Manchester City zdolal Chelsea 3:0. Ten výsledok je nezmysel, tvrdí Mourinho

Olivier Giroud (vpravo) sa teší z gólu so spoluhráčom z Arsenalu Hectorom Bellerinim. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. aug 2015 o 16:30

Chelsea má po dvoch kolách anglickej ligy iba bod. Futbalisti Arsenalu Londýn vyhrali na pôde Crystal Palace 2:1 vďaka vlastnému gólu domácich.

MANCHESTER. Futbalisti anglického šampióna Chelsea Londýn sa v úvode nového ročníka Premier League trápia. Po remíze 2:2 v prvom kole so Swansea City nezvládli ani nedeľňajší šláger toho druhého - na pôde Manchestru City prehrali 0:3.

Kým Citizens majú z dvoch zápasov plný počet šesť bodov a vyšvihli sa na čelo tabuľky, Chelsea figuruje s jediným bodov na priebežnej 16. priečke.

Mužom prvého polčasu bol domáci kanonier Sergio Agüero. Argentínsky reprezentant hýril aktivitou, v úvodných sedemnástich minútach mal tri gólové šance, ale brankár Begovič bol vo všetkých prípadoch úspešnejší.

Po polhodine hry si však Agüero vymenil loptu s Yaya Tourem, prešiel cez nedôraznú obranu Chelsea a strelou k ľavej žrdi otvoril skóre.

Po zmene strán sa hostia snažili vyrovnať, ale gól Ramires z 50. minúty neplatil pre ofsajd. Naopak, v závere domáci zvýšili. Jedenásť minút pred koncom nepostrážil Ivanovič hlavičkujúceho Kompanyho a v 85. minúte po veľkej chybe Fabregasa upravil na konečných 3:0 Fernandinho.

"Výsledok 3:0 je nezmysel. Za stavu 1:0 sme boli celý druhý polčas lepším tímom. Prvý polovica bola pre nás náročná, veľa sme toho nevytvorili a viackrát nás musel podržať brankár. V druhom dejstve to však bolo úplne o inom," hodnotil kouč Chelsea Jose Mourinho.

Prvýkrát v novej sezóne naplno bodovali hráči Arsenalu Londýn. V mestskom derby vyhrali na pôde Crystal Palace 2:1 vďaka nešťastnému vlastnému gólu Damiena Delaneyho.

Manchester City - Chelsea Londýn 3:0 (1:0)

Góly: 31. Agüero, 79. Kompany, 85. Fernandinho

Crystal Palace - Arsenal Londýn 1:2 (1:1)

Góly: 28. Ward - 16. Giroud, 55. Delaney (vl.)

Domov»Futbal»Anglicko»Manchester City zdolal Chelsea 3:0. Ten výsledok je nezmysel, tvrdí Mourinho