Lyžovanie: Bátory s Bajčičákom v premiére šprintových štafiet šiesti

TASR|26. jan 2003 o 13:49

Oberhof 26. januára (TASR) - Slovenskí reprezentanti v behu na lyžiach Ivan Bátory s Martinom Bajčičákom obsadili v premiére šprintových štafiet v rámci ...

Oberhof 26. januára (TASR) - Slovenskí reprezentanti v behu na lyžiach Ivan Bátory s Martinom Bajčičákom obsadili v premiére šprintových štafiet v rámci Svetového pohára v Oberhofe na 10x1,6 km šiestu priečku, keď za víťaznými Talianmi Giorgiom di Centom a Cristianom Zorzim zaostali o 1:55,3 min.

Slováci mali pomalší začiatok a po úvodných troch úsekoch boli na poslednom trinástom mieste. Bátory s Bajčičákom však v ďalšom priebehu pretekov dokázali zrýchliť, po piatej odovzdávke už boli desiati a po siedmom sa prepracovali na konečnú šiestu priečku.

O triumfe Di Centu a Zorziho rozhodla až cieľová kamera, nakoľko reprezentanti krajiny z Apeninského polostrova dosiahli navlas zhodný čas, ako druhí Nemci René Sommerfeldt a Tobias Angerer. Tretí skončili Nóri Jens Arne Svartedal, Thomas Alsgaard (+47,6).

výsledky:

1. Giorgio Di Centa, Cristian Zorzi (Tal.) 39:35,0, 2. René Sommerfeldt, Tobias Angerer (Nemecko I.) rovnaký čas ako víťazi, 3. Jens Arne Svartedal, Thomas Alsgaard (Nór.) +47,6, 4. Kris Freeman, Carl Swenson (USA) +51,4, 5. Jens Filbrich, Dirk Klessen (Nemecko II.) +1:04,9, 6. Ivan BÁTORY, Martin BAJČIČÁK (SR) +1:55,3

la go

Domov»Zimné športy»Lyžovanie: Bátory s Bajčičákom v premiére šprintových štafiet šiesti