Tour: Etapu vyhral Bardet, Contadorovi útok nevyšiel, Sagan zaostal

Ďalšiu alpskú etapu Tour de France vyhral Francúz Romain Bardet, poradie na čele sa nezmenilo.

Víťaz etapy Romain Bardet.(Zdroj: TASR/AP)

Tour de France 2015 - výsledky

18. etapa (Gap - Saint Jean de Maurienne, 186,5 km): 1. Romain Bardet (Fr.) Ag2R La Mondiale 5:03:40 h, 2. Pierre Rolland (Fr.) Europcar +33 s, 3. Winner Anacona (Kol.) Movistar +59, 4. Bob Jungels (Lux.) Trek Factory +59, 5. Jakob Fuglsang (Dán.) Astana +59, 6. Serge Pauwels (Belg.) MTN-Qhubeka +1:01 min, 12. Christopher Froome (V. Brit.) Team Sky +3:02, 137. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo +35:51

Poradie po 18. etape: 1. Froome 74:13:31 h, 2. Nairo Quintana (Kol.) Movistar +3:10 min, 3. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar +4:09,4. Geraint Thomas (V. Brit.) Sky +6:34, 5. Alberto Contador (Šp.) +6:40, 6. Robert Gesink (Hol.) Lotto NL-Jumbo +7:39, 40. Sagan +1:34:24.

Bodovacia súťaž: 1. Sagan 420 bodov, 2. André Greipel (Nem.) 316, 3. John Degenkolb (Nem.) 281

Vrchárska súťaž: 1. Joaquim Rodríguez (Šp.) 68 bodov, 2. Romain Bardet (Fr.) 68, 3. Jakob Fuglsang (Dán.) 64, 4. Chris Froome (V. Brit.) 61

SAINT JEAN DE MAURIENNE. Víťazom 18. etapy Tour de France sa stal francúzsky cyklista Romain Bardet. Jazdec stajne AG2R zvládol najlepšie alpskú etapu z Gapu do Saint-Jean-de-Maurienne, keď sa presadil v klesaní z Col du Glandon.

Na druhom mieste sa umiestnil jeho krajan Pierre Roland a tretí bol Andrew Gomez z Kolumbie.

Peter Sagan si po štyroch náročných dňoch v únikoch šetril sily a do cieľa prišiel až na 137. mieste so stratou takmer 36 minút na víťaza. V bodovacej súťaži o zelený dres si však s prehľadom udržal 104-bodový náskok pred Andrém Greipelom.

"Potrebujem voľný deň! Nečakal som, že dnes budem v stúpaniach tak trpieť. Štyri dni som bol v únikoch... Zostali ešte dva ťažké dni. Ak to pôjde ako dnes, bude ma to veľmi bolieť," povedal Sagan.

"Dúfam, že to už dobojujem," doplnil pre RTVS.

Na čele bez zmien

Na čele celkového poradia sa takmer nič nemenilo. Lídrom je stále Brit Chris Froome, ktorý s prehľadom odrazil útoku rivalov. V priebežnom poradí vedie pred druhým Nairom Quintanom z Kolumbie o 3:10 minúty. Tretie miesto patrí Alejandrovi Valverdemu zo Španielska (+4:09),

Bardet sa vďaka triumfu posunul na 10. miesto. „Najťažšie momenty som prežíval v úvode úniku, ale v závere som sa už cítil fajn,“ uviedol Francúz.

Štvrtková etapa mala až sedem vrchárskych prémií. V Najťažšom stúpaní na Col du Glandon zaútočil aj Alberto Contador, zakrátko si vypracoval vyše 40-sekundový náskok, ale po chvíli ho Froomova skupina dostihla.

Contador: Treba skúšať

"Bol to pre mňa jeden z najťažších dní. V závere som už pociťoval následky stredajšieho pádu, mal som bolesti. Napriek tomu som sa pokúsil niečo urobiť a uniknúť. Stále to treba skúšať, nikdy neviete, kedy môžu mať súperi zlý deň,“ komentoval Contador.

