral Benoît Vaugrenard, Sagan skončil na 3. mieste, za ktoré získal 15 bodov. V súťaži o zelený dres zvýšil náskok pred Greipelom na 104 bodov. Prémia bola netypická, cyklisti vrátane Sagana totiž prakticky nešpurtovali.

54 km do cieľa: Vedúca skupina aj so Saganom sa blíži k rýchlostnej prémii, ostáva k nej necelých 5 km. Slovenský cyklista sa bude snažiť zvýšiť svoj náskok na čele bodovacej súťaže o zelený dres. Jeho hlavný rival André Greipel v úniku nie je. Sagan môže vyhrať rýchlostnú prémiu už v štvrtej etape v sérii.

60 km do cieľa - Na vrchole stúpania si pripisuje päť bodov za prvé miesto Serge Pauwels. Ďalšie body berú José Herrada (3 b), Kristijan Durasek (2 b), a John Degenkolb (1 b).

Problémy v závere stúpania mal Tony Gallopin, naopak - z hlavnej skupiny sa odtrhla skupina piatich cyklistov. Sú medzi nimi napríklad Michael Rogers z Tinkoff-Saxo či Adriano Malori z Movistaru.

68 km do cieľa - Pri stúpaní na Col de la Colle-Saint-Michel sa pokúšal o nástup Alberto Contador za pomoci svojho tímového kolegu Michaela Rogersa. Pelotón však situáciu kontroloval a Španiela dostihol.

Na vrchol sa už nedostane Tejay van Garderen. Američan v sedemnástej etape odstupuje z pretekov pre chorobu. Pre Tour je to veľká strata - prichádza o priebežne tretieho jazdca celkového poradia.

75 km do cieľa - Zdravotnícka služba pretekov informovala, že Američana Tejaya van Garderena trápia bolesti hlavy. Napriek tomu sa za pomoci svojich kolegov dokázal vrátiť do pelotónu.

Únik však zvýšil svoj náskok - činí už viac ako štyri minúty.

83 km do cieľa - Cyklisti absolvovali rýchly zjazd a čaká ich jedenásť kilometrov dlhé stúpanie na Col de la Colle-Saint-Michel s priemerným sklonom 5,2 percenta. Je zaradené medzi vrchárske prémie druhej kategórie.

Skupina v úniku má už viac ako dvojminútový náskok pred pelotónom.

88 km do cieľa - Trápenie Tejaya van Garderena a jeho obrovská strata už v prvej polovici etapy znamená, že prakticky vypadáva z boja o pódiové umiestnenie na 102. ročníku Tour de France.

Naskytuje sa tak ideálna príležitosť pre tím Movistar, aby sa na stupne víťazov prebojovali dvaja jeho jazdci. Naira Quintanu môže doplniť Alejandro Valverde, ktorý na štvrtej pozícii strácal na Američana len 29 sekúnd.

valverde_quintana_res.jpg

Dvaja jazdci Movistaru - Alejandro Valverde (vľavo) i Nairo Quintana môžu byť po dnešku v celkovej klasifikácii medzi najlepšou trojicou. FOTO - TASR/AP.

91 km do cieľa - Dva body za prvé miesto na vrchole Col de Toutes Aures získal Serge Pauwels, jeden si pripísal Daniel Teklehaimanot. Dôležitejšie však bude stúpanie na Col d'Allos.

94 km do cieľa - V úniku máme teda dvadsaťosem cyklistov: Tanel Kangert (Astana), Jan Bakelants a Mikaël Chérel (AG2R-La Mondiale), Thibaut Pinot a Benoît Vaugrenard (FDJ), Richie Porte a Nicolas Roche (Sky), Rafal Majka a Peter Sagan (Tinkoff-Saxo) či Jonathan Castroviejo, José Herrada a Gorka Izagirre (Movistar).

