Vlaňajší finalista US Open končí, senzačne ho vyradil Paire

Kei Nišikori rozhodujúce momenty súboja nezvládol.
Kei Nišikori rozhodujúce momenty súboja nezvládol. (Autor: TASR/AP)
SITA|31. aug 2015 o 21:38

Bol blízko k postupu, ale vo štvrtom sete nevyužil dva mečbaly. Japonec Kei Nišikori senzačne v prvom kole US Open nestačil na Francúza Benoita Paireho.

NEW YORK. Po víťazstve Dominiky Cibulkovej nad srbskou niekdajšou jednotkou renkingu tenistiek Anou Ivanovičovou má US Open hneď v úvodný deň hlavných súťaží ešte väčšiu senzáciu vo dvojhre mužov.

Už v prvom kole skončil japonský finalista z vlaňajška Kei Nišikori nasadený ako štvrtý.

Zverenec Michaela Changa a Dante Bottiniho nevyužil v tajbrejku štvrtého setu dva mečbaly za sebou. S extravagantným Francúzom Benoitom Pairem prehral za 194 minút 4:6, 6:3, 6:4, 6:7 (6), 4:6.

Dvadsaťšesťročný 41. muž svetového rebríčka ATP Paire bude v druhom kole hrať s Turkom Marselom Ilhanom.