"Vždy keď sa pozriem po etape na celkové výsledky, hovorím si - to je asi sen. Vždy si totiž pripomeniem minulý rok, keď som po páde skončil so zlomenými rukami a Tour som dosledoval doma pred televízorom. Vo štvrtok to skúsili s atakom zrejme všetci moji protivníci. Glandon je náročný kopec, lebo je veľmi dlhý. Nohy trpia. V piatok to však nebude o nič ľahšie. A potom legendárny Alpe d´Huez na záver,“ reagoval Froome.

Online prenos

Cieľ: Francúz Romain Bardet vyhral 18. etapu Tour de France. Skupina favoritov na celkový triumf prišla do cieľa pokope, poradie v priebežnom poradí sa tak nemení.

2 km do cieľa: Bardet si ide po víťazstvo, má náskok 40 sekúnd

9 km do cieľa: Bardeta čaká už len zjazd do cieľa, má náskok 46 sekúnd a je blízko k víťazstvu v etape.

10 km do cieľa: Bardet vyhral horskú prémiu na Lacets de Montvernier a na čele súťaže o najlepšieho vrchára sa bodovo vyrovnal Rodriguezovi. Froome medzitým odráža ďalšie útoky.

11 km do cieľa: Uzučká cesta na vrchol kopca je na niektorých miestach široká len asi dva metre. Contador sa opäť pokúsil o útok, ale znova neuspel.

13 km do cieľa: Cyklisti sú v záverečnom kopci dnešnej etapy na Lacets de Montvernier, je to stúpanie druhej kategórie. Na čele je stále Bardet, pred prenasledovateľmi má náskok vyše 30 sekúnd, Froomova skupina stráca tri minúty.

20 km do cieľa: Cyklisti sa blížia na koniec dlhého zjazdu, Froomova skupina stráca na vedúceho Bardeta necelé tri minúty.

32 km do cieľa: Froomova skupina už Contadora dostihla

tur2_r9384_res.jpeg

Žltý Chris Froome v zjazde. FOTO - TASR/AP

38 km do cieľa: Contadorov náskok sa scvrkol už len na 16 sekúnd. Favoriti sú už v zjazde dole z Col du Glandon.

40 km do cieľa: K Nibalimu sa v útoku pridáva aj Quintana, ale Froome reaguje a rivalov dostihol. Favoriti stále stúpajú na Col du Glandon, čelo pretekov už má vrchol za sebou.

41 km do cieľa: Útočí aj lanský víťaz Tour Vincenzo Nibali, Contador má pred Froomom stále 40-sekundový náskok

44 km do cieľa: Contador si na krátkom úseku vypracoval viac ako 40-sekundový náskok na Frooma. Saganova skupina stráca na čelo už vyše 19 minút.

45 km do cieľa: V najťažšom stúpaní dňa zaútočil Alberto Contador a získava si mierny náskok. Froome ho neprenasleduje. Contador po páde vo včerajšej etape stratil na Brita vyše dve minúty a v celkovom poradí za ním pred dnešnou etapou zaostával o šesť minút a 40 sekúnd.

47 km do cieľa: Skupina s Petrom Saganom stráca na čelo pretekov takmer 17 minút

tur1_res.jpg

Tour de France k obedu. FOTO - TASR/AP

55 km do cieľa: Cyklisti sú v stúpaní na Col du Glandon, na čele je 11-členná skupina, skipina Chrisa Frooma stráca dve a pol minúty.

65 km do cieľa - Všetci 29 jazdci čelnej skupiny sa zišli opäť pokope, vzápätí sa odtrhnúť snaží Thomas de Gendt, prenasleduje ho Čech Bárta. Vidíme viacero útokov.

