United prvý raz nevyhrali, Bournemouth získal historické body

Hráč Manchestru United Memphis Depay obchádzal brankára Newcastlu Tima Krula. Gól z toho napokon nebol a zápas sa skončil nerozhodne 0:0. (Autor: SITA/AP)
TASR|22. aug 2015 o 16:12

V úvodných dvoch kolách si pripísali najtesnejšie víťazstvo 1:0. Futbalisti Manchestru United stratili prvé body na domácom trávniku v dueli proti Newcastlu United. Nováčik Bournemouth vyhral na pôde West Hamu.

MANCHESTER. Futbalisti Manchestru United remizovali v úvodnom sobotňajšom dueli tretieho kola Premier League doma s Newcastlom United 0:0. Po dvoch tesných triumfoch v pomere 1:0 si pripísali do tabuľky siedmy bod.

Newcastle má na konte dva za druhú remízu v prebiehajúcom ročníku.

Manchester mal celý zápas územnú prevahu. Už v štvrtej minúte sa z úvodného gólu tešil Rooney - ofsajdový verdikt čiarového rozhodcu mu radosť prekazil.

Hostia hrozili len z brejkov a jeden z nich mohol mať gólovú pečať. Mitrovičova hlavička však skončila na brvne.

Wayne Rooney sa strelecky nepresadil ani proti Newcastlu. FOTO - TASR/AP.

Po bezgólovom prvom dejstve to domáci v druhom polčase kombinačne roztočili. Rastúci tlak United vyvrcholil v záverečnej štvrťhodine. Postupne svoje príležitosti spálili Mata, Shaw či Javier Hernandez.

V samom závere zastavil gólovú hlavičku Smallinga na bránkovej čiare hosťujúci obranca. A Newcastle následne nevyužil na rozhodnutie prečíslenie troch proti jednému.

Neuznaný gól Wayna Rooneyho.

Brvno hráča Newcastlu Aleksandara Mitroviča.

Historicky prvé body v Premier League vo svojej 125-ročnej histórii získali v sobotu hráči nováčika FC Bournemouth. Na ihrisku West Hamu United zvíťazili 4:3.

Po polhodine hry viedli 2:0 zásluhou dvoch presných zásahov útočníka Calluma Wilsona. Domácim sa v druhom polčase podarilo vyrovnať - najprv v 48. minúte premenil pokutový kop Mark Noble, o päť minút sa presadil Senegalčan Cheikhou Kouyate.

Hráč Bournemouthu Callum Wilson (vľavo) zvyšuje svojim druhým gólom v stretnutí na 2:0. FOTO - TASR/AP.

Vedenie hosťom vrátil v 66. minúte Marc Pugh. V 79. minúte po červenej karte predčasne opustil hraciu plochu domáci Carl Jenkinson a Wilson z nariadeného pokutového kopu zavŕšil hetrik.

West Hamu sa podarilo už len znížiť gólom Modiba Maigu.

Premier League - 3. kolo:

Manchester United - Newcastle United 0:0

/Ľubomír Šatka (Newcastle) nefiguruje v zápise o stretnutí/

Crystal Palace - Aston Villa 2:1 (0:0)

Góly: 71. Dann, 87. Sako - 77. Souare (vlastný)

Leicester City - Tottenham Hotspur 1:1 (0:0)

Góly: 83. Mahrez - 81. Alli

Norwich City - Stoke City 1:1 (1:1)

Góly: 28. Martin - 11. Diouf

AFC Sunderland - AFC Swansea City 1:1 (0:1)

Góly: 62. Defoe - 45.+3 Gomis

West Ham United - FC Bournemouth 3:4 (0:2)

Góly: 48. Noble (z 11 m), 53. Kouyate, 83. Maiga - 11., 28. a 79. Wilson (tretí z 11 m), 66. Pugh. ČK: 79. Jenkinson (West Ham)

Domov»Futbal»Anglicko»United prvý raz nevyhrali, Bournemouth získal historické body