DAC poslal do vedenia africký legionár Noée Achille Kwin.
DAC poslal do vedenia africký legionár Noée Achille Kwin. (Autor: TASR)

Zápas medzi domácou Žilinou a dunajskostredským DAC nemal víťaza.

MŠK Žilina FK DAC 1904 - Dunajská Streda 1:1 (0:1)

Góly: 69. Jelič - 7. Kwin

Rozhodoval: Prešinský, ŽK: Jelič, Škriniar, Paur Sarr, Brašeň, Szarka, Ljubičič, Pačinda, 2893 divákov

Žilina: Volešák- Špalek (65. Bénes), Vavro, Škriniar, Letič- Káčer, Pečovský- Škvarka (90+. Hučko) Paur (77. Kadlec)- Jelič, William

Dunajská Streda: Tujvel- Štepanovský, Michalík, Kwin Kwin, Brašeň- Ljubičič, G. Straka Sarr (90+. V. Horváth)- Polievka (60. Stephens), Pačinda Szarka (75. P. Jurčo)

ŽILINA. Oba tímy začali aktívne a najmä hostia ukázali od prvých minút, že neprišli pod Dubeň brániť. V 7. min. to potvrdili aj gólom, keď sa po rohu Pačindu dostala lopta na osamoteného Kwina, ktorý hlavičkou prekonal bezmocného Volešáka.

Žilinčania chceli rýchlo odpovedať, ale Jelič v dobrej šanci preloboval Tujvela aj bránu. V ďalšej dobrej šanci sa ocitol v 18. min. Szarka, ale Volešák tentoraz gólu zabránil.

Na opačnej strane sa neujalo šikovné zakončenie Williama, ktoré dobre prečítal Tujvel. Szarkovi o chvíľu nato zmaril šancu na brejk dobrým vybehnutím ďaleko z brány Volešák a na druhej strane stihol Jeličovu tečovanú strelu z ľavej strany vytlačiť Tujvel na roh.

Rušný futbal v dobrej atmosfére pokračoval aj naďalej a hoci šancí na istý čas ubudlo, diváci sa nenudili. V závere polčasu mali o čosi viac šancí domáci, ale vyrovnať sa im do konca prvého polčasu nepodarilo.

Druhý polčas otvorili hostia strelou Polievku, ktorú musel likvidovať Volešák. Na druhej strane mohol vyrovnať William, ale premeškal správny moment na strelu.

Žilinčania sa potom dostávali čoraz viac na polovicu DAC, ale pred Tujvelom dobre pracovala obrana.

V 60. min. po rohu z ľavej strany zakončil strelou pri vzdialenejšej žrdi Škriniar, ale Tujvel na čiare ekvilibristickým zákrokom udržal svoj tím vo vedení.

Tlak domácich sa stupňoval a hostia ho nakoniec neustáli. V 69. min. Paur z pravej strany odcentroval pred bránu a Jelič strelou prekonal Tujvela.

Hráči Dunajskej Stredy pochopili, že nemôžu iba brániť a opäť pridali aj v hre dopredu, čím zastavili aktivitu MŠK.

V 83. min. však mal blízko ku gólu Káčer, ktorého šancu však zmaril Tujvel.

Aktivita domácich narastala, vyloženú šancu si ale šošoni nevedeli vypracovať, gól nedal v nadstavenom čase ani striedajúci Žilinčan Hučko, a tak sa duel skončil spravodlivou remízou.

Hlasy:

Adrián Guľa (tréner Žiliny): Mojim chlapcom patrí uznanie za to, ako po náročnom zápase a presune fyzicky zvládli náročný zápas. Smutní sme iba z toho, že sme zápas neotočili, ale takáto robota prenesie hráčov dopredu viac. Súper sa zameral na deštrukciu od prvej do poslednej minúty, my sme chceli hrať futbal. Škoda, že je to u nás podporené nepresným rozhodovaním, divákov to oberá o výraznejšie pozitívne emócie. Zlyhali sme iba v produktivite, ale musíme dať hlavy hore a určite vyhráme ďalší zápas.

Tomislav Marič (tréner Dunajskej Stredy): Myslím, že sme videli zaujímavý zápas. Vedeli sme, že Žilina je plná entuziazmu, mladá, má veľmi dobré držanie lopty. V prvom polčase sme hrali dobre, viedli sme 1:0. Mali sme však aj niekoľko dobrých príležitostí na druhý gól, no chýbala nám presnejšia prihrávka. V druhom polčase domáci zvýšili tlak, zaslúžene vyrovnala a remíza je spravodlivá. Žiline prajem, aby sa dostala do skupinovej fázy.