69 km do cieľa - Okamžite po šprintérskej prémii sa pokúša odtrhnúť v čele skupina jedenástich jazdcov. Sú v nej Fuglsang, Bakelants, Anacona, Caruso, De Gendt, Rodríguez, Voeckler, Plaza, Talansky, Martin a Bárta.

Ich náskok je však zatiaľ minimálny, pohybuje sa iba na úrovni okolo pätnástich sekúnd.

75 km do cieľa - Na dve skupiny sa už rozčlenil aj pelotón, skupina jazdcov zaostala. Nachádza sa v nej aj Peter Sagan, ktorý dnes nemá ambíciu na úspech a bude sa sústrediť najmä na to, aby dokončil v časovom limite.

Za pelotónom zaostáva o jeden a pol minúty, na vedúcu skupinu stráca päť minút.

78 km do cieľa - Šprintérsku prémiu ovládol Thomas De Gendt pred Čechom Janom Bártom. V celkovom poradí klasifikácie o zelený dres ale medzi najlepšími zmeny nenastali.

1. Peter Sagan SR Tinkoff-Saxo 420 b
2. André Greipel Nemecko Lotto Soudal 314 b
3. John Degenkolb Nemecko Giant Alpecin 281 b
4. Mark Cavendish V. Británia Etixx - Quick-Step 192 b
5. Bryan Coquard Francúzsko Europcar 122 b

83 km do cieľa - Päť kilometrov pred rýchlostnou prémiou sa únik rozčlenil na viac skupín. Opäť to však bol zrejme len chvíľkový jav a znovu sú jazdci pokope. A tak zrejme aj prídu na prémiu, obzvlášť, keď vpredu nie je nikto, kto by bojoval o zelený dres.

Pred štartom Tour mal ambíciu Michael Matthews, ktorý sa v úniku nachádza, ale jeho plány zmaril ťažký pád už v tretej etape, po ktorom Austrálčana trápili bolesti a nedokázal bojovať o víťazstvá.

87 km do cieľa - Jazdci už v zjazde veľmi rýchlo klesajú až do obce Séchilienne v nadmorskej výške 365 metrov. Odtiaľ sa začína dlhé, až štyridsaťsedem kilometrov tiahle stúpanie na vrchol Col du Glandon (1924 metrov).

Oficiálne má výjazd na Glandon dĺžku 21,7 kilometra s priemerným sklonom 5,1 percenta. Stúpať však cyklisti budú už od Séchilienne na stom kilometri.

98 km do cieľa - Dnes sú to zatiaľ preteky Joaquíma Rodrígueza, ktorý bol najlepší aj na vrchole piateho stúpania a do klasifikácie o bodkovaný dres si pripisuje ďalších päť bodov. Froome zaostáva už o sedem.

103 km do cieľa - Jazdci už započali stúpanie na Col de la Morte. Ešte pred príchodom na jeho úpätie z pretekov odstúpil ďalší jazdec - Mark Renshaw z tímu Etixx - Quick-Step.

Pelotón zrýchlil a jeho strata sa znížila na menej ako štyri minúty.

113 km do cieľa - Joaquím Rodríguez prešiel prvý aj vrcholom na Col de Malissol. A s celkovým súčtom 63 bodov sa dostáva v tejto chvíli priebežne do čela klasifikácie o najlepšieho vrchára. Chris Froome stráca dva body.

118 km do cieľa - Z 29-člennej skupiny sa odtrhla šestica jazdcov. Sú to Jakob Fuglsang, Thomas De Gendt, Joaquím Rodríguez, Serge Pauwels, Thomas Voeckler a Stef Clement.

Miestami si vypracovali približne pätnásťsekundový náskok, ale už opäť ide skupina pokope. Pelotón zaostáva o päť a pol minúty.

