Nenadviazala na prvé kolo. Cibulková v Toronte dohrala

Alize Cornetová musela zabojovať nielen s Cibulkovou, ale aj s teplým počasím.
Alize Cornetová musela zabojovať nielen s Cibulkovou, ale aj s teplým počasím. (Autor: TASR/AP)
SITA|12. aug 2015 o 23:11

Francúzska tenistka Alize Cornetová vyhrala nad Cibulkovou po prvý raz v kariére.

TORONTO. Slovenská tenistka Dominika Cibulková skončila vo dvojhre svoje účinkovanie na turnaji WTA Premier Rogers Cup v kanadskom Toronte.

Dvadsaťšesťročná Bratislavčanka ako nenasadená hráčka prehrala v stredajšom dueli 2. kola so štvorkou singlového "pavúka" Alizé Cornetovou z Francúzska za 94 minút hladko 3:6, 2:6, predtým si na úvod poradila so Sloane Stephensovou z USA (6:3, 6:4 za 103 minút).

Slovenku poteší aspoň nezdanená prémia 13 050 USD a 60 bodov do rebríčka.

Cibulková v prvom sete prehrávala 0:3, ale následne dokázala získať tri gemy v rade. Dvadsaťpäťročná Cornetová však potom získala päť hier za sebou a viedla 6:3, 2:0.

Zverenkyňa kapitána fedcupovej reprezentácie SR Mateja Liptáka nerezignovala a rovnako ako v prvom sete vyrovnala.

Rodáčka z Nice zapla na plné obrátky a slovenskej tenistke už nedovolila získať ani jediný gem. Cornetová dosiahla premiérový triumf nad Cibulkovou a vo vzájomnej zápasovej bilancii znížila na 1:4.