Cibulková po tuhom boji napokon postúpila v New Havene do 2. kola

Bulharka Pironkovová si vo vzájomných súbojoch s Dominikou Cibulkovou znova zhoršila bilanciu. (Autor: SITA/AP)
SITA|23. aug 2015 o 22:21

Na rovnakom turnaji sa do hlavnej súťaže prebojovala z kvalifikácie Magdaléna Rybáriková.

NEW HAVEN. Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila do osemfinále dvojhry na turnaji WTA Premier v americkom New Havene na tvrdom povrchu.

Dvadsaťšesťročná Bratislavčanka si v nedeľu v 1. kole poradila po vyše trojhodinovom boji s Bulharkou Cvetanou Pironkovovou 7:6 (8), 6:7 (5), 6:3.

Cibulková upravila vo vzájomnej bilancii na 9:2, súperke vrátila prehru z tohtoročného turnaja v Eastbourne.

Finalistku Australian Open 2014 v osemfinále čaká lepšia zo zápasu Kristina Mladenovicová (Fr.) - Sara Erraniová (Tal.-8).

Cibulková získala prvý set v tajbrejku napriek tomu, že v ňom zaostávala už 1:5 a odvrátila jeden setbal.

V druhom dejstve prehrávala už 1:5, dokázala však vyrovnať a neskôr v skrátenej hre zmazala Pironkovovej dva setbaly, no tretí už Bulharka zužitkovala.

V rozhodujúcom treťom sete síce Cibulková za stavu 2:2 prišla o servis, ale následne vyhrala štyri hry po sebe a radovala sa z postupu.

Do hlavnej súťaže dvojhry sa cez kvalifikáciu prebojovala aj Magdaléna Rybáriková.

Dvadsaťšesťročná piešťanská rodáčka nasadená ako šiesta zdolala v nedeľňajšom dueli finálového 3. kola kvalifikácie Američanku Christinu McHalovú za 82 minút 6:2, 6:4.

WTA New Haven

Kvalifikácia - 3. kolo (finále)

Magdaléna Rybáriková (SR-6) - Christina McHalová (USA-13) 6:2, 6:4 za 82 minút

Hlavná súťaž - 1. kolo

Dominika Cibulková (SR) - Cvetana Pironkovová (Bul.) 7:6 (8), 6:7 (5), 6:3 za 194 minút