Lyžovanie: Víťazom zjazdu SP v Kitzbüheli Američan Rahlves

TASR|25. jan 2003 o 15:48

Kitzbühel 25. januára (TASR) - Američan Daron Rahlves triumfoval v prestížnom zjazde Svetového pohára alpských lyžiarov v rakúskom stredisku Kitzbühel, ...

Kitzbühel 25. januára (TASR) - Američan Daron Rahlves triumfoval v prestížnom zjazde Svetového pohára alpských lyžiarov v rakúskom stredisku Kitzbühel, keď na skrátenej trati Streif dosiahol výsledný čas 1:09,63. Na druhom mieste skončil s odstupom piatich stotín Švajčiar Didier Cuche, tretie miesto obsadil Nór Kjetil-Andre Amodt (+0,08).

Organizátori museli štart pretekov päťkrát posunúť pre hustú hmlu v hornej časti trati a zjazdári napokon súťažili na skrátenej 2 km trati. Majster sveta v super-G Rahlves zaknihoval štvrtý triumf v kariére a druhý v tejto sezóne, pričom sa stal vôbec prvým Američanom v histórii, ktorý triumfoval v rámci SP na legendárnej zjazdovke v Kitzbüheli.

Prekvapením bolo, že na stupne víťazov sa nedostal ani jeden z rakúskych reprezentantov. Najlepší z nich, obhajca veľkého glóbusu Stephan Eberharter, skončil štvrtý. Hermann Maier dosiahol šiestym miestom svoj najlepší výsledok v SP od minulotýždňového návratu na zasnežené svahy.