Federerova famózna šnúra v Cinncinati pokračuje, získal už siedmy titul

Federer zdolal svetovú jednotku v dvoch setoch.
Federer zdolal svetovú jednotku v dvoch setoch. (Autor: SITA/AP)
TASR|23. aug 2015 o 21:04

Severoamerický turnaj na tvrdom povrchu patrí medzi najobľúbenejšie podujatia legendárneho švajčiarskeho tenistu.

CINCINNATI. Švajčiarsky tenista Roger Federer sa stal víťazom turnaja ATP v Cinncinati. V pozícii druhého najvyššie nasadeného hráča zdolal srbskú jednotku Novaka Djokoviča 7:6 (1), 6:3 a aj svoju siedmu finálovú účasť na harde v Ohiu premenil na celkový triumf.

Zároveň zmaril súperovi historický zápis, ktorým by Djokovič ako prvý singlista v histórii skompletizoval zbierku triumfov zo všetkých deviatich turnajov Masters 1000.

Piaty vzájomný zápas oboch velikánov v tomto roku mal od začiatku vyrovnaný priebeh.

Djokovič sa trápil s agresívnou hrou Federera, ktorý bol viackrát blízko k úspešnému brejku, no Srb si napokon po niekoľkých namáhavých výmenach vždy podržal podanie.

Švajčiar sa naopak prezentoval kvalitným servisom a pohotovými údermi s útočným akcentom.

Víťaza prvého setu napokon určil až tajbrejk, v ktorom nedal Federer súperovi žiadnu šancu a za stavu 6:1 v ňom získal premeneným setbalom za 54 minút úvodné dejstvo.

To druhé malo jednoznačnejší priebeh. Švajčiar viedol už 3:0, následne aj 4:1, no jeho spanilé tempo zastavila šiesta hra.

Djokovič ju síce zvládol, dokonalý obrat však nedosiahol. Vo vzájomnej bilancii duelov prehráva s Federerom 20:21.