BRATISLAVA. Slovenský účastník KHL Slovan Bratislava získal šesť dní pred štartom základnej časti výraznú posilu do útoku. S podmienkami kontraktu súhlasil skúsený český krídelník Lukáš Kašpar.
Platnosť jeho zmluvy so Slovanom ešte podlieha registrácii na centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve. Informovala o tom oficiálna webstránka klubu.
V KHL strieľal Lukáš Kašpar aj takéto góly.
Dvadsaťdeväťročný útočník odohral väčšiu časť uplynulej sezóny v Jugre Chanty-Mansijsk. Za bratislavský klub by mal prvýkrát nastúpiť v piatkovom prípravnom zápase na ľade HKM Zvolen.
Fanúšikom Slovana by sa však mal predstaviť už skôr. Vo štvrtok sa zúčastní prezentácie tímu a spoločnej autogramiády v NC Centrál.
Kašpar vstúpil do profihokeja len ako sedemnásťročný v drese Litvínova. Jeho kvality si veľmi rýchlo všimli aj skauti zo zámoria. A v roku 2004 si ho z 1. kola draftu z celkového 22. miesta vybral klub NHL San Jose Sharks.
V najlepšej súťaži sveta odohral počas dvoch sezón v drese Sharks dokopy šestnásť zápasov s bilanciou dva góly a dve asistencie. Vo farmárskej AHL si v 318 dueloch pripísal stosedemdesiat kanadských bodov.
Lukáš Kašpar (vpravo) pôsobil aj v NHL - obliekal si dres San Jose Sharks. Na snímke sa snaží zastaviť Slováka Ľubomíra Višňovského. FOTO - TASR/AP.
V ročníku 2009/2010 sa Kašpar rozhodol pre návrat do Európy - obliekal dresy Kärpätu Oulu, Barysu Astana, Donbassu Doneck a naposledy Jugry Chanty-Mansijsk, za ktorú nastúpil v minulom ročníku v 51 dueloch.
Získal tridsaťdva bodov a stal sa druhým najproduktívnejším hráčom mužstva.
S českou reprezentáciou vybojoval zlatú medailu na MS 2010. O dva roky neskôr pridal do zbierky aj bronz.