Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Titul v Cincinnati získalu šesťkrát. Federer dosiahol štyridsiaty triumf

Na tvrdom povrchu v Cincinnati sa mu darí. Roger Federer môže tento rok získať siedmy titul. Po víťazstve nad Felicianom Lópezom postúpil už do semifinále.

Rogerovi Federerovi sa na turnaji v Cincinnati darí.Rogerovi Federerovi sa na turnaji v Cincinnati darí. (Zdroj: TASR/AP)

CINCINNATI. Švajčiarsky tenista Roger Federer počas kariéry nazbieral už štyridsať víťazných zápasov na turnaji Western & Southern Open v Cincinnati. To zatiaľ posledné je z piatkového štvrťfinále aktuálneho ročníka.

V ňom zdolal Španiela Feliciana Lópeza 6:3, 6:4.

Už legendárny tridsaťštyriročný Švajčiar za 62 minút nasúkal súperovi dvadsaťšesť víťazných úderov vrátane ôsmich es. Španiel proti Federerovi zatiaľ nezískal ani jedno víťazstvo - má bilanciu 0:12.

„Na kurte som sa cítil veľmi dobre, najmä prvý set bol podľa môjho gusta. V druhom sete bolo dôležité, že som v šiestom geme zvládol situáciu za stavu 0:40 pri svojom podaní. Zo skúseností viem, že takýto zápas by sa mohol zvrtnúť v prospech súpera veľmi rýchlo,“ povedal Federer po postupe do semifinále.

Zostrih zo zápasu.

Švajčiar hrá pätnástykrát na obľúbenom podujatí v americkom Ohiu. Počet zápasových triumfov zaokrúhlil na štyridsať - bilancia 40:8. A útočí už na siedmy titul.

S pohárom nad hlavou sa tešil v rokoch 2014, 2012, 2010, 2009, 2007 a 2005.

V semifinále mu stojí v ceste Brit Andy Murray - hráč, ktorý ho vďaka minulotýždňovému triumfu na Rogers Cupe v Montreale preskočil vo svetovom rebríčku na druhom mieste.

Roger Federer bude v semifinále čeliť Andymu Murraymu. FOTO - SITA/AP.

Murray vo štvrťfinále vyradil nebezpečného Francúza Richarda Gasqueta (12.) 4:6, 6:1 a 6:3. Bol to v jeho podaní už 56. víťazný zápas na hlavnom okruhu ATP World Tour v tejto sezóne, čo je najviac spomedzi všetkých hráčov.

„Každé stretnutie, v ktorom musím otáčať stav a riešiť náročné situácie, ma posúva vpred,“ povedal Murray po súboji s Gasquetom.

Federer a Murray odohrali proti sebe dvadsaťštyri zápasov - bilancia je mierne na strane Švajčiara 13:11. Zatiaľ naposledy v semifinále tohtoročného Wimbledonu Federer triumfoval nad Murraym 7:5, 7:5, 6:4.

V Cincinnati si zahrali proti sebe aj vlani. Vo štvrťfinále zvíťazil Švajčiar 6:3 a 7:5.