MS: Gelle má miestenku na dosah, istota mu ušla o jedno miesto

Peter Gelle bol veľmi blízko istoty miestenky. Stále ju však môže získať.
Peter Gelle bol veľmi blízko istoty miestenky. Stále ju však môže získať. (Autor: TASR)
TASR|22. aug 2015 o 11:30

Aby si zaistil účasť na OH v Riu, potreboval skončiť najhoršie siedmy. Peter Gelle vo finále finišoval na ôsmom mieste. Traja vodáci pred ním sa však môžu kvalifikovať aj v kategórii K4. Potom by sa poradie posúvalo.

MILÁNO. Slovenský kajakár Peter Gelle skončil v A-finále K1 na 1000 m na MS v Miláne ôsmy. Zverenec trénera Radovana Šimočka má na dosah olympijskú miestenku na OH 2016 v Riu de Janeiro.

Istotu má zatiaľ iba najlepších sedem pretekárov. Pred Gellem však skončili aj traja vodáci, ktorí môžu vybojovať miestenku v K4. Poradie by sa potom automaticky posúvalo a Slovák by v Riu mohol štartovať v singli.

Zo zisku titulu sa tešil skúsený Dán Rene Holten Poulsen. Strieborný bol obhajca titulu Čech Josef Dostál, bronzový Fernando Pimenta z Portugalska.

"Nebola to katastrofa, ale v semifinále som určite predviedol lepšiu jazdu. Najmä druhú päťstovku som tak dobre nezvládol ako v semifinálovej jazde. Bol som tuhší, nevedel som to tak rozbehnúť," hodnotil Gelle.

"Mrzí ma to, že som to nedotlačil do siedmeho miesta, ale v závere som už dával do toho posledné sily. Teraz mi zostáva iba dúfať, ako sa to celé vyvinie," dodal pre server Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky canoe.sk.

Petrovi Gellemu unikla istota olympijskej miestenky o jedno miesto. FOTO - TASR.

Slovenský dvojkajak v zložení Ivana Kmeťová, Martina Kohlová obsadil v B-finále K2 na 500 m až piate miesto. Celkovo skončí na štrnástej pozícii.

S najväčšou pravdepodobnosťou si nevybojuje miestenku na OH 2016 v Riu de Janeiro.

Kmeťová s Kohlovou ešte budú mať šancu na májovej dodatkovej európskej kvalifikácii v Duisburgu. Odtiaľ však postúpia iba dve najlepšie lode.

Záznam zo sobotňajších B- a C-finále.

"Ešte v polovici trate sme boli druhé. Mala som z našej jazdy dobrý pocit, držali sme sa s najlepšími loďami. Na posledných 50 metroch to však na mňa doľahlo," priznala Kmeťová.

"Cítila som sa tak, že snáď ani nedôjdem do cieľa. Telo nevládalo, možno som bola premotivovaná. V závere som toho mala vyše hlavy," dodala. V Miláne sa jej s Kohlovou už zrejme nepodarí miestenku vybojovať.

"Bielorusky postúpili do finále K4, tie boli pre nás bezpredmetné. Pred nami však skončili aj Rakúšanky a Belgičanky. Obe lode tak majú ešte šancu postúpiť do Ria. Nám by už v Miláne pomohol iba zázrak, ak by do finále postúpili Dánky a v bojoch o medaily by medzi európskymi loďami boli v prvej sedmičke," ozrejmila Kmeťová.

Kmeťová s Kohlovou do Ria zrejme nepocestujú. FOTO - TASR.

Matej Rusnák finišoval v B-finále C1 na 1000 m tretí a celkovo skončil dvanásty. Miroslav Zaťko s Ľubomírom Beňom prišli v B-finále K2 na 200 m do cieľa na šiestej priečke (celkovo 15.).

Ľubomír Hagara dopádloval v malom finále C1 ôsmy. V konečnom účtovaní to znamenalo 17. pozíciu.

MS v rýchlostnej kanoistike - Miláno:

MUŽI

K1 1000 m - A-finále: 1. René Holten Poulsen (Dán.) 3:25,815, 2. Josef Dostál (ČR) 3:26,298, 3. Fernando Pimenta (Portug.) 3:26:535,... 8. Peter Gelle (SR) 3:29,378

C1 1000 m - A-finále: 1. Sebastian Brendel (Nem.) 3:48,956, 2. Martin Fuksa (ČR) 3:48,973, 3. Sergej Tarnovskij (Mold.) 3:51,583

C1 1000 m - B-finále: 1. (10.) Gerasim Kočnev (Uzb.) 3:57,176 min,... 3. (12.) Matej Rusnák 3:58,086

C2 500 m - A-finále: 1. Pavel Petrov, Michail Pavlov (Rus.) 1:42,035, 2. Wiktor Glazunow, Vincent Slominski (Poľ.) 1:42,575, 3. Dmytro Jančuk, Taras Miščuk (Ukr.) 1:42,759

C1 200 m - B-finále: 1. (10.) Alfonso Benavides (Šp.) 39,559,...8. (17.) Ľubomír Hagara 40,619

K2 200 m - B-finále: 1. (10.) Carlos Arevalo, Cristian Toro (Šp.) 32,373, 6. (15.) Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňo (SR) 33,326

ŽENY

K1 500 m - A-finále: 1. Lisa Carringtonová (N. Zél.) 1:49,398, 2. Anna Kárászová (Maď.) 1:51,125, 3. Jü Čou (Čína) 1:51,478

K2 500 m - B-finále: 1. (10.) Margarita Machnevová, Marina Litvinčuková (Biel.) 1:43,621,... 5. (14.) Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1:45,738

Domov»Ďalšie športy»MS: Gelle má miestenku na dosah, istota mu ušla o jedno miesto