V Argentíne prerušili futbalový zápas, lietali kamene a dlaždice

Juhoamerickí fanúšikovia sú známi svojím vášnivým povzbudzovaním. Niekedy sa však ich správanie vymkne spod kontroly. (Autor: SITA/AP)
SITA|31. aug 2015 o 11:41

Časť fanúšikov si vylievala hnev aj na domácom trénerovi a bývalom hráčovi Manchestru United Gabrielovi Heinzem.

MENDOZA. Nedeľňajší súboj najvyššej argentínskej súťaže medzi tímami Godoy Cruz a Racing Club musel rozhodca prerušiť už v 25. min prvého polčasu pre neprístojné správanie domácich fanúšikov.

Tí za stavu 0:1 z pohľadu ich tímu zahádzali hraciu plochu raketami a zápalnými fľašami. Zároveň kameňmi a dlaždicami zaútočili na protiľahlú časť tribúny so sektorom hostí.

Výtržnosti v hľadisku

Rozhodca Germán Delfino najprv stretnutie prerušil na 11 minút, ale pri pokračujúcich násilnostiach nemal inú možnosť ako predčasne ukončiť zápas.

Miestny policajný šéf Juan Carlos Calleri informoval, že v súvislosti s incidentom na štadióne Malvinas Argentinas zatkli 20 ľudí.

"Boli splnené všetky dôvody na to, aby sa zápas nedohral. Fanúšikovia zničili všetky sociálne zariadenia na štadióne," informoval Calleri.

"Okolo nás poletujú kamene. Sme poriadne nahnevaní na fanúšikov. Takto sa nedá hrať futbal," uviedol kapitán tímu Godoy Cruz Fernando Zuqui.

Časť fanúšikov si vylievala hnev aj na domácom trénerovi Gabrielovi Heinzem, ktorého klub angažoval a posadil na lavičku bez toho, aby mal potrebnú trénerskú kvalifikáciu.

Informoval o tom server lanacion.com.

Stretnutie by chceli oba tímy dohrať bez prítomnosti fanúšikov už v pondelok, ale rozhodnutie padne až na zasadnutí výkonného výboru AFA. Z neho zrejme vyplynú aj sankcie pre domáci klub.

Aktuálne témy»Južná Amerika»V Argentíne prerušili futbalový zápas, lietali kamene a dlaždice