Nišikoriho desiaty titul, triumfoval vo Washingtone

Hoci Nišikori prvý set proti Isnerovi stratil, zvyšné dva už vyhral a tešil sa z výhry v zápase, respektíve v celom turnaji. (Autor: SITA/AP)
SITA|10. aug 2015 o 08:00

Dvojhru vo Washingtone ovládol druhý najvyššie nasadený hráč, štvorhru vyhrala v metropole USA najvyššie nasadená dvojica.

WASHINGTON. Japonský tenista Kei Nišikori získal jubilejný desiaty singlový titul na hlavnom profesionálnom okruhu.

Zaokrúhlil ho nedeľňajším finálovým triumfom na turnaji ATP World Tour 500 Citi Open v americkom Washingtone nad domácim Johnom Isnerom za 115 minút 4:6, 6:4, 6:4.

Dvadsaťpäťročný zverenec Michaela Changa získal šek na 343-tisíc dolárov a 500 bodov do príslušného rebríčka.

Štvorhru v metropole USA ovládli najvyššie nasadení - domáci bratia Bob a Mike Bryanovi, ktorí si vo finále poradili s dvojkami "pavúka" Ivanom Dodigom a Marcelom Melom v pomere 6:4, 6:2 za 56 minút.

ATP Washington - finále:

/dotácia 1 753 020 USD, tvrdý povrch Deco-Turf/

Kei Nišikori (Jap.-2) - John Isner (USA-8) 4:6, 6:4, 6:4 za 115 minút

ATP Washington (štvorhra) - finále:

Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) - Ivan Dodig, Marcelo Melo (Chor./Braz.-2) 6:4, 6:2 za 56 minút