Vieme hrať aj bez obývačkového koberca, rypol si kouč Trenčína

Futbalisti AS Trenčín pokračuju vo svojej impozantnej sérii, keď nielen že nestratili v piatich zápasoch ani bod, ale ani neinkasovali.

Trenčiansky záložník Stanislav Lobotka (v bielom) uniká pred dvojicou Dunajskostredčanov Lupták - Sarr.(Zdroj: SME - Tibor Somogyi)
NEAPOL vs. AC MILAN v talianskej Serii A naživo >>

Fortuna liga - 5. kolo

DAC Dunajská Streda - AS Trenčín 0:2 (0:0)

Góly: 62. a 65. Van Kessel

Rozhodoval: Valášek, ŽK: Szarka - Skovajsa, Rabiu, 5274 divákov

Dunajská Streda: Tujvel - Štepanovský, Michalík, Kwin, Brašeň - Sarr Sarr (68. Polievka), Ljubičič (87. Jurčo), Straka (78. Stephens), Pačinda - Ľupták - Szarka

AS Trenčín: Šemrinec - Čögley, Kleščík, Rundič, Madu - Lobotka - Guba (87. Holúbek), Koolwijk (68. Wesley), Bero, Skovajsa (46. Van Kessel) - Rabiu

DUNAJSKÁ STREDA. Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna AS Trenčín sú v novej sezóne Fortuna ligy stále stopercentní.

V sobotňajšom dueli 5. kola triumfovali na pôde DAC Dunajská Streda 2:0 a tabuľku najvyššej domácej súťaže vedú suverénne s 15-timi bodmi.

V sobotu zariadil triumf obhajcu titulu holandský krídelník Gino van Kessel, ktorý prišiel na trávnik na začiatku druhého polčasu a dvoma gólmi v 62. a 65. minúte rozhodol o piatom víťazstve svojho tímu v rade.

Brankár AS Igor Šemrinec si v tejto ligovej sezóne drží už 450 minút čisté konto. Neinkasoval postupne proti Michalovciam (1:0), Podbrezovej (2:0), Zlatým Moravciam (1:0), Myjave (1:0) a teraz ani proti Dunajskej Strede (2:0).

Skóre trenčianskych futbalistov 7:0 je o to obdivuhodnejšie, že ani raz ešte nehrali v domácom prostredí.

Tomislav Marič (tréner DAC): "Myslím si, že moji hráči 90 minút dobre zatvárali priestor. Utvorili sme si aj niekoľko príležitostí, ktoré sme však nevyužili. Dvakrát sme zbytočne prehrali súboj a z toho sme dvakrát inkasovali. V takýchto zápasoch rozhodujú detaily. Som tu osem mesiacov a nikdy som nič nehovoril na rozhodcov. Ani sa nechcem vyjadrovať na ich výkony, tiež si robia len svoju prácu, ale po zákroku na Szarku mala byť jedenástka. Neviem, či by sme po nej vyhrali, ale viem, že ovplyvnila zápas."

Ivan Vrabec (tréner Trenčína): "Bol to dobrý zápas v skvelej atmosfére. Súper dobre nakopával lopty, ktoré sme však ustáli. Pred zápasom sme urobili v zostave pár zmien, s ktorými sa naši hráči stotožnili. Cez prestávku prišiel Van Kessel, ktorý ukázal, prečo je hráčom Trenčína a kedy je pre nás platný - dal dva góly. Chcem ešte pripomenúť domácemu trénerovi, že vieme hrať aj bez obývačkového koberca na prírodnom trávniku."

Vrabec narážal na Maričov výrok po marcovom zápase oboch tímov, ktorý Trenčín na domácom umelom trávniku vyhral 3:0. "Keď je človek zvyknutý na prírodnú trávu a je ťažké hrať na obývačkovom koberci," posťažoval si vtedy Marič.

Priebeh

V 5. minúte mali hostia gól na kopačkách, Rabiu vystrelil z 15-tich metrov, Tujvel však loptu vyrazil a následnú dorážku Straka odkopol.

Dunajská Streda sa tlačila dopredu krajnými priestormi, hlavne Pačinda to skúšal aj nebezpečnými centrami, ale gólovú šancu si domáci nevytvorili.

Nebezpečnou strelou sa v 27. minúte prezentoval hosťujúci Skovajsa, ale brankár Tujvel bol na mieste. Na druhej strane skúšal šťastie Pačinda, no aj jeho strela letela mimo.

Po polhodine hry sa prebojoval do pokutového územia Sarr, no pred zakončením sa vrhol po lopte Šemrinec.

Následne sa do obrovskej šance dostal Bero, z pravej strany aj zakončil, do jeho pokusu sa však hodil Michalík.

V nadstavenom čase prvého polčasu mohla ísť Dunajská Streda do vedenia, ale Pačindovu strelu z 20-tich metrov vyrazil Šemrinec.

V úvode druhého polčasu pohrozil striedajúci Van Kessel, jeho strela z 18-tich metrov však minula bránu. V 54. minúte po prihrávke Pačindu vystrelil z ľavej strany aj domáci Ľupták, no nepresne.

Prvý gól duelu prišiel po hodine hry, keď po prihrávke Koolwijka otvoril skóre milimetrovou strelou do ľavého dolného rohu domácej brány Van Kessel - 0:1.

O tri minúty neskôr hostia zvýšili svoj náskok, opäť sa presadil Van Kessel, tentoraz prestrelil Tujvela sprava.

Po góloch tempo hry trochu upadlo, bojovalo sa prevažne medzi obomi šestnástkami. V 77. minúte sa vytiahol brankár AS Šemrinec pri zakončení Ljubičiča.

V 85. minúte sa predral do šestnástky Bero, zblízka vystrelil, ale aj Tujvel si pripísal dobrý zákrok. V závere zápasu sa vystupňovala nervozita, no gól už nepadol.