Tenis: Víťazkou Slovak Indoor Junior Ukrajinka Ľubcovová

TASR|26. jan 2003 o 13:59

Bratislava 26. januára (TASR) - Ukrajinka Oxana Ľubcovová sa stala víťazkou 10. ročníka medzinárodného halového turnaja juniorov Slovak Junior Indoor ...

Bratislava 26. januára (TASR) - Ukrajinka Oxana Ľubcovová sa stala víťazkou 10. ročníka medzinárodného halového turnaja juniorov Slovak Junior Indoor na dvorcoch TJ Slávia Právnik, keď v nedeľňajšom finále zdolala Slovenku Lindu Smoleňákovú 7:5 a 6:3.

finále - dvojhra - juniorky: Oxana Ľubcovová (Ukr.) - Linda Smoleňáková (SR) 7:5, 6:3

Úvodný set bol plný zvratov. Ľubcovová prehrala úvodný gem. Smoleňáková viedla 2:1, potom Ukrajinka otočila skóre a viedla 4:2. Smoleňáková set dotiahla na 5:5, ale jej súperka vyhrala svoje podanie a následne aj jej a po druhom využitom setbale získala set pre seba. Druhý už bol jednoznačnejší, Ukrajinka rýchlo viedla 3:0, čo definitívne spečatilo osud stretnutia. Ľubcovová uplatnila svoje prednosti, razantnú hru a rýchle nohy. Smoleňákovej hru ovplyvnila zvýšená teplota.