Tenisti Harrison a Kokkinakis sa takmer pobili

SITA|17. aug 2015 o 15:17

Američan Ryan Harrison a Austrálčan Thanasi Kokkinakis sa nechovali k sebe práve najprívetivejšie a na konci trojsetového súboja sa takmer pobili.

CINCINNATI. Už úvodné kolo kvalifikácie mužskej časti tenisového turnaja v americkom Cincinnati prinieslo poriadny rozruch. Nie však tenisového charakteru.

Dvadsaťtriročný Harrison provokoval svojho o štyri roky mladšieho súpera ešte počas prvého setu napríklad tým, že sa vysmieval z jeho tetovaní a náušnice a počas striedaní strán na neho pokrikoval.

"Nazval si ma kreténom. Nehnevaj ma. Tvoje správanie má ďaleko od normálu," vravel Kokkinakis svojmu súperovi po víťaznom prvom sete 7:5.

"Nie si kretén, ale decko," odpovedal mu Harrison. Keď sa Kokkinakis pobral do šatne, Harrison si mrnčal popod nos.

"Si rovnako bezstarostný ako celý tvoj tím. Vy tenisové deti potrebujete, aby vás niekto dostal pod kontrolu. Neviete sa správať. Wawrinka by si mal vziať do parády Kyrgiosa a ja asi vezmem teba, 'hajzlík'."

Švédsky rozhodca Mohamed Lahyani musel počas stretnutia dvakrát zísť z empajrovej stoličky za aktérmi na dvorec, aby ich upokojil.

"Nikdy predtým som nezažil podobný zápas," povedal Lahyani podľa Foxsports.

Kokkinakis napokon zvíťazil 7:5, 3:6, 7:6 (2), ale ani záver zápasu neostal bez emócií. Harrison chcel podať ruku svojmu súperovi, ale ten ho odstrčil.

"Má iba 19 a provokuje. Aj ja som mal 17, 18 a 19, ale vedel, že existuje hranica, cez ktorú nesmiem ísť. Ak to však chce, pochovám ho," povedal Harrison.

"Neurobil som nič neúctivé," bránil sa Kokkinakis pred hlavným rozhodcom.

Správaním oboch hráčov by sa mala zaoberať Asociácia tenisových profesionálov, napísal New York Times.