122 km do cieľa - Joaquím Rodríguez vyhráva aj tretiu prémiu a bodovo sa doťahuje na Chrisa Frooma. Obaja majú šesťdesiatjeden bodov. A hoci Španiel nosí i teraz bodkovaný dres, po ďalšej prémii môže byť aj jeho skutočným vlastníkom.

spaniel_res.jpg

Je možné, že dnes si Joaquím Rodríguez oblečie bodkovaný dres už ako líder vrchárskej súťaže. FOTO - SITA/AP.

132 km do cieľa - Strata pelotónu narástla už na päť minút. Z 29-člennej skupiny sa pokúša odtrhnúť Rohan Dennis z tímu BMC. Na tejto Tour už jednu etapu vyhral - úvodnú krátku časovku. A jeden deň nosil žltý dres vedúceho pretekára. Dnes však jeho snaha čoskoro vyšla nazmar.

141 km do cieľa - V početnom úniku je aj Thibaut Pinot. Francúz veľmi túži vyhrať nejakú etapu. Vlani skončil na Tour celkovo tretí, lenže tento rok sa mu nevyhli pády ani technické problémy.

Najväčšiu šancu uspieť prepásol spolu s krajanom Romainom Bardetom v štrnástej etape. V závere nezachytili nástup Brita Stephena Cummingsa.

"Včera to bolo skutočne vyčerpávajúce, veľmi tvrdo som musel pracovať. V noci som dobre nespal. Vôbec netuším, ako to dnes bude vyzerať. Ale ešte stále zostávajú tri dni a rozhodne sa nevzdám, pokiaľ sa naskytne príležitosť," povedal Francúz pred etapou pre letour.fr.

pinot_res.jpg

Pinot (vpravo) prepásol najväčšiu šancu na víťazstvo v štrnástej etape. FOTO - TASR/AP.

145 km do cieľa - Aj na druhej horskej prémii bol najlepší Joaquím Rodríguez a ukrojil ďalšie dva body z priebežného náskoku Chrisa Frooma. Brit má aktuálne na konte šesťdesiatjeden bodov, Španiel o dva menej.

157 km do cieľa - Dvadsaťdeväť cyklistov v úniku ide rýchle tempo, hlavná skupina zaostáva už o tri a pol minúty. A je predpoklad, že ich strata sa bude zvyšovať. Najlepší z úniku v celkovom poradí Romain Bardet stráca na Chrisa Frooma šestnásť minút a štyri sekundy.

166 km do cieľa - Vpredu sú Jakob Fuglsang (Astana), Romain Bardet, Jan Bakelants a Christophe Riblon (AG2R-La Mondiale), Thibaut Pinot (FDJ), Roman Kreuziger a Michael Rogers (Tinkoff-Saxo), Jonathan Castroviejo a Winner Anacona (Movistar), Damiano Caruso i Rohan Dennis (BMC).

Na čele sa pohybujú aj Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), Georg Preidler (Giant), Joaquim Rodriguez (Katusha), Michael Matthews a Simon Yates (Orica), Pierre Rolland, Cyril Gautier, Romain Sicard a Thomas Voeckler (Europcar) i Julian Arredondo s Bobom Jungelsom (Trek).

Dopĺňajú ich Ruben Plaza (Lampre-Merida), Andrew Talansky, Ryder Hesjedal a Dan Martin (Cannondale-Garmin), Stef Clement (IAM), Jan Barta (Bora) a Serge Pauwels (MTN-Qhubeka).

174 km do cieľa - Jazdci už sú v zjazde z Col Bayad, momentálne sa však ich počet rozšíril na dvadsaťdeväť. Pelotón stráca už viac ako minútu.

Vrchársku prémiu vyhral Joaquím Rodríguez a so ziskom päťdesiatsedem bodov zaostáva v klasifikácii o bodkovaný dres už len o štyri za vedúcim Chrisom Froomom.

181 km do cieľa - Ako sme predpokladali, Joaquím Rodríguez s ambíciou získať bodkovaný dres sa okamžite zapojil do úniku. Pridali sa k nemu Julian Arredondo a Pierre Rolland.

