V súboji tímov Guedeho a Sylvestra padlo 9 gólov

Karim Guede.
Karim Guede. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. júl 2015 o 08:01

Slovenskí hráči sa v zápase Freiburgu s Norimbergom nepresadili.

FREIBURG. Dvaja slovenskí futbaloví reprezentanti boli v pondelok večer účastníkmi gólových hodov v dohrávanom zápase úvodného kola druhej najvyššej nemeckej súťaže. Obaja však prišli do hry až v závere zápasu, v ktorom SC Freiburg vyhral nad Norimbergom vysoko 6:3.

Defenzívny stredopoliar Karim Guede vystriedal v 85. minúte hrdinu duelu Nilsa Petersena, autora čistého hetriku, ktorý v prvom polčase prakticky rozhodol (dvakrát z penalty) o víťazstva ešte nedávneho účastníka Bundesligy.

Hoci hostia znížili po prestávke na 3:4, po hodine hry bolo 5:3 a domáci tréneri v závere Guedem vystužili defenzívu.

Naopak, norimberská lavička sa pokúsila v 79. minúte o záverečný finiš, keď slovenský útočník Jakub Sylvestr vbehol na ihrisko namiesto defenzívneho stredopoliara Niklasa Starka. V nadstavenom čase však Freiburčania zavŕšili gólový poltucet.