Slováci začali Memoriál Ivana Hlinku prehrou, nestačili na Rusko

Pred slovenskou bránou bolo nejeden raz poriadne dusno.
Pred slovenskou bránou bolo nejeden raz poriadne dusno. (Autor: SITA)
TASR|10. aug 2015 o 20:20

Slováci vstúpili do Memoriálu Ivana Hlinku neúspešne. Pri prehre 2:5 sa strelecky presadili Miloš Roman a Marián Studenič.

BRATISLAVA. Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov odštartovali na turnaji Memoriál Ivana Hlinku prehrou. V pondelňajšom zápase nestačili na ruských rovesníkov. Podľahli im 2:5.

Góly mladých Slovákov si pripísali v deviatej minúte Miloš Roman a v 53. minúte Marián Studenič.

((foto))

Zverenci Antona Bartánusa sa najbližšie predstavia v utorok o 17.30 h proti Fínom. Svoje účinkovanie v bratislavskej B-skupine zakončia v stredu znovu o 17.30 h zápasom s Američanmi.

V Břeclavi hrajú Česko, Kanada, Švédsko a Švajčiarsko.

Hlasy po zápase

Anton Bartánus, tréner Slovenska (SZĽH): "Rusi boli silným súperom, o ktorom je známe, že drží s týmto výberom príliš dlhú víťaznú šnúru. Aj napriek tomu sme sa snažili byť mu rovnocenným partnerom a pozeráme sa v prvom rade na svoj výkon. Máme stále na čom pracovať. Verím, že sa budeme zlepšovať od zápasu k zápasu a proti Fínsku to v utorok aj ukážeme."

Memoriál Ivana Hlinku

SR - Rusko 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)

Góly: 9. Roman (Galbavý), 53. Studenič (Buček, Boak) - 7. Afanasev, 10. Veriajev, 13. Avramenko, 24. Kajumov, 44. Ševčenko. Vylúčení: 4:5, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0.

Fínsko - USA 5:1 (4:0, 1:1, 0:0)

Góly: 8. Mäkinen, 11. Tuulola, 15. Salo, 19. Somppi, 39. Mäkinen - 37. Gettinger. Vylúčení: 6:8, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.

Švédsko - Švajčiarsko 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Góly: 17. Nylander, 25. Fällström, 37. Olsson, 60. Cederholm - 6. Hiscier, 44. Volejnicke , 47. Volejnicke. Vylúčení: 12:9, navyše: Lerch (Švaj.) 10 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0.

Česko - Kanada 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Góly: 4. Kantner - 7. Dube, 16. Patrick, 49. Malenstyn. Vylúčení: 2:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci začali Memoriál Ivana Hlinku prehrou, nestačili na Rusko