Súboj Arsenalu s Liverpoolom sa skončil bezgólovou remízou

Mesut Özil z Arsenalu (uprostred) a Lucas Leiva z Liverpoolu (vľavo) bojujú o loptu. (Autor: TASR/AP)
TASR|24. aug 2015 o 22:55

Bezgólový výsledok sa medzi oboma tímami zrodil v najvyššej domácej súťaži vôbec prvýkrát od sezóny 1998/1999.

LONDÝN. Futbalisti Arsenalu Londýn remizovali v pondelňajšom dueli 3. kola anglickej Premier League s FC Liverpool 0:0.

Za hostí odohral celé stretnutie aj slovenský reprezentant Martin Škrtel, no do štatistík si zapísal len žltú kartu zo 61. minúty.

V prvom polčase dominovali s loptou hráči Arsenalu, na gólové šance však vyhral Liverpool.

Dvakrát ohrozil domácu bránu Coutinho, skórovať mohli aj Firmino či Benteke, no kritizovaný Petr Čech pri všetkých možnostiach podržal Arsenal, hoci raz mu pomohla aj konštrukcia.

Po zmene strán sa karta obrátila. Arsenal zvýšil streleckú aktivitu, no Alexis Sanchez, Giroud ani Ramsey v stopercentných tutovkách nedali.

Šesť minút pred koncom si vydýchol Škrtel, keď si takmer zrazil loptu do vlastnej siete.

Premier League - 3. kolo:

Arsenal Londýn - FC Liverpool 0:0

/M. ŠKRTEL za hostí celý zápas a v 61. min ŽK/

Domov»Futbal»Anglicko»Súboj Arsenalu s Liverpoolom sa skončil bezgólovou remízou