Slovan nezvládol vstup do novej sezóny, doma prehral 1:3

Vlani sa trápili, v tejto sezóne majú smelšie ambície. Hokejisti Slovana Bratislava však odštartovali nový ročník KHL neúspešne. Nestačili na Admiral Vladivostok.

Kapitán Slovana Tomáš Surový (s číslom 43) sa snaží medzi dvojicou brániacich hráčov pretlačiť puk za brankára súpera.(Zdroj: Jozef Jakubčo - SME)

KONTINENTÁLNA HOKEJOVÁ LIGA - streda:

Slovan Bratislava - Vladivostok 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 35. Sersen (Marek Viedenský, A. Šťastný) - 17. Voronin (Lisov), 33. Kuznecov (Alexandrov), 47. Jakovlev (Voronin, Podšenďalov)

Rozhodovali: Bulanov, Bukin - Maitak, Pronskich, vylúčení: 5:4 na 2 min., navyše Mamin 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 9270 divákov

Slovan: M. Garnett - L. Kozák, Sersen, Starosta, Švarný, V. Mihálik, J. Valach, Luža - T. Surový, V. Nedorost, L. Nagy - Jeglič, D. Skokan, A. Šťastný - L. Kašpar, Protaseňa, Bartovič - Skalický, Marek Viedenský, Lušňák

Vladivostok: Nalimov - Bartulis, Kosmačjov, Glazkov, Osipov, Lisov, Mňacjan, Lysenko - Filatov, Pelletier, Bergfors - Lugin, Fisenko, Gorškov - Alexandrov, Kuznecov, Makarov - Voronin, Mamin, Jakovlev - Podšenďalov

BRATISLAVA. Prvý zápas novej sezóny KHL hokejistom Slovana Bratislava vôbec nevyšiel. S Admiralom Vladivostok prehrali 1:3. Mali pritom vydarenú prípravu, v ktorej vyhrali osem z desiatich zápasov.

V úvodnom súťažnom dueli sezóny však hrali kŕčovito. „Oni hrali do tela a my sme sa na nich pozerali. Je to iný hokej a iná liga ako prípravné zápasy. Musíme sa vzchopiť a hrať lepšie,“ vravel útočník Slovana Ladislav Nagy.

Zostrih zo zápasu.

Domácim nepomohol ani potlesk postojačky od zaplnených tribún už v desiatej minúte. Vypredané nebolo, v hľadisku bolo 9270 divákov.

Nevydarené presilovky

V 16. minúte ešte Garnett vychytal nájazd hostí po chybe Švarného. O minútu neskôr však už nemal šancu po krásnej akcii Voronina s Lisovom.

Pri šanci Lugina ešte Garnett úspešne zakročil. FOTO - TASR.

Domácim nepomohla ani päťminútová presilovka, z toho sedemdesiatosem sekúnd mali výhodu o dvoch hráčov. Slovanu nešli kombinácie, nedokázal si utvoriť tlak ani šance.

Podľa Nagya aj preto, že zo zdravotných dôvodov nemohli nastúpiť obranca Barker a útočník Tičar. „Tréner musel miešať zostavu. Nebolo to ono, nevedeli sme sa dostať do tempa. Ani ja,“ priznal Nagy.

Neúspešnú kapitánsku premiéru má za sebou Tomáš Surový. FOTO - Jozef Jakubčo/SME.

V 33. minúte zvýšil v presilovke náskok Vladivostoku s prispením domácej obrany Kuznecov. Rozpačitý Slovan však krátko nato so šťastím znížil, keď Sersen prekvapujúco prestrelil od červenej čiary brankára Nalimova.

Ospalý koniec

V úvode tretej časti mali domáci v presilovke niekoľko príležitostí na vyrovnanie, no nevyužili ich. A tak hostia po ďalšej šikovnej akcii pridali tretí gól.

Zápas sa končil v ospalej atmosfére. Slovan si nevedel utvoriť tlak a hostia bez väčších ťažkostí náskok udržali.

„Zradili nás presilovky, v niektorých sme prakticky nevystrelili na bránku. Nemôžem hráčom vyčítať, že by sa nesnažili, ale v efektivite sme boli nuloví,“ hodnotil kouč Slovana Miloš Říha.