Okamžite sa ich vybrala stíhať šestnásťčlenná skupina, ktorá sa k nim pripojila pri stúpaní na Col Bayard. Rozdiely sú ale zatiaľ minimálne, hlavné pole stráca len dvadsaťpäť sekúnd.

start_res.jpg

Cyklisti na štarte dnešnej etapy, vpredu aj Joaquím Rodríguez v bodkovanom drese. FOTO - TASR/AP.

186,5 km do cieľa - Jazdci prešli neutralizačnou zónou v meste Gap a čaká ich 186,5 kilometra tvrdej driny. Na štart sa dnes postavilo 162 cyklistov. Nenastúpil len Louis Meintjes z tímu MTN-Qhubeka.

Už včera počas etapy odstúpili ďalšie dve významné mená - priebežne tretí muž celkového poradia Tejay van Garderen a úradujúci majster sveta Michal Kwiatkowski.

Pred etapou - Dnešná etapa štartuje v meste Gap. Leží v departmente Haute-Alpes a je jednou z najväčších prefektúr Francúzska. Žije v ňom 41-tisíc obyvateľov.

Každoročne sa tu konajú trhy, kde je možné kúpiť rôzne druhy medu.

Súčasťou etáp Tour de France bol Gap už dvadsaťjedenkrát - väčšinou ako miesto štartu. V roku 1970 Eddy Merckx na trase z Gap na vrchol Mont Ventoux zanechal za sebou všetkých veľkých súperov v boji o žltý dres.

V posledných rokoch sa uskutočnili etapy z Gap aj na slávny L'Alpe d'Huez. Naposledy v roku 2013 triumfoval po skvelom výkone Francúz Christophe Riblon.

Pred etapou - Šprintérska prémia je dnes umiestnená na méte 107,5 kilometra. Predtým na cyklistov čaká päť stúpaní, takže sa na nej o body šprintéri s najväčšou pravdepodobnosťou nepobijú.

Čisto teoreticky by jej profil mohol vyhovovať Petrovi Saganovi - nachádza sa v miernom stúpaní. Jazdci pred ňou prekonajú na troch kilometroch výškový rozdiel osemdesiatosem metrov.

Profil šprintérskej prémie. Zdroj: letour.fr.

profilsprint_r1586.png

Hoci sú úvodné stúpania pomerne strmé, Žilinčan by mohol mať schopnosti na ich zdolanie medzi najlepšími. S najväčšou pravdepodobnosťou však o body už bojovať nebude.

V posledných štyroch etapách sa zapojil do úniku, stratil veľmi veľa síl. Navyše - súboj o zelený dres je prakticky rozhodnutý. André Greipel stráca už stoštyri bodov. A až do záverečnej etapy takmer isto žiadne body nezíska.

Pred etapou - Aktuálne najlepším vrchárom je Chris Froome. Keďže je zároveň lídrom priebežnej klasifikácie a nosí žlté tričko, bodkovaný dres bude mať aj dnes na sebe Joaquím Rodríguez.

Práve Španiel deklaroval vážny záujem o víťazstvo v hodnotení. Na britského súpera stráca deväť bodov. O ďalších jedenásť zaostáva Jakob Fuglsang z Astany, o dvanásť Serge Pauwels z MTN-Qhubeka a Richie Porte zo Sky.

joaquim_res.jpg

Na štart etapy sa pripravujú líder celkového poradia Chris Froome, nositeľ bodkovaného dresu Joaquím Rodríguez a najlepší šprintér Peter Sagan. FOTO - TASR/AP.

S veľkou pravdepodobnosťou sa poradie po osemnástej etape bude meniť. Iba na Col du Glandon si víťaz pripíše dvadsaťpäť bodov. Je možné, že práve Rodríguez sa pokúsi zapojiť do úniku.

Ambíciu by mohol mať aj obhajca bodkovaného dresu - Poliak Rafal Majka z Tinkoff-Saxo. Za Froomom zaostáva o dvadsaťsedem bodov. Otázkou však je, či nebude musieť v kopcoch pomáhať Albertovi Contadorovi. Lenže Španiel i včera nabral ďalšiu stratu.

