LM: Šesť gólov a tri penalty v Nórsku, Ajax senzačne vypadol

Futbalista Molde Ola Kamara (s číslom 11) smúti po tom, ako nepremenil pokutový kop v zápase proti Dinamu Záhreb. (Autor: SITA/AP)
SITA|4. aug 2015 o 21:30

Šesť strelených gólov a tri pokutové kopy, z toho dva nepremenené. Diváci v nórskom Molde videli obrovskú futbalovú drámu. Z postupu sa napokon tešilo Dinamo Záhreb.

BRATISLAVA. Futbalisti chorvátskeho majstra Dinamo Záhreb postúpili do play-off prestížnej Ligy majstrov. V utorňajšej divokej odvete tretieho predkola remizovali na pôde nórskeho šampióna Molde FK 3:3.

Po remíze 1:1 v prvom súboji v Záhrebe postúpili vďaka gólom z ihriska súpera.

V Nórsku to bola poriadna dráma. Domáci v ôsmej minúte nepremenili penaltu a potom inkasovali tri góly za päť minút. Ešte do prestávky však znížili a v nadstavenom čase prvého polčasu opäť zahodili pokutový kop.

V 52. minúte znížil z tretej penalty Mohamed Elyounoussi. O dvadsať minút domácich oslabil vylúčený Vegard Forren, napriek tomu Molde vyrovnalo po presnom zásahu Olu Kamaru. Chorváti si už ale postup postrážili.

Zostrih zo zápasu medzi Molde a Dinamom Záhreb (3:3).

Len s play-off Európskej ligy UEFA 2015/2016 sa musí uspokojiť slávny Ajax Amsterdam. Doma senzačne neuspel s rakúskym Rapidom Viedeň.

V rámci nemajstrovskej vetvy prehral 2:3. A po remíze 2:2 v prvom súboji vypadol z LM.

V drese víťazného tímu odchytal celý zápas slovenský reprezentačný brankár Ján Novota, ktorý videl aj žltú kartu. Tú mu za zdržiavanie hry ukázal krajan a hlavný rozhodca Ivan Kružliak.

Rapid poslali do play-off dva góly Louisa Schauba a jeden Slovinca Roberta Beriča.

Zostrih zo zápasu Ajaxu s Rapidom Viedeň (2:3).

Liga majstrov 2015/2016 - odvety 3. predkola:

Apoel Nikózia (Cypr.) - FC Midtjylland (Dán.) 0:1 (0:1)

Gól: 3. Sviatchenko, ČK: V. Oliveira (Apoel), rozhodoval: Bobby Madden (Škót.)

/prvý zápas 2:1, do play-off Ligy majstrov postupuje Apoel Nikózia, Midtjylland sa predstaví v play-off Európskej ligy/

AS Monako (Fr.) - Young Boys Bern (Švaj.) 4:0 (0:0)

Góly: 54. Cavaleiro, 64. Kurzawa, 70. Martial, 77. El Shaarawy, rozhodoval: Danny Makkelie (Hol.)

/prvý zápas 3:1, do play-off Ligy majstrov postupuje AS Monako, Young Boys Bern sa predstaví v play-off Európskej ligy/

FK Molde (Nór.) - Dinamo Záhreb (Chor.) 3:3 (1:3)

Góly: 43. Hussain, 52. Elyounoussi (z pok. kopu), 75. Kamara - 17. Pjaca, 20. Ademi, 22. Rog, ČK: 72. Forren (Molde), rozhodoval: Michael Oliver (Angl.)

/prvý zápas 1:1, do play-off Ligy majstrov postupuje Dinamo Záhreb, Molde sa predstaví v play-off Európskej ligy/

Ajax Amsterdam (Hol.) - Rapid Viedeň (Rak.) 2:3 (0:2)

Góly: 53. Milik, 75. Gudelj - 12. Berič, 39. a 77. Schaub, rozhodoval: IVAN KRUŽLIAK (SR)

Ján Novota (Rapid) odchytal celý duel a v 71. min dostal ŽK za zdržiavanie hry

/prvý zápas 2:2, do play-off Ligy majstrov postupuje Rapid Viedeň, Ajax Amsterdam sa predstaví v play-off Európskej ligy/

Domov»Futbal»Liga majstrov»LM: Šesť gólov a tri penalty v Nórsku, Ajax senzačne vypadol