Hlasy po zápase:

Miloš Říha, tréner Slovana: "Ťažko sa mi to hodnotí, pretože začínať doma je vždy náročnejšie. Bol na nás vyvíjaný obrovský tlak a súper si hral svoju hru. V prvej tretine sme nepremenili dobré šance a v ďalšom priebehu nás zradili presilovky. Myslím, že to rozhodlo. Nemôžem povedať, že sa hráči nesnažili. Stále tam bol nejaký tlak aj snaha, ale v efektivite sme boli nuloví."

Alexander Andrijevskij, tréner Vladivostoku: "Zápas bol veľmi dobrý, boli sme dobre naladení a výborne sa pohybovali. Jediné, čo nás zaskočilo, boli vylúčenia. Z tohto pohľadu sme to mali náročné, ale našu situáciu sme zvládli."

Michal Sersen, autor jediného gólu Slovana: "Bol to jeden z kurióznejších gólov, škoda len, že sme ich nedali viac. V prvom momente som to chcel nahadzovať za bránku, ale to sme už predtým viackrát skúsili. V poslednej chvíli som si to rozmyslel, nahodil som puk na brankára, no ten to nečakal a bol pripravený ísť za bránku. Celkovo však išlo o prvý zápas a mali sme to ťažké. Chýbali nám niektorí hráči pre črevnú virózu, čím nám vypadli z presiloviek. Aj to urobilo svoje. Ideme ďalej, máme ďalšie štyri domáce zápasy. Treba sa na to dobre vyspať."

Lukáš Kašpar, útočník Slovana: "Bolo to úplne niečo iné ako v prípravných zápasoch. Musíme sa však nejako do toho dostať, súper to zvládol lepšie ako my. Počas päťminútovej presilovky sme mali problém udržať sa v útočnej tretine. Určite sme to mali zahrať lepšie a dať gól. Bol by to iný zápas. V celom dueli sme mali niekoľko šancí, ale brankár strely z diaľky ideálne kryl. Bohužiaľ, premiéra nevyšla. Pokračujeme však doma a musíme sa snažiť uhrať čo najviac bodov."

Tomáš Surový, kapitán Slovana: "Veľmi dobre vieme, že každý bod má cenu zlata. Do ďalšieho duelu ideme s tým, že musíme vyhrať. Musíme makať naplno každý deň. Ideme ďalej. Neriešim, že to bola moja kapitánska premiéra v súťažnom zápase. Zaujíma ma iba to, aby sme vyhrávali, čo sa nám nepodarilo."

Online prenos

60. min - Zápas sa skončil. Slovan v úvodnom zápase sezóny prehral s Admiralom Vladivostok 1:3.

53. min - Slovan je v tomto stretnutí strelecky mierne aktívnejší: 27-25. Žiaľ, v doterajšom priebehu vyzrel na Nalimova jediný raz - aj to ho Sersen prekonal nečakane spoza modrej čiary.

47. min - Slovan inkasuje a prehráva opäť o dva góly. A bola to vskutku ukážková akcia hokejistov Vladivostoku. Voronin si položil jedného z obrancov, spätnou prihrávkou našiel Jakovleva, ktorý z prvej prestrelil Garnetta.

41. min - Tretia tretina sa začala.

II. tretina

40. min - Druhá tretina sa skončila.

35. min - Vzápätí však Slovan kontruje gólom, aký sa veľmi často nevidí. Michal Sersen napriahol ešte v strednom pásme pred modrou čiarou a brankár Nalimov púšťa puk do siete.

33. min - Veľmi smolný moment pre Slovan. Puk pred bránou miešal Kuznecov, snažil sa ho ešte nahodiť pred bránkovisko. Tam sa nešťastne odrazil od Michala Sersena do siete.

31. min - Slovan teraz nevie nájsť recept na obranu súpera. Vladivostok bráni veľmi spoľahlivo, domácim nedovolil za posledných deväť minút vystreliť na bránu ani raz. Pomer striel takmer zrovnal: 16-15.