Pred etapou - Aj dnešná etapa môže priniesť zmeny a významné posuny v celkovej klasifikácii. Jazdci na trase z Gap do Saint-Jean-de-Maurienne prejdú spolu 186,5 kilometra.

Čaká ich dokopy sedem horských prémií. Tri tretej, tri druhej a jedna najvyššej kategórie. Existuje preto veľká šanca, že sa bude meniť poradie aj v hodnotení o bodkovaný dres pre najlepšieho vrchára.

V prvej polovici trate nečakajú na cyklistov náročnejšie prekážky. Dlhší je len hneď úvodný kopec - stúpanie na Col Bayard meria 6,3 kilometra s priemerným sklonom sedem percent.

Ďalšie kopčeky nie sú príliš dlhé, ale sú pomerne prudké. Žiaden z nich nemá dĺžku viac ako 3,1 kilometra, ale zároveň pri ani jednom nie je priemerný sklon nižší ako sedem a pol percenta.

Napríklad pri šliapaní na Col de Malissol prejdú jazdci iba dva kilometre. Budú však musieť zabrať, pretože cesta dosahuje sklon na úrovni 8,7 percenta.

V úvode čakajú na cyklistov len menšie kopce. Zdroj: letour.fr.

profil_r3373.png

Skutočná skúška pre cyklistov sa začne až na méte 125,5 kilometra. Tam odštartujú výstup na Col du Glandon (1924 metrov). Po ceste z maličkej obce Séchilienne až na vrchol prekonajú výškový rozdiel 1559 metrov.

"Stúpanie na Glandon má oficiálne 21,7 km, ale v skutočnosti sa začne cesta dvíhať už v Séchilienne na stom kilometri - a to je až štyridsaťsedem kilometrov akoby nekonečného stúpania," pripomína sever Le Tour.

Po výjazde na Col du Glandon nasleduje viac ako dvadsať kilometrov dlhý zjazd. A tentoraz kratší, ale strmší výstup na Lacets de Montvernier.

Čosi viac ako trojkilometrové stúpanie má priemerný sklon 8,2 percenta. Po zjazde z neho budú jazdci finišovať už po zvlnenej rovine.

Profily stúpaní na Col du Glandon a Lacets de Montvernier. Zdroj: letour.fr.

profilcolscotes_1_r1622.png

profilcolscotes_2_r6481.png

Pred etapou - Španielovi Alejandrovi Valverdemu pomohli k posunu na stupeň víťazov zdravotné problémy Tejaya van Garderena. Američan dovtedy okupoval tretiu pozíciu so stratou len dvadsaťdeväť sekúnd na Quintanu.

V sedemnástej etape sa však od úvodu trápil, pri stúpaniach veľmi trpel. Najprv sa síce vďaka pomoci tímových kolegov dotiahol naspäť do pelotónu, ale napokon pri výstupe na Col d'Allos svoje snaženie vzdal.

Pri teplote ovzdušia viac ako tridsať stupňov Celzia ho trápili prudké bolesti hlavy. Ešte počas jazdy niekoľkokrát požiadal o pomoc lekára.

"Taký je šport. Stáva sa to," vravel tímový manažér BMC Jim Ochowicz.

tejay_res.jpg

Tejay van Garderen (vľavo) v stúpaniach trpel. FOTO - SITA/AP.

"Stratili sme našu nádej na pódiové umiestnenie. Musíme si preto stanoviť nové ciele. Tejay je sklamaný, chcel preteky dokončiť. Mal na pleciach veľký tlak a cítil bolesť," doplnil Ochowicz.

Pred etapou - Päť horských prémií a celkovo 43,3 kilometra do kopca. Včerajšia etapa bola prvou náročnou alpskou skúškou pre cyklistov v tohtoročnej edícii Tour de France.

