3. predkolo Ligy majstrov: Sparta remizovala v Moskve, Plzeň vyhrala

Úvodnými zápasmi odštartovali v utorok zápasy 3. predkola futbalovej Ligy majstrov.

Sparťan Ladislav Krejčí (č. 23) práve hlavou vyrovnáva stav duelu proti domácemu CSKA Moskva na 2:2. Týmto výsledkom sa zápas aj napokon skončil.(Zdroj: SITA/AP)
Súboj Škriniar vs. Hamšík v Janove za skvelých 129€ >>

BRATISLAVA. Futbalisti českého vicemajstra Sparty Praha remizovali v prvom zápase 3. predkola Ligy majstrov v Moskve s CSKA 2:2 a pred domácou odvetou si vypracovali dobrú východiskovú pozíciu na postup.

Domáce CSKA nad Spartou dvakrát viedlo, ale hostia vždy dokázali bleskovo vyrovnať. V 29. minúte za stavu 1:1 nepremenil jedenástku domáci Izraelčan Bibras Natcho.

Na lavičke pražského tímu presedel celý zápas slovenský stredopoliar Michal Breznaník.

Darilo sa aj Viktorii Plzeň, český majster vyhral na ihrisku izraelského Maccabi Tel Aviv 2:1.

Plzeň rozhodla o víťazstve dvoma bleskovými gólmi v priebehu štyroch minút. V 17. minúte otvoril skóre Aidin Mahmutovič a o štyri minúty neskôr sa presadil Milan Petržela.

Tel Aviv v závere len znížil zásluhou Baraka Itzhakiho. Celý zápas odchytal slovenský reprezentant Matúš Kozáčik, v 70. minúte nastúpil aj Patrik Hrošovský a videl žltú kartu.

Turecký vicemajster Fenerbahce Istanbul remizoval s ukrajinským Šachtarom Doneck 0:0. Slovenský stredopoliar Miroslav Stoch nastúpil za Fenerbahce v 84. minúte a krátko po príchode na ihrisko dostal žltú kartu.

V 88. minúte poslal výborný center do šestnástky, ale holandský internacionál Robin van Persie šancu nevyužil.

Divoký zápas videli diváci v Aténach, kde domáci Panathinaikos zdolal belgický Club Bruggy 2:1. Hostia viedli od 10. minúty, keď sa presadil Boli Bolingoli-Mbombo.

V 34. minúte nepremenil penaltu švédsky útočník Marcus Berg, ale už o chvíľu zaváhanie odčinil a vyrovnal. Krátko pred koncom prvého polčasu však videl červenú kartu Španiel Sergio Sanchez a s domácimi to nevyzeralo dobre.

Gréci však vyhrali aj s desiatmi hráčmi, pretože v 65. minúte rozhodol z jedenástky Nikolaos Karelis.

Liga majstrov - prvé zápasy 3. predkola:

CSKA Moskva - Sparta Praha 2:2 (1:1)

14. Dzagojev, 53. Tošič - 15. Fatai, 57. Krejčí

Midtjylland FC - APOEL Nikózia 1:2 (0:2)

88. Poulsen - 30. a 33. De Vincenti

FC Milsami Orhei - Skenderbeu Korce 0:2 (0:0)

50. a 73. (druhý z 11m) Salihi

Maccabi Tel Aviv (Izr.) - Viktoria Plzeň (ČR) 1:2 (0:2)

79. Itzhaki - 17. Mahmutovič, 21. Petržela

/Matúš Kozáčik odchytal celé stretnutie, Patrik Hrošovský (obaja Plzeň) nastúpil v 70. min a v 74. min dostal žltú kartu/

Fenerbahce Istanbul - Šachtar Doneck 0:0