24. min - Slovan začal druhú tretinu aktívne, ale zatiaľ sa mu nedarí prekonať Nalimova. Vyslal naňho už šestnásť streleckých pokusov, ale stále si drží čisté konto. Odolal aj snahe domácich v dlhej presilovej hre.

Nalimov si zatiaľ drží čisté konto. FOTO - TASR.

21. min - Druhá tretina sa začala.

I. tretina

20. min - Prvá tretina sa skončila.

18. min - Slovan bude mať veľkú šancu vyrovnať. Mamin poslal tvrdo na ľad Ladislava Nagya a za faul kolenom dostáva trest na päť minút plus do konca zápasu.

17. min - Slovan prehráva 0:1. O minútu neskôr už Slovan inkasuje. Lisov prihral na modrú čiaru Voroninovi, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

16. min - Prvú veľkú šancu zápasu si vypracovali hostia - Lugin sa rútil sám na bránu a skúšal kľučku do ľavej strany. Nedokázal však zodvihnúť puk ponad betón Michaela Garnetta.

12. min - Slovan sa musel brániť presilovej hry súpera - na trestnej lavici sedel Protaseňa. Zatiaľ však ani jedno z mužstiev nedokáže vyvinúť súvislejší tlak.

Kapitánske céčko Slovana má na drese Tomáš Surový. FOTO - TASR.

6. min - Zápas sa začal obojstranne opatrne. Mužstvá sa iba oťukávajú, symbolicky skúšajú pozornosť súperovho brankára. Garnett aj Nalimov si zatiaľ dvakrát siahli na puk.

1. min - Zápas sa začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - Slovan má za sebou vydarenú prípravu. Z desiatich zápasov vyhral osem. „Pre sezónu to nič neznamená, ale niečo nám to ukázalo," prezradil tréner Miloš Říha.

Slovan vyhral v príprave osem z desiatich stretnutí. Jeden z triumfov si pripísal v domácom súboji proti Komete Brno.

"Urobili sme veľa práce, aby sme boli dôstojným účastníkom súťaže. Verím, že fanúšikovia nám pomôžu," dodal.

Proti Vladivostoku by za tímom mal stáť zaplnený štadión.

Pred zápasom - Slovan cez leto výrazne obmenil káder. Má úplne novú brankársku dvojicu. Kanaďania Barry Brust a Michael Garnett nahradili Johana Backlunda s Jaroslavom Jánusom.

Veľkou posilou by mal byť brankár Michael Garnett.

V KHL v minulosti Garnett predvádzal aj takéto zákroky.

V obrane chýba Ivan Baranka, v útoku Matt Murley, Tomáš Netík, Libor Hudáček či Michal Vondrka.

Naopak - Slovan získal obrancov Ivana Švarného, Juraja Valacha, reprezentačných útočníkov Mareka Viedenského, Patrika Lušňáka či Čecha Lukáša Kašpara.

V tíme ostal líder ofenzívy Ladislav Nagy, slovinské duo Žiga Jeglič – Rok Tičar, Čech Václav Nedorost, Surový, Bartovič, aj obranca Michal Sersen.

Lídrom ofenzívy Slovana by mal byť opäť Ladislav Nagy. FOTO - TASR.

„Na brankárskom poste sme určite silnejší ako vlani,“ tvrdí Krajči. „Ak získame beka na presilovky a jedného hráča do útoku, myslím, že tím bude lepší ako v minulej sezóne,“ dodáva.

Pred zápasom - Bratislavský Slovan vlani trápili obrovské finančné problémy. Hráči niekoľko mesiacov nedostali výplaty. Tím skončil v hodnotení celej súťaže tretí od konca.

„Verím, že takým problémom sa zďaleka vyhneme,“ reaguje generálny manažér klubu Maroš Krajči.

Pred zápasom - Počas leta sa zdalo, že uplynulá sezóna bola pre Slovan Bratislava poslednou v KHL. Vedenie klubu napokon problémy vyriešilo. A v nadnárodnej súťaži sa predstaví aj v najbližšom ročníku.

Otvárací zápas proti Admiralu Vladivostok sa začína o 19.30 hod.