Po skvelom individuálnom výkone vybojoval víťazstvo pretekár tímu Giant Alpecin Simon Geschke. Unikol ešte v stúpaní na najvyšší bod Col d'Allos. A svoju sólovú jazdu dotiahol do úspešného konca.

Časové rozdiely sa menili aj medzi favoritmi. Najväčšiu silu v tomto ročníku dominovala dvojica Chris Froome - Nairo Quintana. Kolumbijčan v závere nastúpil a udržal sa ho iba Brit.

Iba tesne zaostal Alejandro Valverde. V celkovom poradí sa posunul na tretiu priečku. Výrazne stratil Španiel Alberto Contador. Po páde prišiel do cieľa až o dve minúty za najväčšími súpermi.

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


 1. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami
 2. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade
 3. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku
 4. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky
 5. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou
 6. Investícia do dlhopisov s fixným výnosom 6,25 - 7,25 % p.a.
 7. I cez prázdniny testujte elektrobicykle
 8. 5 dôvodov, prečo sa prihlásiť na konferenciu ENERGOFÓRUM®
 9. V meste či mimo mesta, stále s kvalitným internetom
 10. Máte už vybranú dovolenku na júl?
 1. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami
 2. Funguje predaj realít aj bez maklérov?
 3. BILLA a ÚNSS skontrolovali zrak 10 380 slovenským deťom
 4. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade
 5. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku
 6. Borguľa žiada vyrúbenie dane pre americkú ambasádu
 7. Stanovisko Klubu pre BA k mimoriadnemu rokovaniu zastupiteľstva
 8. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou
 9. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky
 10. Investícia do dlhopisov s fixným výnosom 6,25 - 7,25 % p.a.
 1. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky 6 294
 2. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade 4 326
 3. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou 4 241
 4. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku 3 918
 5. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami 2 703
 6. I cez prázdniny testujte elektrobicykle 2 056
 7. Chcete vedieť všetko o vašej krvi? Čaká vás 6000 typov vyšetrení 1 722
 8. Máte už vybranú dovolenku na júl? 1 560
 9. V meste či mimo mesta, stále s kvalitným internetom 1 101
 10. 5 dôvodov, prečo sa prihlásiť na konferenciu ENERGOFÓRUM® 649

Téma: Tour de France 2015


Hlavné správy zo Sme.sk

KULTÚRA

Zomrel Štefan Nosáľ, zakladateľ a dlhoročný vedúci Lúčnice

Informovala o tom stránka Svetového združenia Slovákov v zahraničí.

PLUS

Spievajúci dom týral operou celú ulicu

Je to najabsurdnejší susedský spor, ktorý sa na Slovensku odohral.

KOMENTÁRE

Buďte vďační za Fica. My Česi máme iných komunistov

Komunistická strana Čiech a Moravy je ojedinelým reliktom.

DOMOV

Danko mení mediálny tím, končí jeho hovorkyňa

Predseda parlamentu dôvod odchodu Kliskej nechcel komentovať.

Neprehliadnite tiež

Haraslín utrpel vážne zranenie kolena, tento rok si už zrejme nezahrá

Mladý Slovák si pravdepodobne roztrhol krížne väzy v kolene.

Nováčik prekvapil majstra. Nebolo to naše maximum, zdôrazňuje Kóňa

Nitra v prvom kole Fortuna ligy zdolala Žilinu 1:0.

Slovákom sa naďalej darí, na domácom šampionáte získali už šiestu medailu

Hliadku junioriek 3x C1 nepripravila o medailu ani päťdesiatka za vynechanie bránky. Skončila na druhom mieste.

Slováci na úvod šampionátu neuspeli, všetci traja skončili v rozplavbách

Richard Nagy a Tomáš Klobučník skončili v tretej desiatke, Barboru Mišendovú klasifikovali dokonca v štvrtej.