Tittel o neprispôsobivých divákoch: Treba s tým začať bojovať

Dušana Tittela hnevajú fanúšikovia, ktorí vulgárne útočia na jeho osobu alebo na klub. (Autor: TASR)
SITA|7. aug 2015 o 08:08

Pred zápasom si želal prajné prostredie, namiesto toho počúval nadávky. Tréner Slovana Dušan Tittel bol najčastejším terčom verbálnych útokov fanúšikov počas duelu proti Krasnodaru.

BRATISLAVA. Pred štvrtkovou odvetou s Krasnodarom v treťom predkole Európskej ligy 2015/2016 vyslovil tréner futbalistov Slovana Dušan Tittel želanie, aby dobrá kulisa na Pasienkoch utvorila hráčom skutočné domáce prostredie a prajnú atmosféru v ich snahe zlikvidovať manko 0:2 z prvého zápasu v Rusku.

Opak bol pravdou. Prakticky počas celého prvého polčasu sa niesli štadiónom, na ktorý si našlo cestu 2852 ľudí, najmä vulgarizmy skupiny priaznivcov na adresu kouča či vedenia klubu.

"Predovšetkým ma mrzí, že prišlo tak málo divákov. Takýto zápas s takýmto kvalitným súperom si zaslúžil viac ľudí," rozhovoril sa Tittel, najčastejší terč opakovaných verbálnych útokov.

Zostrih zo zápasu.

"Ak skupina ani nie desiatich percent z tých, čo prišli, a ktorých nepovažujem za fanúšikov Slovana, prejavuje svoje emócie takto, možno je najvyšší čas sa zamyslieť a povedať si, že treba s tým začať bojovať," hovorí.

"Myslím si, že určite sa podniknú nejaké kroky, aby Slovanu fandili ľudia, ktorí ho majú v srdci a chcú mu pomôcť."

Fanúšikovia na Slovane pokrikovali aj na trénera Dušana Tittela. FOTO - TASR.

Sektor, z ktorého v prvom polčase smerovali spŕšky nadávok na hraciu plochu, po zmene strán stíchol. A Slovan otočil nepriaznivý vývoj z 0:2 na 3:2.

Konečným rezultátom odvety napokon bola remíza 3:3 a postup FK Krasnodar do play-off.