LM: Sparta nezvládla skvelo rozohraný zápas, končí aj v Plzeň

Na pôde súpera uhrali remízu 2:2 a doma viedli už 2:0. Futbalisti Sparty Praha však skvelo rozohraný zápas nezvládli. Prehrali 2:3.

Futbalisti CSKA Moskva oslavujú gól Alana Dzagojeva na 3:2.(Zdroj: SITA/AP)

BRATISLAVA. Futbalisti kazašského majstra FK Astana postúpili do play-off prestížnej Ligy majstrov 2015/2016. V stredajšej divokej odvete tretieho predkola zvíťazili pred vlastnými divákmi po prestrelke 4:3.

Po remíze 0:0 v prvom súboji na pôde fínskeho šampióna sa tešili z účasti v ďalšej fáze.

Do prestávky pritom išli s náskokom 2:1 hostia. Domácim sa však krátko po zmene strán podarilo vyrovnať zásluhou premenenej penalty Canasa. V 56. minúte skóroval Šomko a Astana smerovala do play-off.

Zostrih zo zápasu.

Prišla ale 71. minúta. Domáci Twumasi videl červenú kartu a hostia vycítili svoju šancu. V 86. minúte im pomohol faul Aničiča v šestnástke - rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý premenil Zeneli.

Už to vyzeralo, že z postupu sa budú radovať Helsinki. Hráči Astany však ani v oslabení nezložili zbrane. A v tretej minúte nadstaveného času rozhodol o ich triumfe po rohu Postnikov.

Pred bránami play-off ostali futbalisti Sparty Praha. Stredajší duel mali pritom dobre rozohraný. V prvom zápase na štadióne CSKA Moskva uhrali cennú remízu 2:2 a v stredu viedli na domácej pôde v šestnástej minúte už 2:0.

Sľubný náskok však nedokázali udržať. V 34. a 51. minúte skóroval Musa a hralo sa od začiatku.

Krátko po hodine hry videl Matějovský červenú kartu za faul a hráči CSKA ponúknutú výhodu využili. V 76. minúte rozhodol o ich postupe Dzagojev.

O postupe CSKA Moskva rozhodol gól Alana Dzagojeva.

Liga majstrov 2015/2016 - odvety 3. predkola

FK Astana (Kaz.) - HJK Helsinki (Fín.) 4:3 (1:2)

Góly: 44. Twumasi, 47. Caňas (z pok. kopu), 56. Šomko, 90.+ Postnikov - 4. Jallow, 42. Baah, 86. Zeneli (z pok. kopu), ČK: 71. Twumasi (FK Astana), rozhodoval: Alon Yefet (Izr.)

/prvý zápas 0:0, do play-off Ligy majstrov postúpila Astana, Helsinki sa predstavia v play-off Európskej ligy/

FK Karabach (Azer.) - Celtic Glasgow (Škót.) 0:0

Rozhodoval: Martin Strömbergsson (Švéd.)

/prvý zápas 0:1, do play-off Ligy majstrov postúpil Celtic, Karabach sa predstaví v play-off Európskej ligy/

Celtic postúpil vďaka gólu Dedrycka Boyatu z prvého zápasu.

Sparta Praha (ČR) - CSKA Moskva (Rus.) 2:3 (2:1)

Góly: 6. L. Krejčí, 16. Fatai - 34. a 51. Musa, 76. Dzagojev, ČK: 64. Matějovský (Sparta Praha), rozhodoval: Paolo Mazzoleni (Tal.)

Michal Breznaník (Sparta Praha) nefiguruje v zápise o stretnutí

/prvý zápas 2:2, do play-off Ligy majstrov postúpil tím CSKA, Sparta sa predstaví v play-off Európskej ligy/

BATE Borisov (Biel.) - Videoton Székesfehérvár (Maď.) 1:0 (0:0)

Gól: 82. Nemanja Nikolič, ČK: 60. Luijckx (Videoton), rozhodoval: Kenn Hansen (Dán.)

/prvý zápas 1:1, do play-off Ligy majstrov postúpil Borisov, Székesfehérvár sa predstaví v play-off Európskej ligy/

FC Bruggy (Belg.) - Panathinaikos Atény (Gréc.) 3:0 (0:0)

Góly: 53. Cools, 58. V. Vázquez, 82. Oulare, rozhodoval: Stefan Johannesson (Švéd.)

/prvý zápas 1:2, do play-off Ligy majstrov postúpil FC Bruggy, Panathinaikos sa predstaví v play-off Európskej ligy/

FC Bazilej (Švaj.) - Lech Poznaň (Poľ.) 1:0 (0:0)

Gól: 90.+ B. Bjarnason, rozhodoval: Ruddy Buquet (Fr.)

/prvý zápas 3:1, do play-off Ligy majstrov postúpil Bazilej, Poznaň sa predstaví v play-off Európskej ligy/

Bazilej rozhodol o postupe už v úvodnom súboji v Poľsku.

Malmö FF (Švéd.) - Red Bull Salzburg (Rak.) 3:0 (3:0)

Góly: 7. Djurdič, 14. Rosenberg, 42. Rodič, ČK: 64. Adu (Malmö), rozhodoval: Michael Koukoulakis (Gréc.)

/prvý zápas 0:2, do play-off Ligy majstrov postúpilo Malmö, Salzburg sa predstaví v play-off Európskej ligy/

Partizan Belehrad (Srb.) - Steaua Bukurešť (Rum.) 4:2 (1:2)

Góly: 8. Babovič, 60. Jevtovič, 69. A. Živkovič, 90.+ Trujič - 11. Muniru, 33. Hamroun, ČK: 48. Varela (Steaua Bukurešť), rozhodoval: István Vad (Maď.)

/prvý zápas 1:1, do play-off Ligy majstrov postúpil Partizan, Steaua sa predstaví v play-off Európskej ligy/

Skënderbeu Korcë (Alb.) - FC Milsami Orhei (Mold.) 2:0 (1:0)

Góly: 16. Salihi, 55. Progni, ČK: 14. Adronic (FC Milsami Orhei), rozhodoval: Artur Dias (Portug.)

/prvý zápas 2:0, do play-off Ligy majstrov postúpilo Korcë, Orhei sa predstaví v play-off Európskej ligy/

Viktoria Plzeň (ČR) - Maccabi Tel Aviv (Izr.) 0:2 (0:0)

Góly: 76. a 83. Zahavi (prvý z pok. kopu), rozhodoval: Jevgen Aranovskij (Ukr.)

Matúš Kozáčik odchytal celý zápas, Michal Ďuriš hral od 58. min, Patrik Hrošovský (všetci Viktoria Plzeň) sedel na lavičke náhradníkov

/prvý zápas 2:1, do play-off Ligy majstrov postúpil Tel Aviv, Plzeň sa predstaví v play-off Európskej ligy/

Šachtar Doneck (Ukr.) - Fenerbahce Istanbul (Tur.) 3:0 (1:0), hralo sa v Ľvove

Góly: 25. Gladkij, 65. Srna (z pok. kopu), 68. Alex Teixeira, ČK: 90.+ Kjaer (Fenerbahce Istanbul), rozhodoval: Felix Zwayer (Nem.)

Miroslav Stoch (Fenerbahce Istanbul) hral od 88. min

/prvý zápas 0:0, do play-off Ligy majstrov postúpil Šachtar, Fenerbahce sa predstaví v play-off Európskej ligy/