Titul v Cincinnati získalu šesťkrát. Federer dosiahol štyridsiaty triumf

Rogerovi Federerovi sa na turnaji v Cincinnati darí.
Rogerovi Federerovi sa na turnaji v Cincinnati darí. (Autor: TASR/AP)
SITA|22. aug 2015 o 10:56

Na tvrdom povrchu v Cincinnati sa mu darí. Roger Federer môže tento rok získať siedmy titul. Po víťazstve nad Felicianom Lópezom postúpil už do semifinále.

CINCINNATI. Švajčiarsky tenista Roger Federer počas kariéry nazbieral už štyridsať víťazných zápasov na turnaji Western & Southern Open v Cincinnati. To zatiaľ posledné je z piatkového štvrťfinále aktuálneho ročníka.

V ňom zdolal Španiela Feliciana Lópeza 6:3, 6:4.

Už legendárny tridsaťštyriročný Švajčiar za 62 minút nasúkal súperovi dvadsaťšesť víťazných úderov vrátane ôsmich es. Španiel proti Federerovi zatiaľ nezískal ani jedno víťazstvo - má bilanciu 0:12.

„Na kurte som sa cítil veľmi dobre, najmä prvý set bol podľa môjho gusta. V druhom sete bolo dôležité, že som v šiestom geme zvládol situáciu za stavu 0:40 pri svojom podaní. Zo skúseností viem, že takýto zápas by sa mohol zvrtnúť v prospech súpera veľmi rýchlo,“ povedal Federer po postupe do semifinále.

Zostrih zo zápasu.

Švajčiar hrá pätnástykrát na obľúbenom podujatí v americkom Ohiu. Počet zápasových triumfov zaokrúhlil na štyridsať - bilancia 40:8. A útočí už na siedmy titul.

S pohárom nad hlavou sa tešil v rokoch 2014, 2012, 2010, 2009, 2007 a 2005.

V semifinále mu stojí v ceste Brit Andy Murray - hráč, ktorý ho vďaka minulotýždňovému triumfu na Rogers Cupe v Montreale preskočil vo svetovom rebríčku na druhom mieste.

Roger Federer bude v semifinále čeliť Andymu Murraymu. FOTO - SITA/AP.

Murray vo štvrťfinále vyradil nebezpečného Francúza Richarda Gasqueta (12.) 4:6, 6:1 a 6:3. Bol to v jeho podaní už 56. víťazný zápas na hlavnom okruhu ATP World Tour v tejto sezóne, čo je najviac spomedzi všetkých hráčov.

„Každé stretnutie, v ktorom musím otáčať stav a riešiť náročné situácie, ma posúva vpred,“ povedal Murray po súboji s Gasquetom.

Federer a Murray odohrali proti sebe dvadsaťštyri zápasov - bilancia je mierne na strane Švajčiara 13:11. Zatiaľ naposledy v semifinále tohtoročného Wimbledonu Federer triumfoval nad Murraym 7:5, 7:5, 6:4.

V Cincinnati si zahrali proti sebe aj vlani. Vo štvrťfinále zvíťazil Švajčiar 6:3 a 7:5.

Domov»Tenis»Titul v Cincinnati získalu šesťkrát. Federer dosiahol štyridsiaty triumf