Ďalej sú vpredu John Degenkolb a Simon Geschke (Giant-Alpecin), Alberto Losada (Katusha), Adam Yates (Orica-GreenEdge), Rigoberto Uran (Etixx-Quick Step), Perrig Quémeneur (Europcar), Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo), Kristjian Durasek i Rafael Valls (Lampre-Merida),

Dopĺňajú ich Andrew Talansky a Ryder Hesjedal (Cannondale-Garmin), Nicolas Edet (Cofidis), Mathias Frank (IAM Cycling), Merhawi Kudus, Serge Pauwels a Daniel Teklehaimanot (MTN Qhubeka).

96 km do cieľa - Cyklisti už stúpajú na Col de Toutes Aures (6,1 km, 3,1 percenta) a zdá sa, že sa nám konečne vyprofiloval nádejný únik. Je v ňom až dvadsaťosem cyklistov. A dobrou správou je, že opäť vpredu nechýba Peter Sagan.

Veľká skupina za nimi, v ktorej sa nachádza aj Chris Froome a držitelia ostatných dresov, stráca momentálne minútu a pol. Trápi sa Tejay van Garderen, ktorý zaostáva už o štyri minúty.

Američan má zdravotné problémy. Je chorý, informoval športový riaditeľ tímu BMC Racing Yvon Ledanois.

100 km do cieľa - Možnosť urobiť dnes niečo s celkovým umiestnením a pokúsiť sa stiahnuť stratu na vedúceho Chrisa Frooma bude mať aj víťaz tohtoročného Giro d'Italia Alberto Contador.

"Cítim sa lepšie ako v roku 2013. Zo dňa na deň sa cítim lepšie. Prišiel som sem vyhrať Tour, nie bojovať o umiestnenie v najlepšej päťke," vyhlásil pred etapou Španiel pre letour.fr.

"Moje ciele zostávajú nezmenené. Jazdci v pelotóne sú unavení. Určite sa naskytnú nejaké príležitosti. Pokúsim sa ich využiť a vyťažiť z nich maximum," dodal.

contador_res.jpg

Alberto Contador tvrdí, že sa cíti lepšie ako v roku 2013. FOTO - TASR/AP.

109 km do cieľa - K dvojici Talansky - Kruijswijk sa na chvíľu pripojil aj Peter Sagan. Dnes je veľmi aktívny, lenže pelotón na jeho snahu okamžite reaguje. Únik je minulosťou.

Vpredu sa teraz vytvorila skupina tridsiatich jazdcov. Damiano Caruso sa pokúša pomôcť Tejayovi van Garderenovi a dotiahnuť ho naspäť do balíka. Američan si však privoláva medicínske vozidlo. Zrejme má nejaké zdravotné problémy.

115 km do cieľa - Na vrchole stúpania tretej kategórie napokon bral dva body za víťazstvo Poliak Rafal Majka. Jeden bod do klasifikácie o najlepšieho vrchára si pripísal Kristijan Durasek.

Pri zjazde sa o únik pokúša dvojica Andrew Talansky z tímu Cannondale-Garmin a Steven Kruijswijk z LottoNL-Jumbo. Problémy má Tejay van Garderen, ktorý už stráca minútu.

126 km do cieľa - Zatiaľ si cyklisti stále udržiavajú ohromné tempo. Pelotón sa každú chvíľu trhá, ale vždy sa zíde opäť dokopy. Jazdci prešli tridsaťpäť kilometrov a naďalej nemáme stabilný únik.

Pomaly však pretekári začínajú stúpať na prvú horskú prémiu dnešnej etapy Col de Lèques (6 km, 5,3 percenta). Je možné, že niektorí už v tomto kopci tempo nevydržia.

140 km do cieľa - Stále sa ide pokope. O sóloúnik sa pokúšal najskôr Martin Elmiger a po ňom aj Nathan Haas. Neúspešne. Priemerná rýchlosť balíka je naďalej veľmi vysoká.

