Košickí oceliari nestačili na EHC Red Bull Mníchov

Hráč HC Košice Martin Štrbák (v strede) a gólman Red Bull Mníchov Danny aus den Birken. (Autor: SITA/Jozef Jarošík)
TASR|20. aug 2015 o 22:06

HC Košice prehrali vo štvrtok v prvom vystúpení v H-skupine Ligy majstrov v Steel aréne 2:4.

Hokejisti HC Košice prehrali vo svojom prvom vystúpení v H-skupine Ligy majstrov (CHL) v Steel aréne s EHC Red Bull Mníchov 2:4.

KOŠICE. Hviezdou zápasu bol nemecký reprezentačný útočník Michael Wolf, ktorý zaznamenal hetrik.

Na košickej strane sa podarilo dvakrát skórovať Jiřímu Bicekovi.

Košičania sa predstavia na mníchovskom ľade v druhom kole H-skupiny v piatok 28. augusta o 19.30.

Zľava: Hráči Red Bull Mníchov Andreas Eder a Flórian Kettemer a hráč HC Košice Marek Bartánus (vpravo). Foto: SITA/Jozef Jarošík

Prvý gól dali hostia

Obidve družstvá vstúpili do stretnutia opatrne a prvú šancu mal v 5. minúte domáci Hričina, bekhendom však Aus den Birkena neprekvapil. O minútu neskôr sa dostal pred Melicherčíkom k zakončeniu Pinizzotto, košický brankár neinkasoval.

Domácich mohol v 9. minúte poslať do vedenia počas presilovej hry Bartoš, spomedzi kruhov nenašiel voľný priestor medzi betónmi mníchovského brankára.

V polovici prvej tretiny sa dostal do šance hosťujúci Jaffray, na opačnej strane pohrozil Šoltés. Skóre duelu otvoril v 12. minúte Wolf, ktorý zužitkoval prihrávku Smabyho - 0:1. Hostia si do konca prvej tretiny vypracovali niekoľko príležitostí, najväčšiu z nich mali paradoxne v oslabení, no Seidenberg neprekonal košického brankára.

Na snímke striedačka Košíc, uprostred tréner Peter Oremus počas zápasu. Foto: TASR/František Iván

Aj druhý zásah patril hosťom

Vstup do druhej dvadsaťminútovky vyšiel hosťom, ktorí sa v 23. minúte vďaka presnému presilovkovému zásahu Wolfa ujali dvojgólového vedenia. Ten istý hráč skompletizoval hetrik o štyri minúty neskôr, pred bránkou domácich sa dostal k odrazenému puku a nechytateľne ho poslal do siete - 0:3. Domáceho brankára Melicherčíka vyhnal z bránky v 31. minúte Dehner, ktorý zužitkoval početnú výhodu o jedného hráča.

Do košickej bránky sa postavil Riečický, ktorý v 34. minúte úspešne čelil nájazdu Franka Mauera. "Oceliari" prekonali Aus den Birkena až v 35. minúte, keď na 1:4 korigoval Bicek po ideálnej prihrávke Suju.

Na snímke vľavo hráč Košíc Adam Lapšanský, vpravo hráč Mníchova Maximilian Kastner. Foto: TASR/František Iván

Hostia víťazstvo ubránili

Na začiatku tretieho dejstva sa prezentoval niekoľkými dobrými zákrokmi Riečický, ktorý podržal svoj tím pri početnej výhode súpera, ale i po nej.

Na začiatku 47. minúte sa otvoril priestor na zakončenie pred Sujom, mníchovský brankár však zneškodnil jeho streleckú príležitosť.

V 50. minúte sa na útočnej modrej čiare uvoľnil Bartánus, ani po jeho bekhendovom zakončení sa stav nezmenil.

Podarilo sa to až Bicekovi v 53. minúte, ktorý vyťažil z práce Suju a Bartánusa - 2:4.

Mníchovčania po inkasovanom góle dobre bránili, po rýchlych protiútokoch pálil takmer z každej pozície a zápas zaslúžene doviedli do víťazného konca.

Na snímke vľavo hráč Košíc Marek Bartánus, vpravo hráč Mníchova Richard Regehe. Foto: TASR/František Iván

Povedali po zápase

Peter Oremus, tréner Košíc: "Začiatok zápasu bol taký, ako sme si predstavovali, priebeh bol vyrovnaný, ale potom iniciatívu jednoznačne prebrali hostia. Po hrubej chybe v obrane sa ujali vedenia a musíme si priznať, že dnes nás prevýšili. Keď chceme byť úspešní v takýchto dueloch, tak v každom striedaní musíme odovzdať maximum. Málo hráčov sa dnes pripojilo k jedinej päťke, ktorá dnes dala góly. Keď sa nekorčuľuje, nie je herná i osobná disciplína na vysokej úrovni, tak mužstvá vás prevýšia. Výsledok je zaslúžený v prospech súpera."

Jiří Bicek, autor dvoch košických gólov: "Dali viac gólov, mali i viac šancí a vyhrali. Prehrali sme, no tým to nekončí. Teraz musí každý porozmýšľať o tom, ako a čo hral. Máme pred sebou ešte dva zápasy vonku a jeden doma."

Dominik Riečický, brankár Košíc: "Chceli sme zvíťaziť, pretože body z domáceho ľadu sú dôležité. Do každého zápasu už musíme ísť s tým, že chceme uspieť."

Christian Winkler, generálny manažér EHC Mníchov: "Dali sme góly v správnom čase a v správny moment. Napriek tomu, že Košice hrali celých šesťdesiat minút, tak sme sa tešili z troch bodov a to aj vďaka výbornému brankárovi."

Michael Wolf, autor hetriku Mníchova: "Nie v každom zápase dáte tri góly, je to potešujúce a človek by bol rád, ak by ich strelil v každom stretnutí. Nebol to ľahký súper, teší nás víťazstvo."

Na snímke uprostred hráč Košíc Marek Bartánus pred brankárom Mníchova Dannym Aus den Birkenom. Foto: TASR/František Iván

Štatistika

HC Košice - EHC Red Bull Mníchov 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)

Góly: 35. Bicek (Suja, Macejko), 53. Bicek (Bartánus, Suja) - 12. Wolf (Smaby, Jaffray), 23. Wolf (Jaffray), 27. Wolf, 31. Dehner (Aucoin, S”derholm).

Rozhodovali: Kubuš (SR), Piragič (Chorv.) Šefčík, Výleta (obaja SR),

vylúčení 3:5 na 2 min.,

presilovky: 0:2,

oslabenia: 0:0,

5373 divákov

Zostavy a striedania: HC Košice: Melicherčík (31. Riečický) - Slovák, Štrbák, Philipp, Šedivý, Cebák, Macejko - Lapšanský, Bartoš, Jenčík - Bicek, Suja, Bartánus - Hrnka, Boltun, Hričina - Šoltés, Češík, Sojčík - 29. Lelkeš

Red Bull Mníchov: Aus den Birken - Boyle, S”derholm, Regehr, Dehner, Smaby, Kettemer, St-Denis - Christensen, Jaffray, Wolf - F. Mauer, Aucoin, Sparre - Pinizzotto, Seidenberg, U. Mauer - Kahun, Kastner, Eder

TASR

Na snímke smutní hráči Košíc po prehre v zápase H skupiny hokejovej Ligy majstrov HC Košice - EHC Mníchov 2:4 v Košiciach. Foto: TASR/František Iván