Ukrajinský komentátor nedorátal sekundu. Po góle Žiliny zmrzol

Brazílčan William v službách Žiliny dal gól v poslednej možnej sekunde.

Žilinčania.(Zdroj: SITA)

BRATISLAVA. Bol to tragikomický moment. Komentátor ukrajinskej televízie spočiatku pokojne odrátaval posledných päť sekúnd predĺženia. Už videl Poltavu v ďalšom kole.

„Päť, štyri, tri, dva.“ Jedna však už nedokončil. Namiesto toho skríkol: „William.“ Kým zavŕšil slovo, akoby zrazu zachrípol. Na desať sekúnd úplne zamrzol. Bol v šoku.

Obranca Poltavy vzápätí spadol na kolená a od hnevu búchal rukou do zeme. Na druhej strane Žilinčania revali a od šťastia sa objímali.

Gól, ktorý ich posunul do play off o Európsku ligu dali v poslednej sekunde nadstaveného času predĺženia. Nevídaný moment. Žilina síce prehrala zápas v Poltave 1:3, ale vďaka domácej výhre v prvom zápase 0:2 ide ďalej.

Nasadil tínedžerov

„Pozitívne emócie, ktoré teraz prežívame, sú fantastické. Chlapci aj v oslabení túžili po góle, ktorý napokon prišiel v hodine dvanástej. Zaslúžili si ho však za odhodlanie, statočnosť aj systémové veci,“ hodnotil pre RTVS tréner Žiliny Adrián Guľa.

Tím Žiliny prebral pred dvoma rokmi a vsadil na mladíkov z vlastnej akadémie. Do základnej zostavy proti Poltave nasadil až štyroch tínedžerov, vrátane iba sedemnásťročného Bénesa.

Až deväť hráčov nemalo viac ako 24 rokov. Strelec gólu – dvadsaťtriročný Brazílčan William Alves de Oliveira naskočil do hry ako náhradník – v 78. minúte.

Guľa si želá Ajax

Žilina mala väčšinu zápasu hru pod kontrolou, ale pykala po zbytočných chybách. Mužstvo nezlomila ani penalta, či vylúčenie.

„Prvý gól sme paradoxne inkasovali vtedy, keď sme z môjho pohľadu mali dianie na trávniku najviac pod kontrolou,“ tvrdil Guľa.

Mužstvu vyčítal gól z nadstaveného času. „Bola to strata koncentrácie v situácii, ktorá sa nedá označiť za šancu - Vorskla si vynútila predĺženie po zúfalom nakopnutí lopty do šestnástky. Vedeli sme, že aj po treťom
góle v našej sieti si musíme zachovať chladné hlavy,“ dodal Guľa.

V dnešnom žrebe si želá za súpera slávny Ajax Amsterdam. „Zároveň verím, že nás čakajú ešte krajšie chvíle. V piatok si vychutnáme žreb a dúfam, že dostaneme atraktívneho protivníka, s ktorým si to rozdáme."

Aj týchto atraktívnych súperov môže Žilina dostať: Steaua Bukurešť, Plzeň, Sparta, Fenerbahce Istanbul, Athletic Bilbao, Borussia Dortmund.