150 km do cieľa - Hneď v úvode sa viacerí jazdci pokúšajú o nástup, ale žiaden z únikov zatiaľ nie je úspešný. Ide sa veľmi rýchlo, priemerne päťdesiatjeden kilometrov za hodinu.

V jednom z pokusov sa objavil aj Peter Sagan spolu so Stevenom Kruijswijkom. Vytvorili si však iba niekoľkosekundový náskok a pelotón ich čoskoro pohltil.

161 km do cieľa - Jazdci už prešli neutralizačnou zónou a od kilometra nula vyrazili do dnešnej náročnej etapy. Čaká na nich dokopy stošesťdesiatjeden kilometrov. Na štart sa postavilo 168 pretekárov.

Presadiť by sa dnes chcel americký cyklista Tejay van Garderen. Pretekár tímu BMC je v priebežnom poradí na treťom mieste. Za druhým Nairom Quintanom zaostáva len o dvadsaťdva sekúnd.

"Záverečné stúpanie mi vyhovuje. Malo by mi perfektne sedieť," vraví.

Výstup do lyžiarskeho strediska Pra Loup je dlhý 6,2 km s priemerom 6,5 percenta. Predtým však budú musieť cyklisti zdolať štyri horské prémie a vyšliapať aj na najvyšší bod Tour Col d'Allos.

Pred etapou - Priesmyk Col d'Allos s vrcholom v nadmorskej výške 2250 metrov bude najvyšším bodom tohto ročníka Tour de France. Pôvodne ním mal byť Col du Galibier (2645 metrov). Z itinerára však vypadol.

Pohľad na stúpanie na Col d'Allos z motocykla.

V oblasti hrozia masívne zosuvy pôdy. Z bezpečnostných dôvodov už dávnejšie uzavreli tunel Chabron, ktorý spája mestá Grenoble a Briançon. A je jedinou prístupovou cestou na L'Alpe d'Huez po zjazde z Galibieru.

„Obrovská zmena scenérie. Bezútešné miesto. Vzdialený svet ticha, kde jedinou farbou je odlesk svetla na skalných sutinách medzi serpentínami,“ opisuje legendárny priesmyk ešte aj v súčasnosti cyclingweekly.

„Pri stúpaní na Galibier som trpel ako mučeník,“ vyhlásil víťaz siedmich etáp na Tour de France Raymond Poulidor.

Pred etapou - Peter Sagan spolu s ostatnými cyklistami a členmi tímu Tinkoff-Saxo venovali utorňajší voľný deň na Tour de France svojmu kolegovi Ivanovi Bassovi.

Tridsaťsedemročný jazdec minulý pondelok odstúpil z pretekov. Pri vyšetrení po páde v piatej etape mu diagnostikovali rakovinu. A už v stredu v Miláne podstúpil odstránenie ľavého semenníka.

"Dnešný deň je pre teba, Ivan! Počas voľného dňa máme na svojej hrudi veľkého šampióna na oslavu dobrej správy, že náš tímový kolega sa podrobil úspešnej operácii," uviedol Sagan na Facebooku.

TOUR DE FRANCE 2015Dnen de je pre teba, Ivan! Poas vonho da mme na svojej hrudi vekho ampina na oslavu...

Posted by Peter Sagan on 21. júl 2015

Podľa lekárov v milánskej nemocnici San Raffaele sú dlhodobé vyhliadky pre tento typ nádoru viac ako výborné.

Skúsený Basso sa v rokoch 2006 a 2010 stal celkovým víťazom Giro d'Italia. Na tohtoročnej Tour mal byť jedným z pomocníkov španielskeho lídra tímu Alberta Contadora v kopcoch. Nedočkal sa ich.

Predčasne skončil ešte pred presunom do Pyrenejí a Álp. Na Tour de France bol v celkovej klasifikácii najvyššie v roku 2005 - na druhom mieste.

