TASR|26. jan 2003 o 15:17

Kitzbühel 26. januára (TASR) - Fín Kalle Palander vyhral prestížny slalom Svetového pohára zjazdárov na trati Ganslernhang v honosnom rakúskom stredisku ...

Kitzbühel 26. januára (TASR) - Fín Kalle Palander vyhral prestížny slalom Svetového pohára zjazdárov na trati Ganslernhang v honosnom rakúskom stredisku Kitzbühel a ako majster sveta z 1999 slávil svoj prvý triumf kariéry v dlhodobom SP. Podobne tradičná hahnekammská kombinácia sa stala prekvapujúco korisťou Rakúšana Michaela Walchhofera, ktorý tak zachránil víkendovú česť domácich farieb. Slovák Michal Rajčan tentoraz v kombinácii neštartoval (vynechal sobotňajší zjazd) a 1. kolo slalomu nedokončil.

Palander viedol už po 1. kole a v druhej jazde odrazil útok vlaňajšieho víťaza Rainera Schönfeldera (+0,31) a jeho krajana Heinza Schilcheggera (+0,53). Schönfelder stiahol trochu z náskoku Ivicu Kosteliča v celkovom poradí disciplíny, pretože Chorvát skončil štvrtý. Divoký priebeh mala kombinácia, v nej najprv v 2. kole slalomu vypadol Nór Kjetil-Andre Aamodt a potom na dvakrát takmer aj ďalší favorit Bode Miller. Američan sa síce v oboch prípadoch do stopy vrátil, ale prišiel o šancu upevniť si náskok v celkovom poradí SP pred Rakúšanom Stephanom Eberharterom.

ph

Domov»Zimné športy»Lyžovanie: V kitzbühelskom slalome triumf Fína, v divokej kombinácii prekvapenia