Sparta Praha otočila domáci duel s Ostravou, Plzeň podľahla Dukle

Mimoriadne dôležitý vyrovnávajúci gól tímu z Letnej strelil David Lafata (vo výskoku). (Autor: TASR)
TASR|1. aug 2015 o 17:25

Domáci síce tesne po uplynutí hodiny hry inkasovali, napokon však gólmi z poslednej desaťminútovky skóre otočili.

PRAHA. V úvodnom sobotňajšom zápase 2. kola najvyššej českej ligy zvíťazila Sparta Praha v derby nad Baníkom Ostrava 3:1.

Skóre na Letnej otvorili v 63. minúte hostia, keď Martin Kouřil zblízka prestrelil brankára Štěcha.

Potom však trikrát udreli domáci. Najprv hlavou vyrovnal David Lafata a ďalšie presné zásahy padli zásluhou Bořka Dočkala a Kehindeho Fataia.

V 21. minúte musel duel nedobrovoľne opustiť zranený slovenský stredopoliar v službách domácich Michal Breznaník.

O všetky body doma prišla Sigma Olomouc, ktorá prehrala s Příbramou 1:3. Dva góly hostí padli až v samom závere stretnutia.

Majstrovská Viktoria Plzeň prehrala s Duklou Praha 0:1.

Gól: 77. Berger

/L. Štetina a J. Považanec celý zápas - M. Kozáčik a P. Hrošovský celý zápas, M. Ďuriš do 71. min/

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Sparta Praha otočila domáci duel s Ostravou, Plzeň podľahla Dukle