Pred etapou - Dnešná etapa sa začína vo francúzskom mestečku Digne-les-Bains. Leží v departmente Alpes-de-Haute Provence a žije v ňom viac ako sedemnásťtisíc obyvateľov.

V itinerári Tour de France sa Digne-les-Bains objavilo dokopy dvanásťkrát. Premiéru malo už pred viac ako osemdesiatimi rokmi - v roku 1933.

Naposledy sa v roku 2008 tešil z triumfu Španiel Oscar Freire - uspel v hromadnom šprinte. Tri roky predtým zvíťazil Francúz David Moncoutié po štyridsať kilometrov dlhom sóloúniku.

Pred etapou - Ako zvyčajne, aj na trase sedemnástej etapy je jedna šprintérska prémia. Ale len sotva na nej o body do klasifikácie o zelený dres budú bojovať šprintéri.

Nachádza sa až na 111. kilometri. Za tretím stúpaním - na Col de la Colle-Saint-Michel. Je preto veľmi málo pravdepodobné, že elitní šprintéri sa na ňu dostanú v popredí.

Šprintérska prémia čaká na jazdcov až za tretím stúpaním. Zdroj: letour.fr.

profilsprint_r4419.png

Teoreticky by mal šancu zabojovať o body Peter Sagan - mal by mať dostatočnú kvalitu na to, aby tri stúpania zdolal. Otázne je, či ešte o ňu bude javiť záujem.

V klasifikácii o zelený dres má pohodlný 89-bodový náskok. A je už prakticky istým víťazom. Musí ho len doviezť do Paríža. Aj v ďalších etapách sú totiž šprintérske prémie za stúpaniami.

Navyše - po predchádzajúcich troch etapách v úniku bude zrejme Slovák šetriť energiu. Na náročných alpských kopcoch ju ešte bude potrebovať.

Pred etapou - Sedemnásta etapa Tour de France 2015 vedie z Digne-les-Bains do Pra Loup. Meria 161 kilometrov a na jej trase sa nachádza dokopy päť horských prémií. Dve sú tretej, dve druhej a jedna prvej kategórie.

Najskôr čakajú cyklistov jednoduchšie previerky. Stúpanie na Col de Lèques má dĺžku šesť kilometrov s priemerným sklonom 5,3 percenta, výjazd na Col de Toutes Aures je len o sto metrov dlhší (3,1%).

Vrchol priesmyku Col de la Colle-Saint-Michel dosiahnu jazdci po jedenástich kilometroch šliapania do kopca po ceste so sklonom 5,2 percenta.

Kým na úvodných dvoch prémiách získa najlepší iba dva body, na tretej si víťaz pripíše do klasifikácie o bodkovaný dres pre najlepšieho vrchára päť bodov.

Na úvod čakajú cyklistov tri jednoduchšie stúpania. Zdroj: letour.fr.

profil_r4662.png

Najťažšie chvíle pre cyklistov sa začnú na 125. kilometri. Vtedy začnú stúpať k najvyššiemu bodu tohtoročnej Tour de France. Vrchol Col d'Allos leží vo výške 2250 metrov.

Len od šprintérskej prémie pretekári prekonajý výškový rozdiel viac ako tisíc metrov. Celkovo stúpanie meria štrnásť kilometrov s priemerným sklonom päť a pol percenta.

Potom nasleduje približne šestnásťkilometrový zjazd približne o tisíc metrov nižšie. A záverečný 6,2 km dlhý výstup s priemerom 6,5 percenta do cieľa v lyžiarskom stredisku Pra Loup.

Najťažšie úseky čakajú cyklistov na záver. Zdroj: letour.fr.

profilcolscotes_1_r2535.png

Celkovo jazdci na trase sedemnástej etapy budú do kopca šliapať 43,3 kilometra.

