Michalovce majú prvé body, doma zdolali ViOn

Hosťujúci Daniel Majkič proti presile Michalovčanov (Danko, Regáli, Grič).
Hosťujúci Daniel Majkič proti presile Michalovčanov (Danko, Regáli, Grič). (Autor: TASR)
TASR|8. aug 2015 o 22:02

Napak, hostia zo Zlatých Moraviec majú aj po štyroch kolách stále nulu v kolónke získaných bodov.

Fortuna liga - 4. kolo:

MFK Zemplín Michalovce - ViOn Zlaté Moravce 2:1 (1:1)

Góly: 26. Danko, 66. Regáli - 44. Mance

Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Turik, Nworah - Glavaš, Perišič, ČK: Školnik a Milojevič (Z. Moravce) obaja po druhej žltej, 3385 divákov

Michalovce: Kira - Koscelník, Podhorin, Sanchez (46. Gallo), Šimčák - Grič - Kunca, Turik, Danko, Regáli (79. Leško) - Hamuľak (72. Nworah)

Zlaté Moravce: Ranilovič - Samateh, Tipurič, Milojevič, Školnik - Majkič (69. De Souza), Krznarič - Orávik, Perišič, Glavaš (78. Burič) - Mance (61. Cebara)

MICHALOVCE. Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zaznamenali premiérové víťazstvo vo Fortuna lige a získali historické prvé tri body do tabuľky. V 4. kole zdolali zverenci Františka Šturmu na domácom štadióne ViOn Zlaté Moravce 2:1.

Priebeh:

O prvý rozruch sa postaral už v 4. minúte Hamuľak, ktorý po priamom kope trafil z tesnej blízkosti iba brankára hostí.

Na opačnej strane sa v 7. minúte natlačil do zakončenia Mance, ale stav sa nezmenil. O tri minúty neskôr rovnaký hráč pálil iba do Kiru.

Z následného protiútoku hľadal nabiehajúceho Hamuľaka Regáli, michalovskému útočníkovi však chýbali centimetre, aby poslal loptu na bránu hostí.

Michalovčanov mohol poslať do vedenia v 13. minúte Kunca, zvnútra šestnástky neuspel. Zemplín pokračoval v ofenzívnych chúťkach, Turik v 22. minúte mieril približne z dvadsiatich metrov ešte nad.

O historicky prvý gól pred domácimi tribúnami sa však o štyri minúty neskôr postaral Danko. Vo vzduchu trafil odrazenú loptu a približne z 25 metrov prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:0.

Tri minúty pred koncom prvého Hamuľak nechal vyniknúť Raniloviča a domáci sa snažili zvýšiť vedenie.

V 44. minúte však zahrmelo na opačnej strane, Perišič centrom z ľavej strane našiel nabiehajúceho Manceho a ten hlavou vyrovnal na polčasových 1:1.

Do druhého dejstva vybehli Michalovčania s jednou zmenou v zostave a práve oni mali prvú šancu. V 60. minúte sa na hranici šestnástky dostal k lopte Regáli, nenamieril však presne.

O štyri minúty neskôr fauloval v strede ihriska Školnik a po druhej žltej karte uvidel červenú. Už o minútu neskôr pálil Regáli tesnej vedľa ľavej žrde, no v 66. minúte sa už z podobnej pozície trafil a upravil na 2:1.

Domáci hráči boli pri chuti, ďalší projektil vyslal v 69. minúte Turik a po ňom nepochodil v 72. minúte pred bránou hostí ani Danko.

Oslabení hostia sa nedostali k žiadnej šanci a po prehre 1:2 sa dostali na dno fortunaligovej tabuľky.

Navyše Milojevič v 87. minúte uvidel červenú kartu po dvoch zbytočných fauloch v rozpätí niekoľkých minút.

Michalovčania sa naopak tešili z historicky prvého víťazstva v najvyššej slovenskej súťaži a zo zisku troch bodov.

Hlasy:

František Šturma (tréner Michaloviec): "Do zápasu sme vstúpili veľmi aktívne a v 7. minúte sme mali už tretiu vyloženú šancu, no nedali sme gól. Boli sme aktívni smerom dopredu, súper však dobre bránil. Súpera sme do ničoho nepúšťali a zaslúžili sme si streliť prvý gól. Minútu pred polčasom sme urobili hlúpu chybu, kde stopér nechal hlavičkovať súpera v malom vápne. V kabíne sme zvýšili hlas, vyšiel nám úvod druhého polčasu a dali sme potrebný gól. K vylúčeniam súpera sa nechcem vyjadrovať, no boli spôsobené nedisciplinovanosťou hráčov. Záver duelu bol v našej réžii. Musíme sa poobzerať po novom strednom obrancovi "

Jozef Pavlík (asistent trénera ViOn-u): "Chcem pogratulovať Michalovciam k víťazstvu, po ktorom túžili a to sme vedeli. Obidva tímy mali nula bodov v tabuľke a čakali sme ťažký duel. Každý chcel bodový zisk a s tým sme sem prišli. Začali sme dobre a mali sme i dve šance v úvode stretnutia. Stav 1:1 po prvom polčase bol zaslúžený. Po prísnom vylúčení nám dal súper druhý gól."