Pred etapou - Chris Froome má suverénne najlepšiu pozíciu v boji o žltý dres. Druhý v poradí Kolumbijčan Nairo Quintana stráca viac ako tri minúty.

Významnú časť zo svojho náskoku získal britský cyklista heroickým výkonom v desiatej etape. Totálne ovládol stúpanie na La Pierre-Saint-Martin a súperov porazil rozdielom triedy.

Je veľmi málo pravdepodobné, že by v súčasnej forme stratil Froome takýto náskok. Hoci jazdci absolvujú ešte viaceré náročné úseky v horách, o víťazstvo by Brita mohol obrať zrejme už len pád alebo zranenie.

Medzi najväčších favoritov bude patriť i dnes. Hoci väčšiu šancu na čiastkový triumf zrejme bude mať rovnako ako aj v druhom týždni únik. Najmä v prvých ľahších stúpaniach sa favoriti budú strážiť.

Pred etapou - "Cítim sa dostatočne silný na to, aby som doviedol žltý dres až do Paríža. Možno ešte silnejší ako pred dvoma rokmi," vyhlásil včera počas voľného dňa priebežný líder Tour de France Chris Froome.

Na cyklistov čaká záverečný týždeň. A možno najťažší. Najbližšie štyri etapy budú prechádzať cez náročné alpské kopce. Stredajšia z Digne-les-Bains do Pra Loup sa začína o 12.45 hod.

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


 1. Recenzie.sme.sk udelili 60 certifikátov Ocenený expertmi
 2. 5 krokov k vlastnému bývaniu
 3. Voda, kotol, vymknutie: Čo stoja najčastejšie domáce katastrofy?
 4. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie
 5. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne
 6. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz
 7. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family
 8. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji
 9. Inteligencia vo všetkom
 10. Volvo V90 Cross Country je pripravené na každé dobrodružstvo
 1. Todos predstaví 4 americké premiéry na Autosalóne
 2. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie
 3. Voda, kotol, vymknutie: Čo stoja najčastejšie domáce katastrofy?
 4. Ovládajte svoje vozidlo mobilom
 5. BILLA a Jamie Oliver pozývajú deti do zázračnej záhradky!
 6. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne
 7. Odšťavovač s veľkým plniacim otvorom? Nenachytajte sa!
 8. Advokáti budú v stredu bezplatne radiť v 8 mestách
 9. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz
 10. Apartmány s výnosom až 4% v lyžiarskom stredisku Obergurgl
 1. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family 23 736
 2. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz 8 051
 3. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji 7 960
 4. Nové auto alebo radšej jazdenka? 9 rád pre správne rozhodnutie 7 125
 5. 5 krokov k vlastnému bývaniu 4 993
 6. Volvo V90 Cross Country je pripravené na každé dobrodružstvo 3 781
 7. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie 3 024
 8. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne 2 431
 9. Moderný bungalov očami mladých architektov 1 846
 10. Rodinná dovolenka v Burgenlande 1 824

Téma: Tour de France 2015


Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Danko chce obmedziť strany, súperov neodradil

Z SNS nepovedali, či pravidlo bude platiť aj pre registrované strany.

KOMENTÁRE

Únik z lopaty

Keby bol v druhom kole Mélenchon, zjednotenie by sa dosahovalo oveľa zložitejšie.

Neprehliadnite tiež

Najveselší hráči v kabíne. Mali by nás rovno zobrať, sme víťazné typy, smiali sa

Haščák a Trška získali s Brnom český titul, teraz bojujú o majstrovstvá sveta.

AKTUALIZOVANÉ O 11:25

Williamsová reagovala na rasistické urážky: Budem bojovať za to, čo je správne

Americkú tenistku i jej nenarodené dieťa urazil kapitán Rumuniek.

Gáborík ostane v Los Angeles. Môže dokázať, že na to má, tvrdí generálny manažér

Slovenský hokejista má s klubom zmluvu na ďalšie štyri roky.


Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop